Známa firma: Či vytiahol lživú informáciu Braňo Mojsej, ostane už asi navždy zahalené tajomstvom.

Z Braňa Mojseja urobili záchrancu alkoholikov

Braňo Mojsej vraj zachránil mamu Brunna Oravca pred alkoholizmom.

Len a len Braňovi Mojsejovi vraj finalista súťaže Hlas Česko Slovenska Brunno Oravec môže ďakovať za to, že jeho matka v sebe našla silu a prihlásila sa na protialkoholické liečenie. Pod informáciu, ktorú sme dostali do redakcie mailom, sa podpísal spevák osobne. Keď sme sa s ním neskôr kontaktovali telefonicky, všetko poprel. Zdesený tvrdil, že niekto vypisuje do redakcií v jeho mene.

Mojsejova spása?

„Ježišikriste, to čo je za feťáka? Kto toto poslal? Chúďatko moja mama, včera sa práve vrátila z nemocnice. Mala nenormálne problémy so žlčníkom. Počas dvoch týždňov mala tri operácie a alkohol nenávidí zo všetkého najviac,“ bránil svoju mamu šokovaný Brunno. Pisateľ nám údajné problémy pani Oravcovej, ktorá sa podľa neho mala liečiť na Prednej Hore, opísal mimoriadne farbisto. Vraj tak urobila na podnet svojskej osvety Braňa Mojseja. „Moja mama mala veľký problém s alkoholom, no dovtedy, kým v televízii Mojsej prvýkrát priznal, že takéto liečenie absolvoval, o tom nechcela ani počuť. Zrazu sa rozhodla a povedala: Keď to zvládol Mojsej, zvládnem to aj ja. Celá rodina sa veľmi potešila. Po príchode na Prednú Horu sa dokonca stretla aj s Mojsejom, ktorý tam v tom čase pravidelne dochádzal na diskusie,“ splieta príbeh falošný Brunno Oravec.

Písal to Braňo?

Podľa neho pani Oravcová začala piť po tom, čo odišla na dôchodok. „Z nudy,“ upresňuje autor mailu a pokračuje ďalšími podrobnosťami zo životopisu: „Pila skoro tri roky v kuse, až do roku 2004, keď nastúpila na liečenie. Od roku 2005 nepije vôbec a náš život sa vrátil do normálu.“ To znamená, že si užíva vnúčikov, ktorí ju predtým v stave opitosti odmietali navštevovať, dokonca s nimi chodí aj na dovolenky. „Všetko je v najlepšom poriadku a my už nemáme strach z toho, či sa opije do nepríčetna. Za to ďakujem práve Mojsejovi a jeho nebojácnosti sa k tomuto problému priznať. To, že si občas vypije, je len následkom toho, v akom tlaku žije a čo prežíva, keď sa o sebe dočíta len to najhoršie z najhoršieho. My mu však budeme celá rodina vďačná za to, že nám zachránil našu mamu,“ okato velebí údajný Brunno bojovníka proti alkoholizmu Mojseja. Až to vzbudzuje pocit, že lživú informáciu nám do redakcie poslal sám Braňo alebo jeho veľký fanúšik či kolega z Prednej Hory. „Určite som to nepísal ja,“ hnevá sa pravý Brunno.

Slávny?: Brunno, na snímke s Annou Veselovskou, v Hlase Česko Slovenska.Foto: Juraj Roščák


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní