S hroznom: Nevyzerá to, že by Jozef Majský mladší využíval limuzínu s majákom na nejaké špeciálne účely.

Učí sa od Širokého? S majákom na limuzíne jazdí aj Majského syn

Syn obžalovaného Jozefa Majského sa vyváža na limuzíne s majákom.

Móda majákov načierno namontovaných do drahých limuzín sa rozmáha najmä v uliciach hlavného mesta. Ich majitelia môžu medzi ostatnými vodičmi veľmi ľahko vyvolať dojem, že majú právo prednostnej jazdy, čo možno oceniť najmä v dopravnej špičke a častých zápchach.

Týždenník PLUS 7 DNÍ pred časom informoval o luxusnej audine podnikateľa Juraja Širokého, ktorý so svojím šoférom brázdi cesty s nelegálne nainštalovaným majákom. Podobné zariadenie má na vozidle namontované aj Jozef Majský mladší.

Najstarší syn veľkoprivatizéra Jozefa Majského sa od Širokého líši v jednej veci. Na maják má z akýchsi nevysvetliteľných príčin od policajtov priklepnutú výnimku.

O dôvodoch ticho

„Vozidlo má udelené povolenie na používanie zvláštnych výstražných znamení,“ tvrdí hovorkyňa policajného prezídia Denisa Baloghová. Prečo mu polícia toto privilégium pridelila, sme sa už nedozvedeli. Minister vnútra Robert Kaliňák nás pritom pred časom informoval, že výnimky sú určené výhradne na špeciálne účely, ako je napríklad prevoz zdravotníckeho či rádioaktívneho materiálu.

Zákon o cestnej premávke hovorí jasne: „Podľa § 40 ods. 3 zákona ministerstvo vnútra môže v osobitných prípadoch, najmä ak je to potrebné na ochranu života, zdravia alebo majetku, na základe písomnej žiadosti vydať povolenie na používanie zvláštnych výstražných znamení aj na iných vozidlách, ako sú uvedené v odseku 2.“

V praxi to znamená, že okrem polície, hasičov, záchranky, siskárov, ústavných činiteľov či vojakov môže maják používať aj Jozef Majský mladší. Otázne je, ako spĺňa podmienky uvedené v zákone. Teda z akého dôvodu si vlastne potrebuje chrániť „život, zdravie a majetok“ viac než iní občania.

Pohodička: Syn známeho veľkopodnikateľa tvrdí, že nepožíva privilégiá pre to, že je Majský. Foto: Alojz Rybárik

Pohodička za majákom

Podľa zistení PLUS 7 DNÍ Majský junior využíva limuzínu aj so šoférom na osobnú prepravu. Pred pár dňami sme ho zastihli, ako so strapcom hrozna v ruke nastupuje do vozidla pred rodinným sídlom Sipox v hlavnom meste.

Podnikateľ sa usadil vedľa šoféra a celou cestou si spokojne odštipoval z hrozna, študoval materiály a stihol si dať aj malú rozcvičku. A pred ním na čelnom skle bol primontovaný maják. Z akého dôvodu mu naň udelili výnimku, si možno len domýšľať.

Syn známeho privatizéra a teraz už celé roky obžalovaného Majského nám totiž dôvod, prečo patrí medzi vyvolených s majákom zabudovaným v aute, nechcel konkretizovať. „Sú veci, ktoré sa nehovoria, ktoré sa nepublikujú, ale keď to niekto vydal, tak asi mal na to dôvod, nedali mi to len preto, že sa volám Jozef Majský,“ ubezpečoval nás.

„Máme to v predmete činnosti v jednej z našich firiem a v určitých prípadoch by sme mohli potrebovať takéto niečo. Nie je to na zneužívanie. Ale asi som ho ešte nikdy nepoužil,“ reagoval.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní