František Hodorovský: Tajomný muž, ktorého fotografia je vzácna ako modrý maurícius. Vľavo vila na Bôriku, ktorú mal pôvodne Ján Badžgoň.

Veľkopodnikateľ z pozadia viacerých káuz kúpil nóbl sídlo na Bôriku

František Hodorovský získal na Bôriku reprezentatívne sídlo, ktoré predtým patrilo biznismanovi Jánovi Badžgoňovi. Aktuálne žije v dome pod Slavínom.

Tajomný podnikateľ Hodorovský, ktorý sa starostlivo vyhýba publicite, získal pred pár týždňami rozľahlú nehnuteľnosť na bratislavskom Bôriku. K dispozícii v nej má desať izieb, bazén, fitnes, obrovskú vínnu pivnicu, miestnosť na párty aj knižnicu.

Vila stojí na dvadsaťárovom pozemku a samotný objekt zaberá takmer šesťsto štvorcových metrov. V minulosti si dom pre seba postavil biznismen spájaný s SDKÚ Ján Badžgoň. Ten si zrejme potrpel na súkromie, pretože dom ani záhradu z ulice takmer nevidno.

Okázalé

František Hodorovský, ktorému sa za súčasnej vládnej garnitúry v biznise výrazne darí, zatiaľ žije neďaleko, v elitnej štvrti pod Slavínom. Aj táto vila patrí medzi tie okázalejšie.

Na podnikateľovu bezpečnosť dbá množstvo kamier a moderné vyhotovenie celého objektu naznačuje, že investor mohol len do jeho výstavby vraziť viac ako milión eur.

Hodorovského meno sa v podnikateľskej brandži už dve dekády vyskytuje naprieč rôznymi odvetviami i politickými stranami. Do pozornosti sa dostal v deväťdesiatych rokoch najmä v spojitosti so skrachovanou Slovenskou kreditnou bankou, kde bol predsedom dozornej rady.

Trestne stíhaný bol len päťčlenný topmanažment banky, a to za porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku a pre úverový podvod. Vyše miliardy korún nenávratne zmizlo.

„Mňa tam dali do dozornej rady bez môjho vedomia. Volal mi Hodorovský, že mi to zabudol povedať. Nič som nepodpísala ani neviem, ako som sa stade dostala von. Má tie peniaze Hodorovský?“ opisovala nám v roku 2006 pomery jedna z obvinených Silvia P.

To, že pätica obvinených nebola hlavnými organizátormi celého tunelu, nám potvrdil aj vyšetrovateľ vtedajšieho Úradu boja proti korupcii.

Hotelier

Hodorovský potom po krátkom pôsobení v hutníctve na Orave presedlal do hotelierskeho a kúpeľníckeho biznisu. V hlavnom meste mu patria dva známe hotely a prostredníctvom akvaparku Tatralandia sa stal akcionárom Tatra Mountain Resorts.

Ďalší veľký akvapark otvoril v južných Čechách. Pred dvoma rokmi sa pokúsil ovládnuť stavebný gigant Doprastav. Neúspešne, banky boli proti.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní