Mark Zuckerberg (33). Majetok: 69,9 miliardy dolárov.

Zarábajú miliardy. No aj tak si nedoprajú

Peniaze by mohli prehadzovať vidlami. Napriek tomu im okázalé míňanie nič nehovorí.

Je nevyrieknutá pravda, že svojím bohatstvom sa najčastejšie okázalo chvastajú najmä takzvaní sedláci. Drahé autá, vily, posledné výkriky módy i techniky, podľa možnosti s dobre viditeľným logom si radi doprajú ľudia, ktorým okrem visačky z obleku trčí aj slama z topánok.

A potom sú tu takí, ktorí rozhodne netrpia núdzou, ba v rebríčku najbohatších ľudí planéty sa nezriedka umiestňujú v prvej päťke alebo aspoň v päťdesiatke. Napriek tomu im prehnané míňanie nič nehovorí. Bez problémov jazdia na starých autách, nosia bežnú konfekciu, jedia v podnikových „táckarniach“ a bývajú v domoch, ktoré si kúpili v čase, keď sa na vrchol iba škriabali. Niektorí tomu hovoria lakomosť, iní šetrnosť, ďalší zas skromnosť.

Tento jav alebo, ak chcete, spôsob správania, má dokonca svoj oficiálny názov - sociológovia ho nazvali frugalita, po-dľa anglického frugal, čiže striedmy. Napokon, ktovie, možno práve to je dôvod ich utešeného bohatstva. A ako sa teda správať, aby ste sa na vrchol dostali? Tu je zopár netradičných zvykov známych svetových miliardárov.

Mark Zuckerberg (33) - spoluzakladateľ, prezident a výkonný riaditeľ Facebooku

Známu sociálnu sieť založil v roku 2004 ako študent Harvardovej univerzity so svojimi spolubývajúcimi a spolužiakmi. Dnes ho považujeme za jedného z najvplyvnejších a najbohatších ľudí na svete, a to napriek tomu, že poberá plat jeden (1) dolár ročne. Stačí mu to, veď so svojou manželkou Priscillou Chanovou a dvomi dcérkami - dvojročnou Maximou a dvojmesačnou August - žijú naozaj skromne. Zuckerberga neuvidíte inak ako v džínsach a tričku.

Mark Zuckerberg (33). Majetok: 69,9 miliardy dolárov.
Mark Zuckerberg (33). Majetok: 69,9 miliardy dolárov.
profimedia.sk

Podľa servera Moneyning.com na oblečenie minie ročne 900 dolárov. Len na porovnanie, priemerná americká rodina až 1 700. Hoci Zuckerberg by mohol garáž svojej vily, na snímke - kúpil ju za 7 miliónov dolárov, ale pri cene nehnuteľností v Palo Alte je to vraj smiešna suma -, naplniť drahými fárami, stačí mu Volkswagen hatchback.