Skúsenosti s kamerou Lucii určite pomôžu, je jednou z horúcich favoritiek na titul Miss Universe SR.

Z filmovej prostitútky môže byť Miss Universe

V slovenskom filme Lóve si zahrala prostitútku, teraz sa možno stane Miss Universe SR.

Lucia Slaninková? Netuším, - reagoval herec Jakub Gogál na meno dievčaťa, s ktorým sa pred dvoma rokmi vášnivo bozkával. Mladý muž s dredmi sa takto zabával v bordeli, kde mu sporo odetá Lucia sedela v náručí. Nešlo o realitu, nakrúcali slovenský film Lóve. Dievča, ktoré začínalo na Gogálových kolenách, sa posunulo ďalej a v tomto roku bojuje o titul Miss Universe SR.

„Ježiš, ona sa dostala do finále? Tá baba z Považskej Bystrice?!“ rozpamätal sa nakoniec a radoval sa i jej niekdajší herecký partner.

Emotívna

„Bol to najrýchlejší výber za pätnásť rokov,“ podotkla Silvia Lakatošová na sústredení, keď práve s kolegami vybrali finálovú dvanástku. Váhali vraj iba pri dvoch-troch, no aj to išlo už len o detaily. „Veľmi dbám na profesionalitu, najmä dochvíľnosť. Mám však pocit, že dievčatá sú tento rok vyspelejšie, možno trošku staršie než inokedy,“ neskrývala spokojnosť prezidentka súťaže.

Vo finále sa ocitlo osem dievčat, ktoré si nikdy v živote nefarbili vlasy. S ich postavami, údajne lepšími než po minulé roky, mohla väčšina zamieriť rovno do ateliéru. Prvý raz v histórii sa do živého prenosu prebojovali dve sestry. No bola tu aj emotívna študentka hotelovej akadémie, ktorá sa prvýkrát rozplakala už na kastingu v Žiline. Obklopená sebavedomými „šeredkami“ takmer skolabovala, keď ju Silvia poslala do druhého kola. V pomykove začala hneď riešiť, či jej vôbec pôjde do Bratislavy vlak.

Verdikt na sústredení missiek, že postupuje až do finále, prijala s očami plnými sĺz. „Pre mňa to bol absolútny šok. Chcela som to, ale vnútorne som cítila, že to nemôže vyjsť. Bolo tu ďalších devätnásť úžasných a krásnych báb,“ nedokázala uveriť dvadsaťjedenročná tmavovláska z Považskej Bystrice.

V negližé

Na kasting ju vraj dotlačila najlepšia priateľka. No nielen tam. Pred dvoma rokmi sa vďaka nej ocitla dobrosrdečná Lucia na pľaci, kde sa nakrúcal nový film Jakuba Kronera.

Možno budúca miss prišla kamarátku, ktorá mala hrať úlohu luxusnej prostitútky hore bez, psychicky podporiť. No zvrtlo sa to. „Keď sme zbadali jej kamarátku, rovno sme povedali, nech ide aj ona, lebo vyzerá super. Obidve boli z Považskej Bystrice, čo mi bolo sympatické, lebo odtiaľ mám babku,“ spomenul si na nakrúcanie režisér a teraz aj Luciin objaviteľ Jakub Kroner.

Hoci sa vraj spočiatku bránila, nakoniec sa obliekla do červeného negližé a zvyšok sme mohli vidieť na filmovom plátne. Jakubovi Gogálovi dojmy z horúcich scén už dávno vyprchali z pamäti. „Viem, že tam bol veľký zhon a nemali sme veľa času. Nestíhali sme rozmýšľať nad tým, či sa hanbíme,“ povedal.

Bude herečkou?

Menšia úloha v tom čase mladej študentke prišla vhod. „Keby som za svoj honorár išla na kávu, bola by to trošku drahá káva. Pre mňa to bolo vtedy super, mohla som si kúpiť pár vecí a bolo.“

Doma však o nevšednom zážitku mlčala, až kým sa film, v ktorom sa mihla asi na tridsať sekúnd, nestal najnavštevovanejšou slovenskou snímkou roku 2011. Keď si ju niekto všimol, nič nepopierala. Napriek tomu herečkou byť netúži, jej snom je stať sa Miss a živiť sa ako modelka. „Ale sama neviem, čo bude o rok, o dva, o osem,“ tvrdí predvídavo.

Na otázke, či by si niekedy mohla zahrať Annu Kareninovú, sa režisér Jakub Kroner najprv schuti zasmial a potom dodal: „Mal som pocit, že sa nehanbí, čo je pre herečku pozitívne.“ No a jej prvý herecký partner už kuje plány pre prípad, že by sa Lucia stala novou Miss Universe SR. „Keď to vyhrá, tak môžem poskytnúť rozhovor,“ ponúkol sa.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní