VIDEO Vedátor z Dobre vedieť! V televízii hrá múdreho, ale realita je iná

Obľúbená postava zo zábavno-vedomostnej súťaže má v civile iný život.

Fanúšikovia relácie Dobre vedieť! nedajú na neho dopustiť. Keď sa objaví na scéne so svojimi pokusmi a vtipne tragickým výrazom, malí i veľkí diváci hltajú každé jeho slovo. "Teším sa, keď prídu za mnou rodičia, že ich dieťa si opravilo v škole známku z fyziky alebo z chémie," hovorí vedátor Karol, v civilnom živote komik a humorista Samo Trnka.

Odviazaný: Samo Trnka je komik, ktorý si robí špásy aj sám zo seba.
Odviazaný: Samo Trnka je komik, ktorý si robí špásy aj sám zo seba.
Michal Šebeňa

Jeden báda, druhý zabáva

Humoristu Sama Trnku do relácie Dobre vedieť! povolal kamarát, kreatívny producent Pavel Graus. Chcel nemecký televízny formát oživiť zaujímavou postavou vedca. A podarilo sa.

Medzi televíznou postavou a mužom, ktorý ju stvárňuje, sú však zásadné rozdiely. Aké? "Vedátor Karol sa vo všetkej svoje vážnosti zaoberá domácim bádaním. Býva u mamy, a ako vieme, nemá bohvieaký spoločenský život," popisuje komik.

"Naproti tomu Samo Trnka je pomerne odporná osoba, zaoberá sa stand-upom a humorom všeobecne. Je pomerne šťastne ženatý, má dieťa a do role Karola sa vteľuje len pre účely šoubiznisu a zábavy," pokračuje ďalej postava aj spoluscenárista populárnej vedomostnej relácie. "Veľmi ho to baví - ale je medzi nimi veľký rozdiel," dodáva.

Viac si o Samovi Trnkovi a jeho súkromí prečítate v budúcom vydaní časopisu PLUS 7 DNÍ.

Bude vás zaujímať