Mal ambície: Prachác Ivan Weiss skúšal prerazit aj na politickej scéne. Najkrajšia Slovenka: Pred deviatimi rokmi vyhrala Lucia Senášiová Miss Universe SR.

Weiss a Senášiová: Boli neverní?

Bývalá Miss Lucia Senášiová a majetný neúspešný politik Ivan Weiss si dohadovali nočnú návštevu v jeho byte. Ďakovala mu za pekný večer

Miss Universe z roku 2007 Lucia Senášiová dlho mútila vody slovenského šoubiznisu. O nápadníkov nikdy nemala núdzu, všade, kam prišla, všade budila pozornosť. Pred dvomi rokmi sa tmavovláska nečakane vydala za vyšportovaného Taliana Simona Ruggeriho a zo Slovenska sa odsťahovala. Čas tu však napriek tomu trávi. A my sme zistili s kým! Nenápadný milionár, zbrojár a neúspešný politik Ivan Weiss, ktorý sa snažil pred rokmi preraziť so stranou 99 %, pozval pred pár týždňami bývalú Miss k sebe domov. A tá neváhala. S priebehom večera bola jednoznačne spokojná. Po príchode domov mu v nočných hodinách ešte napísala poďakovanie za super večer.

Digitálny flirt

Komunikácia na sociálnej sieti medzi vydatou Senášiovou a ženatým Weissom, ktorú máme k dispozícii, je viac ako kamarátska. Dvojica má k sebe evidentne blízko a koncom leta si spolu začali aktívne písať cez Facebook. Boháč doma maródoval, a tak s kráskou začal komunikovať. Určite nie prvýkrát: „V nedeľu sa mi začínajú majstrovstvá Európy v Berlíne, tak dúfam, že to dovtedy prejde. Ako si sa mala? Už som si myslel, že som to minulý týždeň s tou kreativitou prehnal trochu, keď už si neodpísala, tak dúfam, že všetko o. k.? A inak? Čo porábaš?“ rozpísal sa Ivan Weiss.

Missku jeho správa evidentne potešila a informovala ho, čomu sa práve venuje: „Tak dúfam, že sa dáš dovtedy dokopy. Ja práve dávam do mailu honoráre pre našu slovenskú produkciu,“ nadšene udržiavala debatu. Ospravedlnila sa, že neodpísala skôr, ale v Hrušove nemala signál. Na revanš ho večer volala do mesta, aby sa k nej pridal. Boháč sa na žúre s kráskou nezúčastnil, lebo bol chorý. Slušne sa ospravedlnil a dvojica sa začala dohadovať na stretnutí v iný deň a v oveľa intímnejšej atmosfére.

Majú k sebe blízko: Vydatá Senášiová a ženatý Weiss si aktívne dopisujú na sociálnej sieti. Foto: facebook

Zložil telefón

Komunikácia naberala na obrátkach, preto sme sa snažili zistiť priamo od Ivana Weissa, čo má s bývalou kráľovnou krásy Senášiovou. Aký majú vzťah a odkiaľ sa poznajú: „Luciu? Fúha,“ zasekol sa boháč na pár sekúnd, keď sme sa pýtali, či ju pozná. Po chvíli mlčania opäť prehovoril a spomenul si: „No, poznám ju dlhé roky,“ hlesol a do reči mu zjavne nebolo. Zaujímalo nás, prečo si vydatú missku pred dvoma týždňami pozval k sebe domov a s akým cieľom sa v jeho byte stretli vo večerných hodinách, no odpoveď sme už nedostali. „K tomu sa nebudem vyjadrovať,“ zaznela stručná odpoveď. Telefonát v sekunde ukončil a viac sa s ním nedalo skontaktovať. Podobnú taktiku zvolila aj misska. Priestor na objasnenie ich kamarátstva dostala aj ona, no telefón nezdvíhala a neodpovedala ani na otázky, ktoré sme jej zaslali esemeskou. Kto mlčí, ten svedčí, hovorí staré príslovie. Len či o tom vie aj modelka.

Majú k sebe blízko: Vydatá Senášiová a ženatý Weiss si aktívne dopisujú na sociálnej sieti. Foto: facebook

Chceli súkromie

Weiss písal, ako sa na stretnutie veľmi teší. Dokonca sa vyznal, že viac, ako by sa mal. Detaily ďalej nešpecifikoval a kráske prisľúbil, že jej to vysvetlí, keď sa stretnú. Nakoniec sa dohodli na stredu večer. Vymenili si niekoľko správ, iniciatívy sa ujal Weiss a predostrel hneď zopár návrhov, kam by modelku zobral. „Drink u mňa (môžem ťa vydvihnúť a pôjdeme ku mne na Mikulášsku). Alebo Amade Chateau, alebo čokoľvek iné, čo preferuješ. U mňa si môžeme sadnúť von na terasu, keď je takto teplo. A ak máš chuť na večeru, tak Fou Zoo predtým alebo niečo mimo Bratislavy. Čokoľvek je fajn, nezaháľal a pripojil smajlíka.

