Vladova pravá ručička: Ako sa dnes darí asistentke, ktorá pri Mečiarovi vydržala najdlhšie?

Popri fungovaní s Vladimírom Mečiarom rozbehla jeho asistentka Katarína Rosinová novú kariéru šéfky univerzity.

Po boku kedysi najsilnejšieho muža Slovenska sa Katarína Rosinová pohybuje od roku 2004. Keď do jeho služieb nastúpila, mala sladkých devätnásť, krátko po maturite a bola nezamestnaná. Stačilo však málo a razom sa z nej stala hádam najznámejšia absolventka obchodnej akadémie na Slovensku.

Jej život zmenili oslavy narodenín trojnásobného premiéra Vladimíra Mečiara, ktorému prišla zanôtiť ľudové piesne do známej vily Elektra v Trenčianskych Tepliciach. Okamžite mu padla do oka a o niekoľko mesiacov z nej spravil svoju pravú ruku. Odvtedy, hoci sa veľa zmenilo, sú stále spolu.

Katarína je najdlhšie zotrvávajúcou asistentkou po boku Vladimíra Mečiara. Nuž a popritom toho stihla ešte oveľa viac. Vyštudovať dve vysoké školy, zabezpečiť si nové bývanie a najnovšie založila vlastnú univerzitu.

Blízka osoba

Keď sa mladučká Katarína prvýkrát objavila po boku Vladimíra Mečiara, rozhodne to nezostalo bez povšimnutia. Tejto horúcej téme sa venovali dokonca zahraničné médiá. Zarazil nielen vek novej asistentky „otca národa“, ale aj farba jej vlasov. Dovtedy totiž Vladimír Mečiar preferoval zrelšie blondínky.

Vladimír Mečiar: V jeho prítomnosti sa vždy vyskytovali pekné blondínky.
Vladimír Mečiar: V jeho prítomnosti sa vždy vyskytovali pekné blondínky.
Foto: TASR

Vladimír Mečiar: V jeho prítomnosti sa vždy vyskytovali pekné blondínky. Foto: TASR

Tmavovlasá devätnástka, navyše bez akýchkoľvek profesijných skúseností, spôsobila veru poriadnu vlnu reakcií. Skutočnosť, že svojho šéfa sprevádzala doslova na každom kroku, vyvolala, samozrejme, aj všelijaké šteklivé špekulácie. Napokon, Katka bola jedinou blízkou spolupracovníčkou, ktorá s Mečiarom po prehratých prezidentských voľbách na jar 2004 odchádzala v skorých ranných hodinách zo sídla HZDS.

Expremiér sa následne akoby prepadol pod zemský povrch. Jednoducho ho nebolo. Až po niekoľkých dňoch sa podarilo vypátrať, že je na svojej chalupe v dedine Dolná Poruba pri Trenčíne. Špekáčiky si tam opekal práve s Katkou. A vraj aj s ďalšími nemenovanými osobami. Jeho právoplatná manželka Magda ani deti to však neboli.

Mediálny opis porubskej idylky sa mladej Katky veľmi dotkol. Pre regionálne periodikum Trnavský hlas o pár rôčkov prezradila, že ju „ľudia zastavovali, vypytovali sa ma rôzne nepríjemné veci. Mňa i mojich rodičov. Na jednej strane ma to posilnilo, na druhej, v tom veku som to prežívala inak. Uzavrela som sa do seba. Dalo mi to však veľa do života, naučila som sa niektoré veci nebrať až tak vážne. Tí, ktorí ma poznajú, vedia, aká som. Tí, ktorí ma nepoznajú, to zistia, keď ma spoznajú“. To, že utrpela ťažkú ujmu, napokon potvrdil súd, ktorý jej priklepol odškodné takmer 17-tisíc eur.

Úspešná: Katarína Rosinová má 32 rokov, za sebou štúdium na dvoch vysokých školách, nahrala niekoľko cédečiek a stále sa pohybuje v blízkosti Vladimíra Mečiara. Dá sa povedať, že stretnutie s ním jej zmenilo život. Od základov.
Úspešná: Katarína Rosinová má 32 rokov, za sebou štúdium na dvoch vysokých školách, nahrala niekoľko cédečiek a stále sa pohybuje v blízkosti Vladimíra Mečiara. Dá sa povedať, že stretnutie s ním jej zmenilo život. Od základov.
Foto: Archív

Úspešná: Katarína Rosinová má 32 rokov, za sebou štúdium na dvoch vysokých školách, nahrala niekoľko cédečiek a stále sa pohybuje v blízkosti Vladimíra Mečiara. Dá sa povedať, že stretnutie s ním jej zmenilo život. Od základov. Foto: Archív

A odškodným vo forme pokračujúcej spolupráce sa jej odvďačil aj samotný Vladimír Mečiar. Katarína sa stala jeho neoddeliteľnou súčasťou. Sprevádzala ho na všetkých dôležitých aj utajovaných rokovaniach, zaradil ju na kandidátku do parlamentných volieb. V septembri 2007 z nej dokonca spravil konateľku spoločnosti SALUS, spravujúcu majetok HZDS. Okrem iného vlastnila budovu centrály hnutia na Tomášikovej ulici v Bratislave.


  • Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní