Zaskočený prezident Schuster: Nečakané vyznanie lásky!

Silný emotívny zážitok prežil exprezident Rudolf Schuster (82) na nedávnej vernisáži svojich fotografií a obrazov na Bratislavskom hrade. Pieseň plná lásky bola venovaná priamo jemu. Ktorá žena ho tak miluje?

O dojemné chvíle bývalej hlavy štátu sa postarala jeho dcéra Ingrid. Originálnym spôsobom. Uznávaná kardiologička svojmu otcovi zložila Pieseň pre otca.

Vyznanie lásky, ktoré s textom legendárneho Kamila Peteraja, zaspievala ohromenému a k stoličke prikovanému Schusterovi speváčka Ľudka Adamčíková. Rudolf Schuster sa po odznení skladby neubránil slzám.

Vášeň pre Brazíliu naprieč generáciami Schusterovcov

Rodina Schusterovcov kraľovala priestorom Bratislavského hradu aj z iného pohľadu. Rodinnú vášeň pre Latinskú Ameriku, a predovšetkým Brazíliu, demonštrovala výstava fotografií a obrazov pod názvom Štyri generácie Schusterovcov cez vnútrozemie Brazílie.

Schusterovi predkovia túto krajinu začali navštevovať a dokumentovať už začiatkom 20. storočia a vytvárali vždy unikátny materiál o domorodom obyvateľstve a jedinečnosti tamojšej prírody i kultúry.

Náčelník: Schustera medzi parecízskymi Indiánmi zvečnil maliar Zoltán Nagy.
Náčelník: Schustera medzi parecízskymi Indiánmi zvečnil maliar Zoltán Nagy.
Foto: Plus 7 dní

Náčelník: Schustera medzi parecízskymi Indiánmi zvečnil maliar Zoltán Nagy. Foto: Plus 7 dní

Dokonca o prvej dobrodružnej expedícií z roku 1927, kedy brazílsku džunglu preskúmavali Schusterov strýko Benedik, jeho mladší brat a Schusterov otec, existuje 35-milimetrový dokumentárny film. Zábery z filmu sú súčasťou výstavy, ktorá na 3. poschodí hradu potrvá až do 11. decembra.


VIDEO Plus 7 Dní