Prichytený: Podpredsedovia parlamentu Hrnčiar, Glváč a Bugár trávili dovolenku spoločne v Chorvátsku. Do partie zobrali aj ministra Sólymosa. Bugára bez trička odfotil na pláži denník Plus JEDEN DEŇ.

Veget politikov: Kde si naši pohlavári vychutnávajú leto?

Prázdniny sú v plnom prúde a poslanci, zdá sa, oddychujú ako králi.

Niektorí len s partnermi, iní s celými rodinami. Nájdu sa aj takí, ktorí toto leto robia kampaň pred voľbami do vyšších územných celkov (VÚC). Hoci cestujú pracovne, aj taká cyklistika po Slovensku musí byť príjemným oddychom.

Každý po svojom

Celých 75 dní voľna medzi júnovou a septembrovou schôdzou môžu zákonodarcovia využiť tak, ako sa im bude zdať vhodné. A tak každý oddychuje inak. Nezaradená poslankyňa Alena Bašistová (ex za Sieť) je veľká dovolenkárka. Začala už pred letom. V apríli si užívala cestu do ďalekej Dominikánskej republiky, v júli zasa cestovala do Talianska.

Smerák Jaroslav Baška bicykluje a robí si kampaň na župana Trenčianskeho kraja. Veď čo by robil s voľným časom, keby na jeseň vo VÚC skončil? Ostala by mu už len poslanecká lavica!

Martin Poliačik (SaS) a jeho stranícka kolegyňa Anna Zemanová obdivujú krásy Slovenska. A obaja v Banskobystrickom kraji. „Pokoj, hory a ticho všade okolo nás. Vrátila som sa do detstva, zajazdila si na koníkovi a posedela na hojdačke. Slovensko je naozaj krásne, treba ho objaviť,“ napísala spokojná poslankyňa na sociálnu sieť.

Pracovné s príjemným

Začiatkom júla bol Ľuboš Blaha zo Smeru na 5-dňovej služobnej ceste v Bielorusku. Zdá sa, že prácu dokázal skĺbiť aj so zábavou. Možno sa inšpiroval svojimi ženskými kolegyňami, ktoré si pred troma rokmi zaleteli na výlet a nákupy do Petrohradu. Samozrejme, všetko stihli v rámci inej, takzvanej poslaneckej roboty.

„Viete, kde vznikla Sociálnodemokratická robotnícka strana Ruska, ktorej ideovým otcom bol Lenin a ktorá sa neskôr rozdelila na boľševikov a menševikov? No predsa v Minsku. V tomto malom zelenom domčeku pri rieke,“ chváli sa Blaha na jednej z fotografií.

No a pri téme dovolenkári nesmieme zabudnúť na trio podpredsedov parlamentu Andreja Hrnčiara (člen klubu Mosta-Híd), Martina Glváča (Smer) a Bélu Bugára (Most-Híd). Všetci traja si išli užiť „slovenské more“. Hrnčiar s Glváčom spolu do vlastných apartmánových domčekov v meste Sukošan. Béla Bugár prespal u iného kolegu zo strany, ministra životného prostredia Lászlóa Sólymosa. To musela byť politická grilovačka!

Čítajte viac


  • vc
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní