Zdena Studenková: Na kolene podstúpila najvážnejšie zákroky. Napriek tomu kríva aj dnes. Na snímke po nakrúcaní televíznej relácie Inkognito.

Utrpenie na javisku: Viaceré hviezdy SND hrajú s obrovskými bolesťami

Silné umelecké momenty a predstavenia si vyžadujú veľké emočné vypätie ich hlavných aktérov.

Podaktorí z nich musia popritom kamuflovať skľúčujúcu fyzickú bolesť a maskovať ju na javisku tak, aby si divák nič nevšimol. Aj to je umenie. Zdravotné ťažkosti v poslednom čase neobchádzajú ani našu prvú scénu.

Kamila aj Zdena

Herečku Kamilu Magálovú napriek zdravému životnému štýlu už niekoľko týždňov ničí obrovská bolesť kolena. Pri nakrúcaní filmu Hmyz si jedna zo scén vyžadovala jej pád na drevenom javisku. Herecký kumšt si však vyžiadal svoju daň. Kamila musela čoskoro pod nôž - mala poškodený meniskus, natrhnutú šľachu a prasknutú chrupavku. Podľa našich informácií operácia Magálovú nezbavila útrap a bolesti pretrvávajú. Koleno jej dokonca opäť napuchlo.

Ubolená: Kamila Magálová (vpravo) po operácií stále nie je fit.
Ubolená: Kamila Magálová (vpravo) po operácií stále nie je fit.
Foto: Emil Vaško

Kolená už roky vypovedávajú službu aj Magálovej spolupútničke zo Slovenského národného divadla Zdene Studenkovej. Chrupavka v jej kolene bola poškodená natoľko, že po krátkej námahe nedokázala chodiť. Za posledné roky absolvovala niekoľko zákrokov. Ten posledný a najnáročnejší - totálnu endoprotézu - podstúpila v lete. Aj preto mala divadelná stálica od divadelných dosiek v poslednom čase „fraj“. Až minulý týždeň sa so sebazaprením postavila pred obecenstvo v hre Leni.

Jún 2012: Herečku trápia ťažkosti s kĺbmi celé roky, naposledy už nevedela vyjsť ani po schodoch.
Jún 2012: Herečku trápia ťažkosti s kĺbmi celé roky, naposledy už nevedela vyjsť ani po schodoch.
Foto: Michal Smrčok

Jamrichov pád

Smola neobišla ani bývalého generálneho riaditeľa Národného divadla, recitátora a majstra príhovorov Dušana 
Jamricha. Ten za zatiaľ neznámych okolností spadol na zájazde a udrel si hlavu. Jeho kolegovia ihneď spozorneli. Jamrich je totiž v kolektíve vážený a jeho názory sú pre mnohých žiadané, ba dokonca smerodajné.

Padol na hlavu: Dušan Jamrich sa zranil na nedávnom zájazde.
Padol na hlavu: Dušan Jamrich sa zranil na nedávnom zájazde.
Foto: Emil Vaško

Herec pred siedmimi rokmi vystrašil svoje blízke okolie, keď musel podstúpiť operáciu krku. Jeho rodina vtedy tŕpla, či nejde o nádor, čo sa, našťastie, 
nepotvrdilo.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní