Nela Pocisková: Všetko úsilie vraj nechce venovať firemným akciám a zhŕňaniu peňazí.

Vieme, koľko zarobí Pocisková za nakrúcanie Búrlivého vína. Budete prekvapení

Nela Pocisková by mohla zarábať desaťtisíce, miesto toho hrá v divadle za sto eur za večer a v Búrlivom víne berie menej než ostatné herečky.

Spievanie na večierkoch je cesta do pekla, - odkrýva Nela Pocisková taktiku, ktorou si vydláždila cestu na vrchol. Speváčka a herečka teraz žiari z televíznej obrazovky ako Nina Dolinská v Búrlivom víne.

Medzi hercami však dosiahla aj jeden nevídaný prím. Na rozdiel od mnohých kolegov sa nehrnie za zárobkami ako šialená. „Doslova kašle na peniaze,“ krúti hlavou jej kolega.

A že nejde iba o prázdne reči, dokazuje aj Nelina zmluva s Markízou. Určila si v nej maximálny počet dní, počas ktorých mieni natáčať, čo je v našich končinách takmer nevídané.

„Väčšina hercov má v zmluvách minimálny počet dní, ktoré budú za mesiac točiť. Istia sa tak, aby im ich televízie nezoškrtali. Nela má ako jediná maximálny počet dní, a to pätnásť. Chce, aby jej ostal čas aj na divadlo,“ hovorí človek znalý veci.

Staromódne lojálna

Nelin honorár za jeden natáčací deň je podľa našich informácií priemerne 400 eur. Niektoré jej seriálové kolegyne, ktoré prišli z Národného divadla, ho majú minimálne o tretinu vyšší, no Pociskovej lojalita voči Markíze je ukážková. Odmieta ponuky konkurenčných televízií a nehandrkuje sa o peniaze ako iní umelci. Ak nakrúca menej ako spomínaných pätnásť dní, nežiada doplatenie peňazí za zvyšné dni.

„Televízia by chcela využiť Nelu Pociskovú čo najviac, no ona si stanovila hranice,“ vysvetľuje náš zdroj. Nela Pocisková je s Markízou spätá od svojich pätnástich rokov. Vtedy nabehla do Ordinácie v ružovej záhrade a o rok neskôr už točila v Záhorskej Bystrici džingle. Niekoľkokrát sa ju snažili zlanáriť jojkári, no zakaždým neúspešne.

„Nela je slušne vychovaný obchodný partner. Je jednou z tvárí najsledovanejšej televízie, tak nebude rozmýšľať nad niečím iným. Ak by hrala v Markíze malú postavičku, možno by zvažovala, že zoberie nejakú vedľajšiu rolu v inom seriáli,“ povedal nám nedávno Ján Ďurovčík.

Tri kšefty mesačne

To, že v Nelinom živote nedominuje túžba po peniazoch, je očividné. Ponuky sa jej vďaka sláve doslova sypú. Peniaze by mohla zarábať hocikde, v ceste jej však stojí dávka sebakritiky. Zavrhla chodenie do všakovakých televíznych programov. Raz totiž mala v jednej relácii glosovať aktuálnu situáciu a bola zo seba taká sklamaná, že si povedala nikdy viac. Odmieta dabovať i moderovať spoločenské akcie a firemné večierky.

Nedávno dala košom aj niekoľkým politikom, ktorí ju už videli vo svojej prezidentskej kampani. Limit si však stanovila aj na najlukratívnejšiu zárobkovú činnosť - spievanie na klientskych akciách. „Urobí maximálne tri kšefty do mesiaca, ale mohla by ich mať aj desať, keby chcela. Veď si môže vypýtať aj 3 500 eur za akciu,“ dopĺňa informovaný umelec. Čo je teda za tým, že Nela Pocisková odmietla v čase, keď jej prajú hviezdy, prehŕňať peniaze vidlami?

Podľa našich informácií umelecké ambície. Dosky, ktoré znamenajú svet, vraj nechce vytesniť na okraj svojho záujmu. V Bratislave i v Prahe účinkuje v muzikáloch Rómeo a Júlia, Ôsmy svetadiel a Pomáda. Za jedno trojhodinové predstavenie dostane sto eur! „Má rovnaký honorár ako iné hlavné postavy. V tomto nie je žiadna výnimka,“ informovali nás z divadla.

