Bratislavská múza Petra Hapku prišla vlani na jeho pohreb so spoločnými deťmi - Kamilou a Ferdinandom, ktorý zdedil otcovu muzikálnosť.

Záhadný syn Petra Hapku vyrastá v Bratislave. A je to talent!

Nenosí priezvisko po otcovi, no hudobní znalci hovoria o veľkom talente. Potomok Petra Hapku žije na Slovensku.

Nevolá sa Hapka, a predsa ním je. Štrnásťročný syn hudobného génia Petra Hapku žije v hlavnom meste Slovenska, ako huslista vo veľkom koncertuje a verejnosť pritom netuší, kde má jeho nadanie pôvod.

Slovenská múza

Český skladateľ a spevák sa nevyznal len v muzike, ale aj v ženách. „Svojim družkám som bol dosť neverný. Čo som sa ja tým ženským naklamal,“ rekapituloval raz svoj život muzikant, ktorý dovedna splodil sedem potomkov.

S prvou manželkou Zuzanou mu osud deti nedoprial, no neskôr si to vynahradil. Istá pani Rohanová mu dala dcéru Markétu. S druhou manželkou Zorou Ullou Keslerovou mal dcéru Petru. Ďalšie deti - synovia Mikuláš, Haštal a Kašpar - pochádzali z mimomanželských zväzkov.

Svoj genofond muzikant zanechal aj na Slovensku. Ešte v osemdesiatych rokoch počas nakrúcania jedného z Jakubiskových filmov, do ktorého zložil hudbu, sa zoznámil s Martinou. „My sme ich dali dokopy,“ prezradil režisér Juraj Jakubisko.

Netrvalo dlho a dvadsaťštyriročnej Slovenke sa narodila dcéra Kamila. S Petrom sa však príliš neodlúčili - v roku 2001 prišiel na svet ďalší spoločný potomok, Ferdinand. Všetci traja nechýbali na vlaňajšom pohrebe umelca, no pozornosť na seba strhávali iní. O Martine, dnes päťdesiatdvaročnej, písali české médiá ako o „tajomnej žene s ryšavými vlasmi, zahalenej v čiernej šatke“.

Slovenská múza umelca v skutočnosti nie je v Bratislave neznáma, zastáva vysokú pozíciu v istej finančnej inštitúcii, kde sa venuje filantropii. Takže, keď sme ju oslovili, nebola vôbec nadšená. Zdalo sa, že nechce, aby syna vnímali ako protekčné dieťa. Ak sa má presadiť, tak sám bez otca. „Ako ste to vlastne zistili?“ spýtala sa nás medzi rečou.

Stretával sa Hapka so svojimi deťmi, ktoré má na Slovensku? Aké úspechy má za sebou jeho syn? Ktorú ženu mal zosnulý umelec najradšej? Všetko sa dočítate v aktuálnom vydaní Plus 7 DNÍ, kde nájdete aj unikátnu fotografiu všetkých Hapkových detí, ktorej autorom je Juraj Jakubisko.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní