Donald Trump vraj v súčasnosti podvádza Melaniu.

Vilu, kde zavraždili Versaceho, chcel aj Trump. Pozrite sa, ako to v nej vyzerá

Schody, ktoré pred dvadsiatimi rokmi zaliala krv návrhára Gianniho Versaceho, dnes slúžia hosťom butikového hotela. Noc dostanete za sedemsto eur a k tomu kúpeľ v zlate

Vila známeho návrhára na Miami bola po Versaceho vražde v roku 1997 dlho zatvorená. Rodina sa rozhodovala, čo s ňou. Jeho sestra Donatella vyrabovala nábytok a umenie, a keď sa dostala do finančnej tiesne a firma sa ocitla pred bankrotom, rozhodla sa nehnuteľnosť predať.

Stiahol sa

Schody, na ktorých bol dizajnér zastrelený vrahom Andrewom Cunananom, sa stali okamžite turistickou atrakciou. Tisíce ľudí sa pred vilou fotilo a je to tak dodnes.

Slúži hosťom: Zrenovovaná vila zavraždeného Gianniho Versaceho na Miami.
Slúži hosťom: Zrenovovaná vila zavraždeného Gianniho Versaceho na Miami.
Foto: Internet


Do útrob luxusnej vily zavedie divákov cez kamery nový seriál American Crime Story, ktorý sonduje posledné hodiny života Gianniho Versaceho. No ak vám ale tento vizuálny exkurz nestačí, môžete si ľahnúť do jeho spálne či okúpať sa v jeho bazéne. Vydražila sa totiž za horibilnú sumu. Sieť hotelov z nej spravila butikový hotel s názvom Villa Casa Casuarina. Do dražby sa v roku 2013 zapojil aj americký prezident Donald Trump. Štyridsať dva miliónov dolárov sa mu zrejme už zdalo priveľa a z dražby odstúpil.

Nepredstaviteľné peniaze

Nehnuteľnosť postavená v tridsiatych rokoch. Postavil si ju dedič naftového impéria Alden Freeman. V roku 1992 si ju Versace kúpil za $2,95 miliónov. K tomu odkúpil aj susediaci hotel za $3,7 miliónov a prerábka jeho novej usadlosti sa mohla začať. Renovácia stála Versaceho neuveriteľných $32 miliónov. Zahŕňala zbúranie susedného hotela, namiesto neho si spravil bazén, záhradu a južné krídlo vily. Z dvadsiatich štyroch pôvodných hotelových izieb si spravil desať apartmánov a originálny dom zdobený zlatými hlavami medúz, čo je logo módnej firmy, ktorú založil. Rozšafný návrhár si nechal dokonca olemovať bazén zlatými 24-karátovými dlaždicami.

Slúži hosťom: Zrenovovaná vila zavraždeného Gianniho Versaceho na Miami.
Slúži hosťom: Zrenovovaná vila zavraždeného Gianniho Versaceho na Miami.
Foto: Internet


Návštevníci vynovenej rezidencie zavraždeného Versaceho si okrem luxusných hotelových izieb môžu vychutnať aj vynikajúcu kuchyňu. V hoteli sa môžu najesť aj návštevníci, ktorí v ňom nebývajú - záujem je však veľký, preto si treba miesto zarezervovať.

Výroba bola ohrozená

Druhú sériu American Crime Story natáčali vo vile mesiac. Prvá sa venovala O. J. Simpsonovi, legende amerického futbalu, ktorý bol postavený pred súd za brutálnu vraždu exmanželky a jej milenca. Športovca oslobodili.


Režisér druhej série o Versaceho vražde, Ryan Murphy, sa vyjadril, že keď dostal povolenie natáčať v interiéri návrhárovho domu, nemohol tomu uveriť. „Myslím si, že bez toho domu by sme nemohli nakrúcať. Neexistoval žiadny spôsob ako to postaviť. Veď dve izby sú spravené z mušlí! Aj keď Donatella po predaji zobrala nábytok a umenie, dalo sa to vďaka fotografiám dotvoriť.“


VIDEO Plus 7 Dní