Dvadsaťtriročnej speváčke a herečke sa to však vôbec nezdá zvláštne. „Prvoradé je zdravie a mať veci pod kontrolou, nechcem sa stať len speváčkou na večierky. Je síce pekné dostávať za to honorár, ale je to cesta do pekla. Ak to preženiete, tak zrazu zistíte, že už nerobíte nič, len spievate na večierkoch. A plus je tu zdravie, čo si vážim najviac,“ hovorí Nela Pocisková pre PLUS 7 DNÍ.

Honoráre podľa vlastných slov nerieši. „Viem, ako som ohodnotená. Treba mať pokoru, normálne pracovať a výsledok príde. Netreba sa uhnať ani nič preháňať…“ podotkne.

Čítajte viac:

Odkedy ľúbim Filipa! Nela Pocisková prvýkrát prehovorila o Tůmovi

Búrlivé víno by nezobrala

Zaujímavé je, ako vníma Nelino nekomerčné správanie jej manažér a expartner Ján Ďurovčík. Keď sme ho oslovili, k téme sa odmietol vyjadriť. „Jano to veľmi nerieši, má iné biznisy. Napríklad v Česku berie ako režisér tantiémy za inscenácie. Do roka sa ich tam odohrá okolo 160, takže je mu úplne jedno, koľko Nela zarobí,“ tvrdí Ďurovčíkov známy, no podľa všetkého sa zárobkami nezaoberá ani Pocisková, hoci v jej prípade sa často používa prívlastok multitalentovaná.

Nela je zamilovaná do herca Filipa Tůmu a vďaka seriálu Búrlivé víno, ktorý sa mal vraj pôvodne volať telenovelovo Chuť lásky, sa stále vyhrieva na mediálnom výslní. Keby však vtedy, keď ponuku prijímala, vedela, ako sa situácia vyvinie, vraj by ju odmietla.

„Išla do toho s tým, že Búrlivé víno bude druhý televízny seriál po Horúcej krvi, ktorá mala byť jednotkou. Búrlivé víno malo byť nasadené na TV Doma. Nemala s hlavnými postavami skúsenosti a mala pred tým rešpekt,“ povedal nám Ján Ďurovčík.

Koniec koncov, od hereckých legiend ako Emil Horváth, Vlado Černý, Jana Oľhová či Eva Pavlíková a Marián Slovák, s ktorými hrá v seriáli, môže pochytiť všetko podstatné, čo herecký kumšt predstavuje. „Je vlastne zázrak, ako to nakoniec vypálilo,“ dodáva jej manažér.

Nela preto odsunula na vedľajšiu koľaj aj mnohé ďalšie plány. Po skončení konzervatória plánovala napríklad študovať na Vysokej škole múzických umení, ale pre zmluvy s televíziami a divadlami aj koncertovanie však z toho tak skoro nič nebude.

Cesta na vrchol

Za úspechom vykročila herečka a speváčka, ktorá sa narodila ako Kornélia Pocisková, v štrnástich rokoch, keď prišla na konkurz do muzikálu Neberte nám princeznú. Predsedom poroty bol vtedy režisér a choreograf Ján Ďurovčík, ktorý sa odvtedy stal jej sprievodcom po svete umenia i šoubiznisu.

„Nelu som ja neobjavil. V porote sedelo deväť ľudí a všetkým padla sánka, keď ju uvideli. Pripisujú mi nesprávne zásluhy. Mal som len šťastie,“ povedal pred časom pre PLUS 7 DNÍ Ďurovčík.

V šestnástich rokoch nasledovala hlavná rola vo Fidlikantovi na streche a víťazstvo v národnom kole Eurovízie. O rok neskôr si zahrala hlavnú rolu v muzikáli West Side Story. Ako čerstvo dospelá dokázala Nela predviesť aj svoj tanečný talent a zvíťazila v šou Let’s Dance. V devätnástich rokoch zažila svoj prvý veľký koncert v Istropolise a ako dvadsaťročná triumfovala v súťaži OTO. Nedávno absolvovala koncertnú šnúru po Slovensku.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní