Vrátila sa do detstva: Viera Rusková dnes žije v dome, v ktorom vyrástla. Na stenách visí množstvo rodinných fotografií.

Železná lady Rusková: Nebola som človek, ktorý kávičkuje s kolegami

Bývalá manželka Pavla Ruska a spoluzakladateľka Markízy hovorí o zákulisí televízie, ale aj o víťazstvách a prehrách v súkromí. Po prvý raz ukázala dom, kde teraz žije.

Vie, aké to je, keď človek spozná maximálny blahobyt a vzápätí zápasí so základnými existenčnými problémami. Viera Rusková zažila jedno aj druhé. Bola manželkou jedného z najmocnejších mužov svojej doby, no v brandži ju nikto nevnímal ako jeho okrasu.

Hovorili jej Železná lady - príliš sa neusmievala a Pavlovi Ruskovi pomohla vytvoriť najsledovanejšiu televíziu v histórii Slovenska. Avšak v roku 2005 nasledoval predaj Markízy, ktorej názov sama vymyslela, a odchod do ústrania.

Čítajte viac:

Rusko sa chváli, že zabezpečil rodinu, exmanželka mu odkazuje: Nič si mi nenechal

Hoci sme si mysleli, že už do konca života nebude musieť pracovať, stal sa opak. Po manželových neúspechoch v ďalšom podnikaní takmer prišla o strechu nad hlavou a o deti sa musela starať bez partnerovej finančnej podpory. Rozviedla sa a vrátila k svojim koreňom. Aj s deťmi sa presťahovala do rodného domu pri Martine, kde prežila detstvo.

Ako vraví, nikdy nebola človek, ktorý by chodil s kolegami na kávu. „Snažím sa však vychádzať s každým, ak sa to dá. Dokonca to niekedy preháňam a veľakrát aj náročky prehliadnem jeho chyby.“

Čo povedala o začiatkoch Markízy, spolupráci s exmanželom a o moderátoroch? Čomu sa venuje dnes? Dočítate sa v aktuálnom čísle týždenníka Plus 7 DNÍ, kde nájdete aj fotografie z jej súkromia.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní