Nakúpené: Bývalý minister Daniel Lipšic si auto odstavené pod zákazom zastavenia odomkol, nasadol a odišiel.

VIDEO Ignorant Daniel Lipšic: Bez hanby parkoval na zákaze státia. Odskočil si po víno

Lipšic po proteste pred Bonaparte nakupoval, ignoroval pritom dopravnú značku.

Najprv nakladal párky do rožkov, potom sa vybral nakúpiť do malého obchodíka na Zámockej ulici. Poslanca a bývalého ministra vnútra Daniela Lipšica neodradili ani plné parkovacie boxy. Jeden si bez problémov vyrobil priamo pod zákazovou značkou.

TAKTO ODIGNOROVAL DANIEL LIPŠIC ZÁKAZ STÁTIA

Značka-neznačka

Lipšic zaparkoval tmavú škodovku vedľa stojacich áut predminulý pondelok. Už sa stmievalo, keď zastavil na Zámockej ulici a vybral sa do jedného z obchodov. Miesto, ktoré si vybral, je však pod značkou zákaz zastavenia. Napriek tomu, že bol v minulosti ministrom vnútra aj spravodlivosti, veľa mu asi nehovorila.

Buď to, alebo ju jednoducho ignoroval. O to pohotovejšie zareagoval náš okoloidúci čitateľ, ktorého prístup dvojnásobného ministra k pravidlám trochu zarazil.

Čítajte viac:

Náhoda? Aj v roku 2013 sa dostali chybou sudcu na slobodu veľké ryby

Po vínečko

„Išiel do vínotéky a vrátil sa odtiaľ s taškou. Stál tam síce iba chvíľku, ale myslel som si, že je to človek, ktorý dbá na zákony a bojuje za to, aby ich dodržiavali všetci rovnako,“ hovorí trochu sklamane náš čitateľ. Zaujímavé je, že Lipšic postavil svoje auto na zákaz po skončení protestu pred Bonaparte. Tisíce demonštrujúcich ľudí tam pravidelne žiadajú odstúpenie ministra Roberta Kaliňáka kvôli podnikateľovi Ladislavovi Bašternákovi.

S taškou: Daniel Lipšic sa vracia k tmavej škodovke. Foto: Čitateľ

Ako Bašternák?

Slovákov poriadne vytočil okrem iného nerešpektovaním dopravných predpisov. Na verejnosti sa objavilo niekoľko fotografií, na ktorých je jeho Bugatti Veyron odparkované na miestach, kde nemalo stáť. Na jednom má dokonca nasadenú papuču. A práve Lipšic bol tým, kto zverejnil údajný policajný záznam, podľa ktorého si Bašternák vybavoval nepokutovanie za prekročenie rýchlosti.

Čítajte viac:

Lipšic dostal štedrý dar: Desaťtisíce eur od reprezentanta Slovenska!

Za 50

Fotografiu auta sme poslali mestskej polícii, aby sme si overili, že naozaj porušuje predpisy. „Za priestupok proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke - nerešpektovanie dopravnej značky zákaz zastavenia - hrozí priestupcovi na mieste bloková pokuta do výšky 50 eur,“ povedal nám hovorca mestskej polície Peter Pleva. Oslovili sme aj Daniela Lipšica.

Krátko pred: Lipšic dával na proteste pred komplexom Bonaparte za odvolanie Roberta Kaliňáka do rožkov párky. Foto: Jana Šimíčková

Kajá sa

„Pokiaľ si pamätám bol som kúpiť prosecco na večer, ktoré sme vypili na terase so známymi. Zastal som tam asi na dve minúty tak, aby som neblokoval výjazd z brány, ale je pravda, že zákazová značka je tam vyššie,“ priznal Lipšic. Ako dodáva, „nikdy som so sebou nenosil poslanecký preukaz a pokiaľ som spáchal drobný dopravný priestupok, tak som vždy zaplatil pokutu“. Vždy vraj priznával, že dopravné priestupky sa mu sem-tam stávajú a nesie za ne zodpovednosť. „Som presvedčený, že na Slovensku by nikto nemal stáť nad zákonom,“ dodal.

  • jb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].