VIDEO Vedátor z Dobre vedieť! V televízii hrá múdreho, ale realita je iná

Obľúbená postava zo zábavno-vedomostnej súťaže má v civile iný život.

Fanúšikovia relácie Dobre vedieť! nedajú na neho dopustiť. Keď sa objaví na scéne so svojimi pokusmi a vtipne tragickým výrazom, malí i veľkí diváci hltajú každé jeho slovo. "Teším sa, keď prídu za mnou rodičia, že ich dieťa si opravilo v škole známku z fyziky alebo z chémie," hovorí vedátor Karol, v civilnom živote komik a humorista Samo Trnka.

Odviazaný: Samo Trnka je komik, ktorý si robí špásy aj sám zo seba.
Odviazaný: Samo Trnka je komik, ktorý si robí špásy aj sám zo seba.
Foto: Michal Šebeňa

Jeden báda, druhý zabáva

Humoristu Sama Trnku do relácie Dobre vedieť! povolal kamarát, kreatívny producent Pavel Graus. Chcel nemecký televízny formát oživiť zaujímavou postavou vedca. A podarilo sa.

Medzi televíznou postavou a mužom, ktorý ju stvárňuje, sú však zásadné rozdiely. Aké? "Vedátor Karol sa vo všetkej svoje vážnosti zaoberá domácim bádaním. Býva u mamy, a ako vieme, nemá bohvieaký spoločenský život," popisuje komik.

"Naproti tomu Samo Trnka je pomerne odporná osoba, zaoberá sa stand-upom a humorom všeobecne. Je pomerne šťastne ženatý, má dieťa a do role Karola sa vteľuje len pre účely šoubiznisu a zábavy," pokračuje ďalej postava aj spoluscenárista populárnej vedomostnej relácie. "Veľmi ho to baví - ale je medzi nimi veľký rozdiel," dodáva.

Viac si o Samovi Trnkovi a jeho súkromí prečítate v budúcom vydaní časopisu PLUS 7 DNÍ.

Bude vás zaujímať


VIDEO Plus 7 Dní