V lietadle na linke Viedeň - Istanbul vyčíňali Slováci. Podľa cestujúcich sa jeden z nich podobal na Miňa Stocha?

Vulgárni Slováci šokovali cestujúcich v lietadle. Bol medzi hulvátmi futbalista Stoch?

V lietadle na linke Viedeň - Istanbul vyčíňali potetovaní mladíci zo Slovenska tak, že cestujúci sa ich báli. Jeden z nich sa podľa svedkov podobal na futbalistu Miňa Stocha.

Rebel slovenskej futbalovej reprezentácie a hráč tureckého Fenerbahce Istanbul, ale aj milovník hiphopu a diamantov v ušiach, ktorý jazdí na Bentley, Miroslav Stoch, sa opäť musí brániť.

Slováci, ktorí odlietali v polovici júna z Viedne do Istanbulu, tvrdia, že ho spoznali v jednom z pasažierov. So svojimi kumpánmi sa vraj nesprával tak, ako by sa od reprezentanta očakávalo. „Hanbila som sa, že som Slovenka,“ povedala nám ich spolucestujúca.

Na divokom žúre v Istanbule: Tak sa aj s kamarátmi prezentuje Stoch vo videoklipe k skladbe Popič. Foto: YouTube.com

Oslava trápnosti

Bol piatok 14. júna, niekoľko dní predtým Slovensko utrpelo vo futbale medzinárodnú blamáž - po mizernom výkone remizovalo s amatérmi z Lichtenštajnska. Skupinu Bratislavčaniek to netrápilo, leteli na vysnívanú dovolenku s medzipristátím v Istanbule. Do lietadla tureckej nízkorozpočtovej spoločnosti nastúpila aj partia slovenských mladíkov, ktorí sa zrejme obávali turbulencií, a tak sa pred odletom psychicky „povzbudili“.

„Vyzerali opití, už keď prišli do lietadla, a tam popíjali z ploskačky. Hovorili tomu bylinkový likér,“ opisuje udalosti pani Katarína, ktorej celé meno a výpoveď má redakcia k dispozícii. Čo sa dialo potom, by sa dalo nazvať oslavou hulvátstva a trápnosti.

„Pískali, spievali - ,Já ti ho tam našroubuju, já ti ho tam dám‘. Jeden z nich sa otočil pasažierom chrbtom, prdol im do tváre a ešte sa rehotal, ako im to smrdí. Nehovoriac o tom, že k..ot, p..a, k..va nasledovalo za každým slovom. Jeden z nich zrazu druhému hovorí - ‚Ty k..ot, ja tu nemám žiadny sáčok na grcanie, ja to pustím na zem‘.“ A tak sa vraj aj stalo.

Takmer trojhodinový let s rodákmi, ktorí si rozbehli privátny žúr v oblakoch, vraj nemal konca-kraja. „Ani sa nedalo zdriemnuť. Vydávali také pazvuky v kuse jeden cez druhého,“ sťažuje sa Katarína. Ďalšia z cestujúcich, s ktorou sme hovorili, volí ešte ostrejšie slová.

„Keby to bol môj syn, prefackala by som ho. Aj vzhľadom na vek, lebo to neboli tínedžeri, ale chlapci, ktorí mali asi dvadsaťpäť rokov. Jeden z nich mal vytetované na ruke malé dieťa, predpokladám, že je otcom,“ povedala nám pani Hana z Bratislavy.

Rovnaká skupinka?: Partia slovenského futbalistu zamestnala v Turecku tamojší bulvár. Foto: internet

Báli sa ich

Pohoršení cudzinci len krútili hlavami, pretože náruživým mladíkom nerozumeli. „Slečna hovoriaca po nemecky, ktorú jeden z nich poťahal za vlasy, keď sa chytil operadla, sa však ohradila. A on jej neostal nič dlžný - ,Ty čo čumíš, ty p..a‘ - oboril sa na ňu,“ spomína Katarína.

Personál lietadla sa mládencom - a to jeden z nich celý čas žiadal letušku po anglicky o ruku - vraj radšej vyhýbal. V rozlete ich nezastavil ani žiaden zo Slovákov, ktorí sedeli v lietadle. Mladí muži o nich podľa všetkého nemali ani poňatia.

