Kráľovná Alžbeta II. vraj nie je vnučkami Eugenie (vpravo) a Beatrice (vľavo) nadšená.

Vnučky kráľovnej Alžbety: Jedna miluje dovolenky, druhá tancuje nahá

Princezná Eugenie tancuje na stole, jej staršia sestra Beatrice je lenivá pracovať.

Kým princ Harry v poslednom čase vyhlasuje, že búrlivé roky sú za ním a rád by sa usadil, jeho sesternica Eugenie robí povestným výčinom rodiny všetku česť.

Dcéra princa Andrewa a Fergie veselú povahu zdedila zrejme po rodičoch a tí ju podporujú. Iná nie je ani jej staršia sestra Beatrice, hoci tá pred nočnými klubmi uprednostňuje luxusné dovolenky.

Oslava pred párty búrkou

Princezná Eugenie, mladší potomok prostredného syna britskej kráľovnej Alžbety II. princa Andrewa (55) a jeho bývalej manželky Sarah Fergusonovej (55), prezývanej Fergie, oslávila 25. narodeniny v marci.

Primerane svojmu postaveniu, v tichosti s najbližšou rodinou, v New Yorku, kde sa rozhodla žiť. Pracuje tam v aukčnej sieni Paddle8 ako manažérka.

Už len skutočnosť, že Londýnu dala zbohom, podľa neprajníkov svedčí o tom, že nechce byť nikým kontrolovaná a chce žiť svoj život plný párty naplno.

A ten, kto si myslí, že oslava s rodinou pri čaji, cukrovinkách a obložených chlebíčkoch jej stačí, mýli sa. Eugenie vraj na jún plánuje ešte jednu, tentoraz veľkolepú párty, ktorá zrejme predstihne vyvádzanie jej bratranca princa Harryho. Červenovlasý mladík s prezývkou Párty princ zrejme na oslave Eugenie s prezývkou Párty princezná chýbať nebude.

Stredobodom záujmu však bude podľa zasvätených Eugenie - a nielen preto, že je oslávenkyňa. Jej uvoľnenosť, keď sekt tečie prúdom a hudba zďaleka nie je komorná, sa stala povestnou.

Bez dohľadu

Hoci si princezná Eugenie sem-tam do Veľkej Británie odskočí, mestom, ktoré si zvolila na život, ostáva americký New York. Metropola považovaná za neoficiálne hlavné mesto sveta a zároveň zosobnenie hektického mestského životného štýlu vraj aristokratke mimo dohľadu kráľovskej rodiny Windsorovcov pristane.

Presťahovala sa tam koncom roka 2013, aby sa zamestnala v aukčnom dome Paddle8. Po troch skúšobných mesiacoch získala stále miesto.

Kamarát Eugenie vtedy pre médiá spresnil: „Pre firmu je to veľká výhra a prínos. Princezná plánuje ostať v New Yorku určite pár mesiacov, možno aj dlhšie.“ Zdá sa, že pre princeznú s láskou k umeniu to bola správna voľba. V aukčnom dome na pozícii manažér je doteraz.

Stratila lásku aj kilogramy

Podľa dostupných správ je princezná Eugenie nezadaná. V roku 2010 bol jej oficiálny priateľ Otto Brockway, miliardársky dedič a synovec zámožného britského dobrodruha a obchodníka Richarda Bransona. Láska im však vydržala iba šesť mesiacov. Problémom bola vzdialenosť, ktorá mladú dvojicu rozdeľovala.

„Otto neznáša cestovanie a Eugenie študuje na Univerzite v Newcastle. Tak sa obaja rozhodli, že ich vzťah nemá zmysel,“ vysvetlil spoločný kamarát už bývalého páru.

Vtedy 20-ročná Eugenie dlho smutná nebola, naopak, vychutnávala si slobodu študentského života. V tom čase sa rozhodla urobiť niečo aj so svojou postavou a 22. narodeniny oslavovala vo vychytenom londýnskom bare Hakkasan v Mayfair ako štíhla mladá dáma.

Inšpirovala ju staršia sestra Beatrice, ktorej sa podarilo výrazne znížiť hmotnosť. Obe sestry boli predtým známe nadbytočnými kilogramami, za čo ich často kritizovali a pre zábery v bikinách - podobne ako voľakedy ich matku Fergie - médiá „zosmiešňovali“.

Princezná Beatrice, dnes vraj pre zmenu príliš chudá, nedávno pre noviny Daily Mail poznamenala: „Keď sa v médiách objavili v roku 2008 moje zábery v bikinách a všetci sa zo mňa vysmievali, povedala som si - dosť! Pre mňa to bol účinný budíček.“

Nahá ako nymfa

V roku, keď sa staršia Beatrice trápila pre zábery v plavkách, predviedla sa aj jej mladšia sestra Eugenie - v Evinom rúchu. Vyvolala poriadny škandál. Princeznú Eugenie pristihli nahú. S viacerými spolužiačkami sa pravdepodobne najprv opili v bare a potom dala zo seba dolu všetko, čo ju ťažilo, vrátane oblečenia.

Ako vtedy informovali britské noviny The Sun, internátnych zamestnancov, ktorí dávajú pozor na poriadok, zobudil hluk. Vybrali sa na lúku za strednou školou Marlborough College, kde princezná Eugenie v tom čase študovala.