Majú k sebe blízko: Vydatá Senášiová a ženatý Weiss si aktívne dopisujú na sociálnej sieti. Foto: facebook

Senášiová chvíľu váhala. „Inak, mám z toho obavy trošku, len aby z toho nebol prúser,“ zasmiala sa. Evidentne ju ani nie úplne čisté svedomie neodradilo a na návštevu išla. Dvojica sa rozhodla, že najväčšie súkromie budú mať u zbrojára v apartmáne. „Ja teraz bačujem doma sám,“ zdôraznil. A tak privolila, že k nemu večer príde. Starostlivo jej vysvetlil, ako sa k nemu dostane, poslal lokalizáciu aj kód na parkovisko. Čo sa dialo niekoľko hodín za múrmi jeho apartmánu v Starom Meste, to nám dvojica neprezradila. Vieme iba, že Senášiová bola s večerom spokojná. Hneď ako dorazila domov, Ivčovi, ako ho oslovuje, napísala správu. „Už som doma. Ďakujem za super večer.“

S kým žijú?

Lucia sa vydala za Taliana

Lucia Senášiová sa pred pár rokmi odsťahovala do Talianska, kde sa zaľúbila a rýchlo vydala. Jej zákonitým sa stal svalovec talianskeho pôvodu Simon Ruggeri. Dokopy ich vraj dala práca, on má reklamnú agentúru a ona je modelka. „Išli sme spolu von a on si zrazu od neznámej baby, čo sa mu páčila, vypýtal číslo! Pozerala som na neho - to azda nemyslíš vážne. Upokojil ma, že je to jeho práca. Najprv to bolo čudné. Trvalo minimálne rok, kým som si na to zvykla,“ opísala ich začiatky. Svadbu si vystrojili na slnečnom Miami. Lucia priznala, že vášeň ich vzťahu nechýba, keďže jej manžel je temperamentný južan. V Miláne spolu nažívajú v luxusnom trojposchodovom apartmáne.

Foto: EMIL VAŠKO

Krásna brunetka hovorí plynule po taliansky, ale napriek tomu sa tam cíti často osamelá. Chýbajú jej príbuzní a kamarátky. Zrejme aj preto sa rada vracia na Slovensko. So Simonom už vraj mali v pláne splodiť potomka, ale okolnosti im to viackrát prekazili. „Určite plánujeme dieťa. Raz ho chcem okamžite, potom sa udejú nejaké veci a zase to odložíme. Keď sa cítim pripravená, zase nie je pripravený manžel. Niekedy je obdobie, že na to nemáme náladu vôbec. Áno, asi by nás to dalo ešte viac dokopy. Keby som si mohla vybrať, tak by som svoje dieťa chcela vychovávať na Slovensku,“ prezradila.

Weiss má za ženu Michalovčanku

Ivan Weiss začal kariéru v štátnom SPP hneď ako poradca vtedajšieho šéfa pre krízový manažment. Neskôr sa stal riaditeľom pre stratégiu a reguláciu cien. Vstupný kapitál na podnikateľské aktivity mu zabezpečil otec Pavel. Jeho meno je prepojené s vedením bývalej SDĽ a spomínalo sa pri deblokáciách ruského dlhu či v súvislosti s obchodovaním s vojenským materiálom. Napríklad v období prvej Dzurindovej vlády sa klanu Weissovcov výborne darilo. Mladý Weiss na seba upútal prvýkrát pozornosť, keď sa stal jedným z hlavných sponzorov strany 99 % a figuroval aj na ich kandidátke.

Foto: ARCHÍV I. W.

V parlamentých voľbách pred štyrmi rokmi neuspeli. Druhýkrát sa boháč zviditeľnil pred niekoľkými mesiacmi. Pompéznou svadbou na Štrbskom Plese zburcoval celé Tatry. Prísne bezpečnostné opatrenia okolo celého hotela Kempinski pritiahli pozornosť zvedavcov. Prepychová svadba stála podľa ženíchových slov viac, ako by si mala dvojica dovoliť, no chceli ju dokonalú. Do manželského zväzku vstúpil s mladou Michalovčankou Martinou Paškovou, žijú v hlavnom meste.


VIDEO Plus 7 Dní