Juraj Kubánka

VIEME PRVÍ: Legendárneho zakladateľa Lúčnice zrazil motorkár priamo na priechode pre chodcov!

Priekopníka choreografie ľudového tanca na Slovenku Juraja Kubánku (88) zrazil motorkár. Podľa našich informácií sa nehoda stala priamo na priechode pre chodcov v hlavnom meste.

Nehoda sa stala včera v popoludňajších hodinách. Legendárny choreograf a tanečník Juraj Kubánka (88) sa podľa našich informácií sa podrobí operácii v ružinovskej nemocnici. Utrpel trojnásobnú fraktúru ľavej nohy, a rozsiahla rana na temene hlavy si vyžiadala viacero stehov. K vnútorným poraneniam hlavy však podľa našich informácií nedošlo. Má narazené rebrá a trpel silnými bolesťami. Podrobné vyšetrenia však vylúčili akékoľvek vnútorné krvácanie.

V najťažších chvíľach v nemocnici mu bol oporou jeho blízky priateľ Alexander, ktorý citoval Kubánkové slová: „Juraj vždy hovoril, že v živote nie sú najdôležitejšie peniaze, ale priatelia, a tých bude teraz potrebovať najviac, aby na neho mysleli“ povedal.

Juraj Kubánka po nehode v nemocnici
Juraj Kubánka po nehode v nemocnici
Tony Štefunko

Folklorista Juraj Kubánka je posledný žijúci zakladateľ legendárnej Lúčnice. Na vrchol priviedol aj SĽUK, v ktorom pôsobil od roku 1949 ako choreograf, tanečník a režisér.