Tam pri mesačnom svite tancovali nahé dievčatá, ktoré mali pred záverečnými skúškami. Neskôr jedna zo študentiek vyhlásila, že boli „ako nymfy“.

Podľa výsledkov vyšetrovania neboli za tým drogy a možno ani žiadni chlapci, hoci internát je zmiešaný. Vtedy osemnásťročná Eugenie navštevovala od roku 2003 noblesnú školu so školným v prepočte 29-tisíc eur ročne.

„Nymfy“ museli okamžite odísť zo školy a vrátili sa až na skúšky. Princeznú Eugenie považovali za usilovnú študentku a skúšky z umenia, dejín umenia a anglického jazyka úspešne zložila.

Dovolenková princezná

Kým princeznej Eugenie sa v New Yorku darí skôr v kariére ako v láske, staršia Beatrice má dlhoročného priateľa, miliardárskeho syna a dediča Davida Clarka (32). Sú spolu od roku 2007.

Pokiaľ ide o prácu, je to horšie. Vyštudovala na strednej škole St. George’s School v Ascote odbor dráma, dejepis a filmová tvorba. Pokračovala v štúdiu na vysokej škole Goldsmiths University of London, kde skončila históriu.

V decembri 2014 podala výpoveď vo firme Sony Pictures, ročný príjem 24-tisíc eur sa jej údajne zdal malý. Odvtedy nemá na práci nič iné, len chodiť tam, kde je slnečno.

Po tom, ako sa porúčala z práce, so svojím priateľom Davom sa vybrali na lyžovačku do prepychového švajčiarskeho strediska Verbier. Hneď po návrate si dopriala dovolenku v Karibiku, dokonca dva razy po sebe. Pre záľubu v cestovaní v luxuse si Beatrice vyslúžila prezývku Dovolenková princezná.

Kráľovský zlodej?

Beatrice môže využívať aj zámok Windsor, lebo je vo vlastníctve kráľovskej rodiny Windsorovcov. Mladá žena ešte obýva apartmán so štyrmi spálňami v londýnskom St. James Palace, prenájom 24-tisíc eur platí za ňu jej otec Andrew. Kým sa do apartmánu nasťahovala, sídlo veľkoryso renovovali za 332-tisíc eur z verejných zdrojov, čiže z vreciek daňových poplatníkov.

Graham Smith z politickej organizácie Republic sa pre noviny The Sun vyjadril o princeznej Beatrice kriticky: „Beatrice je kráľovský zlodej. Nosí titul kráľovská výsosť, no žije z peňazí daňových poplatníkov. Mala by titul vrátiť a z paláca sa vysťahovať.“ Na ostré slová okamžite zareagovala matka princeznej, vojvodkyňa z Yorku.

„Stále si hľadá prácu, zaujíma sa o ňu. Už čoskoro bude znovu pracovať tak, aby jej kráľovské povinnosti a povolanie boli v rovnováhe,“ odkázala Sarah Fergusonová cez svojho hovorcu.

Veľký flám

Znalec scény v súvislosti s blížiacou sa narodeninovou párty princeznej Eugenie pre britské noviny The Sun naznačil: „Eugenie je známa tým, že tancuje na stole.“ A v podobnom duchu sa mala niesť celá jej júnová oslava.

Eugenie, v následníctve trónu číslo osem, plánovala oslavovať v zámku Windsor. Presnejšie v Royal Lodge, čo je od roku 2004 súkromná rezidencia jej otca.

Nikto nepochybuje, že sláviť a tancovať sa bude do rána. Jej známi a priatelia už v predstihu označili oslavu za „šialenstvo a veľký flám“. Eugenie totiž nie je v tejto oblasti žiadna začiatočníčka, ale skutočný večierkový profesionál.

Len nedávno, keď celá Veľká Británia horúčkovite očakávala narodenie druhého potomka princa Williama a Kate, Eugenie žila v New Yorku tanečnou horúčkou a vraj vystriedala všetky barové tanečné parkety. Podľa neprajníkov predviedla umenie tanca nie vždy na príliš istých nohách povzbudená niekoľkými pohárikmi.

Hostia zo šoubiznisu

Nadšená tanečnica Eugenie je vítaný hosť nielen v tanečných baroch, ale aj na hudobných festivaloch. Prichádza leto a ich sezóna práve štartuje.

Milovníčka letnej bezstarostnosti sa zrejme rozhodla začať sezónu v rytme tanca a popíjania práve svojou narodeninovou oslavou. Princezná bola odhodlaná roztočiť to s topmodelkami Naomi Campbellovou, Kate Mossovou, Carou Delevigneovou, ako aj s expartnerkou princa Harryho Chelsy Davyovou.

Podľa nových správ sa však aristokrat a blondínka znovu začali stretávať. Takisto sa povráva, že popriať Eugenie všetko dobré by mala prísť americká herečka Joan Collinsová. Samozrejme, nebudú chýbať ani spriaznenci z kráľovskej rodiny.

Počíta sa so staršou sestrou oslávenkyne 26-ročnou Beatrice. Nevylučuje sa ani prítomnosť čerstvých dvojnásobných rodičov, princa Williama a vojvodkyne Kate.

O ich ratolesti sa zrejme postará pestúnka alebo vždy ochotná Middletonovej matka Carole. Či sa však na vystrájanie vnučky Eugenie bude pozerať aj jej stará mama kráľovná Alžbeta II. s úsmevom a so šampanským v ruke, je otázne.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní