Zaľúbenci: Marianna Ďurianová s Romanom Doležajom, medzičasom obvineným z vydierania a lúpeže.

V čom všetkom lieta Ďurianovej partner Doležaj? V hre je viac ako vydieranie a lúpež

Marianna Ďurianová zostala bez práce a jej partnerovi Romanovi Doležajovi hrozí dvadsaťročné väzenie. Polícia ho zadržala spolu s ďalšími troma mužmi. Všetkých obvinila z vydierania a lúpeže.

Marianna Ďurianová patrila ešte minulý rok k najväčším moderátorským hviezdam na Slovensku. Začiatkom roka sa však dohodla s vtedajším generálnym riaditeľom televízie JOJ Františkom Borovským na prestupe, no odchod z obrazoviek Markízy znamenal začiatok jej konca.

Borovského vo februári odvolali z funkcie a Ďurianová už do TV JOJ nenastúpila. Návrat do Záhorskej Bystrice však nebol možný a hviezdna moderátorka zostala, takpovediac, na dlažbe.

Akoby toho nebolo dosť, len pred pár dňami zadržala Národná kriminálna agentúra jej dlhoročného partnera a otca jej dieťaťa Romana Doležaja. Atraktívna blondína, ktorá sa roky držala na výslní, dnes zažíva trpkú chuť pádu. Aký osud čaká slávnu moderátorku?

Organizovaná skupina

Doležaja zadržala polícia spolu s ďalšími troma mužmi. Všetkých obvinila z vydierania a lúpeže. Malo sa tak stať v roku 2011. Obeťou je Ján z Považskej Bystrice, ktorému jeden z obvinených údajne požičal štyritisíc eur. Muži podľa obvinenia vylákali Jána do Trnavy a pred jedným z tamojších barov od neho pod hrozbou násilia žiadali vrátenie dlžnej sumy.

Potom mu vzali luxusný Mercedes za vyše 45-tisíc eur. Na základe obvinenia spracoval vyšetrovateľ návrh na väzbu všetkých štyroch mužov vrátane Doležaja. Sudca, ktorý o väzbe rozhodoval, poslal za mreže všetkých okrem Ďurianovej partnera. Obeť vydierania z Považskej Bystrice údajne žije v strachu.

Doležaj a spomínané trio majú byť totiž súčasťou organizovanej skupiny, ktorej členovia sú obvinení zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, vydierania, lúpeže, poisťovacieho podvodu a poškodzovania cudzej veci. Ide o partiu okolo podnikateľa z Piešťan a majiteľa motocyklového tímu v jednej osobe. Počet obvinených v rámci skupiny sa momentálne vyšplhal na šestnásť.

„Zločinecká skupina Róberta B. pôsobila najmä v Piešťanoch a okolí. Pre túto skupinu mal byť činný aj vedúci funkcionár Policajného zboru v Piešťanoch. V súčasnosti polícia vyšetruje celkovo sedem skutkov. Obvinení mali zastrašovaním vymáhať pohľadávky od rôznych podnikateľov,“ povedala vlani v júli hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

Zároveň vyzvala ďalších podnikateľov, ktorí čelili podobným mafiánskym praktikám, aby sa obrátili na Národnú kriminálnu agentúru, prípadne na Úrad špeciálnej prokuratúry. Na mohutnej razii sa vtedy zúčastnilo stopäťdesiat policajtov. V putách skončil aj šéf piešťanskej kriminálky, ktorého vytiahlo zásahové komando z domu v Sokolovciach.

„Policajt, ktorý v tom čase pracoval na oddelení služby kriminálnej polície, zneužil svoju právomoc a v rozpore so zákonom informoval ostatných členov skupiny o podrobnostiach vyšetrovania v ich trestnej veci,“ priblížila Andrea Dobiášová z policajného prezídia. Ostatných členov skupiny zadržali v Piešťanoch, Trnave, Hlohovci, Martine, Trenčíne a vo Veľkom Krtíši.

Pod Ferusom

Nitky od členov skupiny vedú k údajnému bosovi nitrianskeho podsvetia Ľubošovi Ferusovi. Mužovi, ktorý je okrem iného obvinený z vraždy Miroslava Sýkoru, označovaného za zakladateľa slovenskej mafie po roku 1989. Spojením s Ferusom naberá fungovanie šestnásťčlennej partie, ktorej súčasťou je podľa obvinenia aj Ďurianovej partner Doležaj, úplne iný rozmer.

Navyše sa nám podarilo zistiť, že polícia má rozpracované ďalšie prípady týkajúce sa skupiny, kde vraj figuruje aj Doležajovo meno. Obvinenie z vydierania a lúpeže by tak nemuselo byť pre Ďurianovej partnera a ďalších pätnástich mužov posledné. Doležaj vlastnil herne v Trnave a svoje obchodné aktivity chcel rozšíriť aj o výstavbu akvaparku neďaleko tohto krajského mesta.

Jeho obchodné praktiky však boli podľa zasvätených prinajmenšom zvláštne. „Nepoviem vám nič. Viete, nerozišli sme sa práve v dobrom a Roman si to všetko vie zariadiť. Ale môžem povedať, že sa okolo neho pohybovali všelijakí ľudia,“ povedala nám so strachom v hlase osoba blízka Doležajovi.

Zároveň nás poprosila, aby sme ju v žiadnom prípade nemenovali. Na zaužívanú podnikateľskú prax sme sa chceli opýtať aj samotného Doležaja. U Ďurianovej, kde by mal stále bývať, sa nám ho však nepodarilo zastihnúť.

Neistá budúcnosť

Život niekdajšej moderátorskej hviezdy Ďurianovej sa v priebehu niekoľkých mesiacov začal uberať zrejme úplne opačným smerom, ako si viacnásobná víťazka ankety Osobnosť televíznej obrazovky predstavovala. Absolventka psychológie, ktorá v minulosti patrila ku kráľovnám spoločenských večierkov, zažíva trpkú chuť pádu.

Charizmatickú rodáčku z Kremnice médiá v minulosti spájali s viacerými známymi mužmi, ako napríklad podnikateľom Ericom Assimakopoulosom, Danilom Vrljičakom či Tomášom Surovčíkom, finančníkmi Markom Dospivom a Ivanom Jakabovičom, hokejistom Žigmundom Pálffym či s kontroverznou televíznou celebritou Janom Novotným.

Zhruba pol roka bola vydatá za českého moderátora Libora Boučka. Budúcnosť niekdajšej hviezdy je viac ako neistá. Hrozí, že po Doležajovom uväznení by sa z nej mohla stať osamelá nezamestnaná mamička.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní