Versače o svojej láske k manželke Nore Mojsejovej: Prirovnal ju k topánkam a bicyklu

Zatiaľ čo František Kabrheľ je čoraz častejšie na východe Slovenska, jeho zákonitá polovička Nora sa tu už mesiace neukázala.

Ako vlastne žijú, čo obaja robia? FRANTIŠEK KABRHEĽ exkluzívne prehovoril pre PLUS 7 DNÍ. Zhovárala sa s ním VANDA FELŠÖCI RUSNÁKOVÁ.

Každý poukazuje na to, že váš sobáš s Norou bol účelový. Milujete ju?

Sobášom som nikomu neublížil. Navyše, ľudia sa môžu brať a, samozrejme, aj rozvádzať. Všetky potrebné kritériá na vstup do manželstva sme spĺňali, tak sme sa zobrali. Obaja sme svojprávni a dospelí. Sobáš a manželstvo sú platné a legitímne.

Milujete ju teda?

Milujem aj svoje topánky, oblečenie či bicykel, na ktorom jazdím v Nitre. (Smiech.)

Brali ste si ju preto, aby sa vyhla base?

Pokiaľ viem, rozsudok je právoplatný a v tejto trestnej veci je oslobodená. A opakujem ešte raz: Sobášom som nikomu neublížil.

Žijete spolu v jednej domácnosti?

To nie je nutné. Ja žijem vo svojom dome a keď som na východe, tak na Pereši. Ona - pokiaľ viem - žije v Maďarsku. V istej dedine neďaleko Bratislavy. No sme v kontakte takmer každý deň.

Takže viete, čo robí a kde je?

Áno, ale nestarám sa do toho. Ani ona neriadi môj život.

Po sobáši ste získali dom na Pereši. Takže to bol výhodný pakt?

Na upresnenie, Pereš som získal legitímne a legálne, vyplatil som dlhy. A to nie je všetko. Už mám predbežné opatrenie na zablokovanie apartmánu v Tatranskej Lomnici. Ten Mojsej podvodom previedol na svojho syna. Už to rieši súd. Mimochodom, rieši sa aj trestné oznámenie na tohto pána za podvody na dépeháčke. Viac momentálne k tomu nepoviem. To má ešte čas.

Takže si budete v mene svojej ženy uplatňovať nárok aj na túto nehnuteľnosť? Z akého dôvodu?

Mojsej nútil Noru previesť všetky nehnuteľnosti na neho s tým, že sa tak vyhnú plateniu dlhov, ktoré mala Nora pre pôžičky.

Myslíte svoju pôžičku?

Áno. On ju naviedol a dotiahol to do konca. Je to podvod, takže nevidím dôvod, prečo by som si nenárokoval na súde vrátenie nehnuteľnosti manželke. Mám na to všetky dôkazy. V septembri bude pojednávanie, kam Nora príde podrobne opísať, ako ju fyzicky a psychicky nútil na tieto podvodné prevody majetku na neho. Svedčiť prídu i ďalší ľudia, ktorí porozprávajú, ako ‚pekne sa Braňko‘ správal a čo stváral. Len čo bude apartmán prepísaný na mňa, pustím sa do rekonštrukcie. Nik ho nespozná, ako ani vilu na Pereši.

Stáva sa z vás realitný magnát?

Do môjho vlastníctva pôjdu ešte ďalšie nehnuteľnosti. To nepopieram. Navyše nie je tajomstvo, že vlastním napríklad vilu v Toskánsku.

Apropo, ako sa má vaša žena? Na Facebooku stále prekvapuje novými flirtmi s mladými mužmi.

Má sa primerane okolnostiam. Pokiaľ viem, má vážne zdravotné problémy, a to nielen fyzické. Je to následok života, ktorý viedla v minulosti. Na margo jej výstrelkov - nikde nie je napísané, že budeme manželmi do smrti. Rozumieme sa?

Keď s ňou tak dobre vychádzate, prečo s ňou aj nežijete?

Otvorene. V minulosti, keď sme sa kamarátili, som vedel o každom pohybe jej čreva. Odvtedy sa však vzťahy zmenili a každý má iný štýl života. Ak narážate opäť na spoločný život na Pereši - zabudnite na to. To v žiadnom prípade.

Vyplatila teda svoje dlhy, ako sa zaviazala v rozsudku?

To je iba medzi mnou a ňou.

Z čoho žijete? Čím sa živíte?

Dlhé roky pracujem v zahraničí. Mám svoje meno i prax.

Čo je pravdy na vašom prepojení so zahraničnými tajnými službami?

Moja práca je založená na diskrétnosti a serióznosti. Každý sa živí tým, čo ho baví. Mňa moja práca baví. To je všetko.

Živíte Noru?

Nora je práceneschopná. O svoju apanáž sa stará sama. Myslím si, že je dosť stará na to, aby sa o svoje výdavky postarala sama.

František Versače Kabrheľ veru nezaháľa: Čo Nore verejne sľúbil, to už aj začal plniť!

Ako to dnes vyzerá na slávnom gýčovom Pereši, ktorý je už vo vlastníctve Františka Kabrheľa? Dočítate sa to v najnovšom čísle PLUS 7 DNÍ.