„Len som sa na nich pozrela a jeden povedal - ,Pozri na tú p..u starú s tým výstrihom, ako na mňa čumí‘. Také reči nám nestáli za to. My sme sa normálne báli, takže sme tam sedeli a celý čas nepovedali ani slovo. Nedali sme najavo, že im rozumieme, aby sa to zle neskončilo,“ dodáva Katarína, ktorá sa o dojmy z cesty podelila s ďalšími znechutenými pasažiermi zo Slovenska až po pristátí. Práve tí ju upozornili, že jeden z opovážlivcov sa nápadne ponáša na dvadsaťtriročného Miroslava Stocha.

Nekomunikuje

Isté je, že mladí muži mali namierené k jednému z nich, ktorý v Istanbule žije. „Pýtali sa ho, či má doma ešte čo piť, či je nejaká vodka v chladničke a čo budú u neho robiť,“ tvrdila Katarína. Hana nezávisle od nej povedala to isté: „Cestovali k jednému z nich. Hovorili, že sa u neho vrhnú do bazéna a že majú v chladničke vodku. Najprv som si myslela, že je to synáčik nejakého zbohatlíka, ktorý tam kúpil dom.“

Snažili sme sa skontaktovať s Miroslavom Stochom, no nedvíhal svoj mobilný telefón ani nereagoval na esemesky. O jeho výlete do Istanbulu však svedčí potýčka, do ktorej sa mal dva dni po veselom lete zapliesť. V nedeľu večer prišiel do tamojšieho nočného baru. Tam sa podľa tureckých médií, ktoré si už v minulosti všímali Stochov intenzívny nočný život, vyhrážal novinárovi a napadol ho.

„Keď som sa dozvedel, aké informácie sa šíria doma na Slovensku, zostal som v šoku,“ obhajoval sa Stoch v komuniké, ktoré vzápätí vydal.

„Boli sme s partiou kamarátov na večeri a potom v bare. V renomovanom, kam sa chodieva zabaviť veľa známych ľudí, a teda aj novinárov, ktorí tieto osobnosti radi fotia. Nič proti tomu, veď máme dovolenky, a preto mi nič podobné neprekážalo, prakticky sme tu na to zvyknutí.

Pri odchode z podniku mi vadila arogancia jedného fotografa, ktorý si bez okolkov dovoľoval doslova tlačiť svoj fotoobjektív priamo na moju tvár. Keď sa to už nedalo zniesť, zastal som a opýtal som sa ho, prečo ma stále fotí takto zblízka. Určite som ho však nenapadol ani nič podobné, to by som si predsa nemohol dovoliť, tobôž v Istanbule, kde som na očiach aj vtedy, keď som zavretý v dome.“

Keď sme pohoršenej Kataríne z lietadla ukázali fotografie Stocha a jeho priateľov z nočného podniku, ktoré zaplnili turecké spravodajské portály, ani na sekundu nezaváhala. „Áno, to sú oni. Ten v tej šiltovke, najviac potetovaný, sedel cez uličku vedľa mňa,“ povedala, reagujúc na snímku známeho slovenského futbalistu.

Rebel Stoch

Svojho času nádejný slovenský futbalista Miňo Stoch sa v poslednom čase preslávil skôr výčinmi než výkonmi. V roku 2011 ho o štvrtej ráno chytila polícia, ako jazdí na Ferrari pod vplyvom alkoholu, zobrala mu vodičák a za morálny poklesok ho tréner Vladimír Weiss dočasne vylúčil z národného mužstva.

„Veľmi ma mrzí, čo sa stalo. Nikdy predtým som si nesadol za volant po tom, čo som si niečo dal. Teraz sa tak stalo a, samozrejme, ponesiem za to následky. Chcem sa ospravedlniť mojim fanúšikom a všetkým ľuďom, ktorých moje správanie sklamalo,“ sypal si popol na hlavu, no pred pár mesiacmi upozornil na seba znova.

Objavil sa v hiphopovom klipe nitrianskeho rapera KajO (Kaidžasa). Preháňa sa v ňom v limuzíne po uliciach Istanbulu, spoza volantu spieva refrén skladby Popič a na kameru ukazuje neslušné gestá.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní