Na rozprávkovom ranči Michaela Jacksona to vraj vyzeralo ako v chlieve.

Výkaly a močenie na zem: Jacksonove upratovačky zažívali horor!

Na rozprávkovom ranči Michaela Jacksona to vyzeralo skôr ako v chlieve, tvrdia spevákove bývalé gazdiné.

Hovorí sa - o mŕtvych len dobre. Neplatí to však vždy. Napríklad nedávno sa v americkom denníku New York Post objavili nové podrobnosti o živote Michaela Jacksona. Jeho bývalé gazdiné prezradili, že excentrický umelec mal okrem iných známych výstredností ďalšiu úchylku - správal sa vraj doslova ako prasa.

Guľa z výkalov

Podľa piatich gazdín - mimochodom, ktovie, čo ich k tomu viedlo až päť rokov smrti speváka, ktorý zomrel 25. júna 2009 ako päťdesiatročný - Jacksonov romantický ranč Neverland mal od rozprávkového sídla ďaleko. Ponášal sa skôr na chliev.

Ako ženy, ktoré si priali zostať v anonymite, prezradili, spevák napríklad zásadne nepoužíval záchod a pokojne sa vyšpinil kdekoľvek na zem. Tak, ako to robili jeho početní zvierací priatelia.

„Upratovať tam bol horor,“ povedala New Post jedna z gazdín s tým, že Jackson im často upratovať ani nedovolil. „Keď sme sa ohradili a povedali mu, že chodiť medzi zvieracími výkalmi, ktoré sa váľali všade na zemi, je nechutné, pohrozil nám, že z nich urobí guľu a hodí ju do nás.“

Močil na zem

„Keď Oprah Winfreyová navštívila ranč v roku 1993, aby tam urobila rozhovor s Jackom a jeho priateľkou Liz Taylorovou, dom bol ako zo škatuľky. Podlahy navoskované, steny vymaľované, okná vyumývané. No v okamihu, ako štáb za sebou zavrel dvere, objavil sa pravý Michael,“ spomína gazdiná označovaná ako číslo jeden.

„Vymočil sa na dlážku tam, kde sa ešte pred chvíľou prechádzala Oprah. Bolo to neskutočné! Len tam stál, rozopol si nohavice a vyčúral sa!“ opisuje. Jacskon sa vraj správal ako hebefrenik. V dome hromadil nepotrebné veci, darčeky od fanúšikov mal rozhádzané v jedálni na podlahe. Nikto sa ich nemohol dotknúť, premiestniť ich.

Dva najbizarnejšie „exponáty“, ktorých sa spevák nechcel vzdať? „Pokakaná detská plienka a pár ponožiek, ktoré zrejme nosil nejaký tínedžer,“ prezradila gazdiná.

Nenávidel Spielberga

„Často som sa musela doslova vkradnúť do spálne, aby som mu prezliekla posteľ. Nechápala som, ako môže spať v takej špine. Mal v posteli ponožky, slipy, nedojedené kura, čipsy a na podlahe fľaše od vína a whisky. Smrdelo to tam močom,“ pridáva podrobnosti gazdiná. Raz našli jeho posteľ i pohovku zamorenú plošticami.

„Povedal - dostaňte ich odtiaľ, dopekla, preč! Zavolajte deratizátora. Vravel, že sme mali lepšie pracovať. Že vie, že sme prišli z chudobných krajín a sme na ploštice zvyknuté, ale on s nimi nemôže žiť.“

Mimochodom, v spálni mal vraj Jacko aj terč s podobizňami zakladateľov produkčnej spoločnosti DreamWorks - Stevenom Spielbergom, Davidom Geffenom a Jeffreym Katzenbergom, ktorí, ako veril, mu ukradli nápad na vytvorenie štúdia a jeho logo s chlapcom sediacim na Mesiaci.

„Deťom, s ktorými sa hral, sľúbil zmrzlinu alebo čokoľvek, čo budú chcieť, ak trafia stred terča. Počula som tiež, ako ich učil popevky - Zabite tých bastardov, zabite tie pijavice. Naozaj ich nenávidel.“

„Jeho izba bola vážne hrozná, nikto tam nechcel chodiť, ani ja,“ hovorí tretia gazdiná. Situácia sa vraj trochu zlepšila, keď sa v roku 1997 Jackovi narodil syn Prince - spevák obmedzil neporiadok len na svoju izbu. „No netrvalo to dlho.“

Nové obvinenie

Pritom, paradoxne, značnú časť svojho života bol Jackson známy skôr opačným správaním - extrémnym strachom z baktérií a až prehnanou čistotou. Čo ho zmenilo?

Slúžky si myslia, že jeho premenu spustil proces, v ktorom ho 13-ročný Jordan Chandler zažaloval za zneužívanie. Bolo to prvý raz, čo niekto verejne speváka obvinil z pedofílie. Jacko neskôr zaplatil chlapcovi a jeho rodičom vyše dvadsať miliónov dolárov - za mlčanie.

„Bolo to v roku 1993. Celý jeho život sa tou udalosťou zmenil. Vravím vám, bol to najšpinavší, najnehygienickejší človek v Hollywoode,“ tvrdí ďalšia z piatich gazdín. Chandlerov prípad spustil lavínu obvinení smerujúcich k Jackovej náklonnosti k malým chlapcom.

Najnovšie sa objavilo iba nedávno a vzniesol ho niekdajší Jacksonov kamarát a člen jeho detskej tanečnej skupiny, dnes choreograf Wade Robson. Hoci kedysi svedčil v hudobníkov prospech, tentoraz tvrdí, že Jacko ho ako chlapca znásilnil. A gazdiné by mu to mali dosvedčiť.

Stále zarába najviac

Asi nie je náhoda, že Robson prišiel s historkou v čase, keď spoločnosť Nielsen SoundScan oznámila, že od Jacksonovej smrti sa predalo vyše trinásť miliónov jeho albumov a Michael Jackson tak zrejme aj tento rok zostane na čele rebríčka najlepšie zarábajúcich mŕtvych celebrít.

Vlani zarobil za dvanásť mesiacov 160 miliónov dolárov a vzhľadom na úspešnosť jeho posmrtného albumu Xscape, vydaného v máji, to tento rok bude ešte viac.

Album obsahuje osem nových skladieb, na ktorých sa podieľali známi producenti. Prvý singel s Justinom Timberlakom Love Never Felt So Good mal veľký úspech a predpokladá sa, že ďalšia pesnička - A Place With No Name -, ktorá vyšla dvanásteho augusta, ju bude nasledovať.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní