VIDEO: SuperStaristka Berkyová spieva a káže o Bohu pre sektárske spoločenstvo!

Víťazka tretej série speváckej súťaže SuperStar Vierka Berkyová (25) už nenôti hity amerických div a nebeatboxuje. „Požehnané meno má Pán…,“ s týmito slovami minulý týždeň rozbehla utajený koncert v Bratislave.

A nezostalo len pri úvodných piesňach, ktoré si pár desiatok vysmiatych ľudí spievalo s ňou. Po nich prišla na rad emotívna kázeň. „Určite si spomínate, čo Ježiš spravil. Vodu na víno zmenil. Všetci to viete, že?“ pýta sa speváčka prísne. „Aleluja. Sláva nášmu Pánu. On je dokonalý Pán. Naozaj. Wow. Robí také veci… Pre neho nič nie je nemožné. Amééén. Chcem počuť - améééén,“ vyzýva prítomných nová Vierka, dramaticky rozhadzujúc rukami. Slovo Ježiš skloňuje v každej vete.

Na chválu Pána

O Kresťanskom spoločenstve Milosť (KS Milosť), ktoré je známe svojským vysvetľovaním Biblie a extatickými bohoslužbami, sme písali v predchádzajúcom čísle PLUS 7 DNÍ. Vierka Berkyová pre túto kontroverznú cirkev, ktorú mnohí kresťania považujú za sektu, odspieva sedem koncertov „na chválu Pána“ v slovenských mestách. Minulý týždeň odštartovala turné v Bratislave a my sme boli svedkami jej emotívneho vystúpenia.

Vierka prítomným porozprávala o svojom odchode zo Slovenska, o búrlivom živote v Severnom Írsku aj o svojom „znovuzrodení v Ježišovi“.

Prítomných fanúšikov spoločenstva dojala k slzám. Čím? Dočítate sa to v najnovšom čísle týždenníka PLUS 7 DNÍ.

  • moni
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].