Utajené hniezdočko: Tréner Weiss si postavil dom v lukratívnej lokalite pri jazerách

Vladimír Weiss si postavil vilu na Kmotríkových pozemkoch.

Futbalového trénera Vladimíra Weissa staršieho, ktorý aktuálne vedie reprezentačný tím Gruzínska, veru v posledných týždňoch nemáta len hráčska taktika jeho mužstva na trávniku. Plnú hlavu zrejme má aj prešľapov a výtržností, do ktorých je zapletený jeho syn Vladko, futbalista katarského Al Gharafu.

Možno aj preto, aby 52-ročný Weiss uľavil unavenej mysli, zaobstaral si nedávno pohodlný domček priamo pri vychytených Slnečných jazerách v Senci. Na pozemkoch, ktoré pred časom od mesta získal podnikateľ Ivan Kmotrík.

V utajení

Weiss s manželkou kúpili pozemok s výmerou vyše 900 štvorcových metrov pred dvoma rokmi. V okolí na ďalších rozparcelovaných častiach pozemku bližšie k jazeru už v tom čase stálo niekoľko moderných víl. Weiss sa inšpiroval a v pomerne krátkom čase vybudoval hniezdočko s bazénom a so záhradným altánkom s kozubom.

Lukratívne miesto: Weissov dom je od vody vzdialený približne päťdesiat metrov. Foto: Emil Vaško

Dom - ktorý zatiaľ nie je zapísaný v katastri nehnuteľností - je „napasovaný“ v cípe dvoch novovybudovaných ulíc a vysoký betónový múr, ktorým je celý pozemok obohnaný, umožňuje Weissovi naplno si užiť súkromie.

Mal na to

Cena, za ktorú bývalý tréner slovenského národného tímu získal pozemky a postavil dom, je, pravdaže, verejne neznáma, no čo je zrejmé, Weiss starší si na oboje zarobil vďaka futbalu. Ešte ako slovenský reprezentačný tréner zarábal podľa zverejnených informácií 34-tisíc eur mesačne, plus príplatky päť- a tritisíc za kvalifikačné a prípravné zápasy. Mimochodom, informácie vtedy „unikli“ do médií od jeho neprajníkov a sám Weiss hrdo tvrdil, že zarába ešte viac.

Ani v zahraničí nešiel pod svoj štandard. V roku 2012 po jeho nástupe do funkcie trénera kazašského tímu FC Kajrat Almaty zverejnili kazašské médiá sumu čosi vyše viac ako milión dolárov, ktorá mala byť odmenou pre Weissa. Za aké obdobie vtedy nespresnili. Každopádne, dá sa odhadovať, že ako tréner reprezentácie Gruzínska, ktorým sa stal v marci 2016, si ešte polepšil.

Jablko nepadlo ďaleko od stromu

K myšlienke užívať si komfort vlastného domu dospel Weiss po tom, čo si jeho dvadsaťročný syn zaobstaral bývanie na bratislavskej Kolibe. Oboch pritom spája láska nielen k futbalu - a k pohodlným vilám -, ale aj k luxusným vozidlám. Zatiaľ čo Weiss mladší strieda jeden „géčkový“ Mercedes za druhým, jeho otec si momentálne vystačí s triedou GL.

Obľubujú Mercedesy: Otec aj syn si potrpia na luxusné autá. Foto: Emil Vaško

No nielen futbal a záľubu v autách majú Weissovci spoločnú. Ako to občas býva, Vladimír mladší podedil po Vladimírovi staršom aj čosi z prchkosti a, povedzme, nediplomatického správania.

Napríklad Weiss starší ešte ako tréner slovenského národného tímu - viedol ho od júla 2008 do konca januára 2012 - nazval v roku 2010 redaktora TV Markíza na tlačovej besede „k…..m“. Deň predtým sa osopil, očividne v psychickej nepohode pred nadchádzajúcim zápasom, aj na ďalších novinárov. Po tom, ako predčasne ukončil tlačovku, si pri odchode zo sály jedovato uľavil výrokom: „Buzeranti vy….ní!“ Paradoxne, jeho syn ho v tých časoch ešte upokojoval.

Vladimír Weiss starší: Slovenský reprezentačný futbalový tím viedol v rokoch 2008 až 2012. Foto: Michal Smrčok

Spolu s úspechmi a so štedrým platom, ktorý poberá v katarskom klube Al Gharafa, však napučali ramená aj Weissovi mladšiemu (26). S futbalistom Miroslavom Stochom boli pred časom v skupinke, ktorá vyprovokovala konflikt v kebabárni pod bratislavským Manderlákom, nedávno si zas vyslúžil po divokej noci obvinenie od polície za to, že sa ako šofér odmietol podrobiť testom na alkohol.

Vladimír Weiss starší (52)

Bývalý futbalista - hrával za bratislavský Inter, AC Sparta Praha, 1. FC Košice aj Artmediu Petržalka - presedlal ihneď po ukončení hráčskej kariéry na trénerstvo. Práve v Artmedii Petržalka, ktorú vlastnil Ivan Kmotrík, zažil najslávnejšie časy v slovenskej lige, keď s mužstvom získal dva ligové tituly a postúpil do hlavnej fázy Ligy majstrov.

Nasledoval Weissov príchod k národnému tímu a postup Slovenska do osemfinále na majstrovstvách sveta v roku 2010 v Juhoafrickej republike. Po fiasku v kvalifikácii na majstrovstvá Európy ho vo funkcii trénera vymenili. Od marca tohto roku trénuje reprezentáciu Gruzínska.


VIDEO Plus 7 Dní