Kamarát celebrít: Boris svoju prácu miloval, vyťaženosť ho však podľa jeho otca pravdepodobne zničila.

„Vysoký tlak? Hlúposť, strhal sa v Markíze!“ hnevá sa otec Borisa Prša

Bojoval o život a svoj boj vyhral. Obľúbeného „lovca celebrít“ a hlavného dramaturga tanečnej šou Let’s Dance Borisa Prša (34) postihlo ešte začiatkom septembra silné krvácanie do mozgu, priamo na generálnej skúške prvého kola tejto šou.

Previezli ho sanitkou do nemocnice v bratislavskej Petržalke, upadol do kómy, absolvoval operáciu mozgu a ťažká diagnóza ho pripútala na nemocničné lôžko.

Od tragického momentu kolovali svetom šoubiznisu dohady, že za jeho stav je zodpovedný vysoký krvný tlak. Ako exkluzívne pre týždenník PLUS 7 DNÍ prehovoril Borisov otec Jozef Pršo, je to však iba jedna veľká kačica.

Konečne doma

Nitrianske Rudno. Malebná dedina rozprestierajúca sa neďaleko Prievidze a turisticky obľúbených Bojníc. Práve z tohto prostredia pochádza známy markizák, ktorého osud momentálne poriadne skúša.

Do Borisovho rodiska sme sa vybrali uplynulý piatok. Vonku pred rodinným domom Pršovcov stál jeho otec Jozef. Čakal na syna, ktorého práve prepúšťali z nemocnice v Bojniciach, kde sa po-dľa našich informácií po operácii mozgu znovu učil chodiť a údajne aj rozprávať. „Manželka s našou nevestou šli do nemocnice po Borisa, sú tam už od deviatej ráno,“ povedal nám. V jeho očiach a z tónu jeho hlasu bolo cítiť strach z toho, čo bude nasledovať. „Už mám toho dosť, už som sa vyplakal,“ dodal smutne.

Utrápený: Borisov otec Jozef Pršo znáša nepravdivé informácie o zdraví svojho syna veľmi ťažko.
Utrápený: Borisov otec Jozef Pršo znáša nepravdivé informácie o zdraví svojho syna veľmi ťažko.
Tony Štefunko

Borisa Prša mala pôvodne dopraviť domov sanitka, nakoniec ho však doviezli autom, ktoré šoférovala jeho švagriná. Sprevádzala ich, samozrejme, aj Borisova mama. Pán Jozef sa obával, ako syna dostane hore schodmi, keďže známy dramaturg nie je po ťažkej traume plne mobilný. Nakoniec však všetko dobre dopadlo a Boris je od minulého piatka popoludnia doma medzi svojimi najbližšími. Ako nám povedal jeho otec, počas pobytu v bojnickej nemocnici ho navštívili aj jeho kolegovia. „Chodili za ním aj balóny mu doniesli. V nemocnici bol za ním napríklad slávny hokejista Dárius Rusnák.“

Netrpel hypertenziou

Borisov otec sa pri pomyslení na informácie, ktoré šírili o synovi jeho známi, poriadne rozčúlil. Najväčšmi ho pobúrili správy, že za krvácanie do mozgu mohol vysoký krvný tlak. „Boris v živote nemal vysoký tlak, máme predsa doma jeho zdravotné záznamy. Iba raz sa mu zvýšil tlak na stošesťdesiat, ale aj to preto, že má strach z bielych plášťov, teda z lekárov,“ hovorí.

Podľa Prša staršieho môže za synov zdravotný stav jednoducho prepracovanosť. „On sa prakticky strhal. Napríklad doletel odniekiaľ o štvrtej ráno a hneď utekal do Telerána. Svoju prácu mal veľmi rád, veď už ako študent žurnalistiky na vysokej škole v Nitre dochádzal do Markízy,“chválil syna a do očí sa mu tlačili slzy.

Obetavá: Mama robí pre syna aj nemožné.
Obetavá: Mama robí pre syna aj nemožné.
Facebook

Nenahraditeľný Boris

Dnes je Boris u svojich rodičov, ani zďaleka to však neznamená koniec liečby. Krvácanie do mozgu je ťažká diagnóza, ktorá dokáže človeka pripraviť o schopnosť chodiť či rozprávať. Preto musí Boris naďalej rehabilitovať. „Práve čakáme na liečebný ústav v Kováčovej, lebo nám vraveli, že pôjde na oddelenie pre dlhodobo chorých. To som nechcel, lebo to nie je dobré na jeho psychiku,“obáva sa pán Jozef.

Obrovské trápenie prežíva aj jeho manželka. „Manželka je veľmi citlivá, pracuje ako zástupkyňa v škole, aj tam má toho dosť,“ dodal Jozef Pršo, bývalý starosta Nitrianskeho Rudna.

Nech je to, ako chce, Borisovi najbližší sú hrdí na to, ako ich syn prežil ťažkú životnú skúšku. Mimochodom, vždy to bolo tak. Vedeli, že talentovaný potomok to môže dotiahnuť ďaleko. „Na Borisa sme zaťažení. Myslím si, je jeden z najlepších pracovníkov, je nenahraditeľný,“ dodáva pán Pršo.

Viac sa dozviete tu: