Kollárov rodinný dom na Slavíne má byť údajne jeho staromládenecké sídlo, teraz prespáva v prenajatom byte.

Žiadna nie je vyvolená, Boris Kollár bude bývať sám

Boris Kollár chce vo svojom novom dome bývať sám, k deťom to však nebude mať ďaleko.

Stále nové a nové dievčatá chtivé pohodlného života, ktoré sa striedajú pri Borisovi Kollárovi, sa začínajú zlievať. Mať prehľad je náročné. Mnohí by sa však stavili, že medializované dievčatá sú len zlomkom z tých, ktoré podnikateľ naozaj berie na luxusné večere. V každom prípade, takmer všetky ženy, ktoré si zvolil za matky svojich detí, sú verejnosti známe. Azda jediná, ktorej tvár nepoznáme, je matka jeho jedenásťročnej dcéry Natálie Ivana Barnová. Tmavovláska bola kedysi vraj náhradníčkou v súťaži krásy a teraz žije v ústraní, v bytovke na východe Slovenska. Tvrdí, že svoj život za žiadnu cenu zverejňovať nemieni.

Oddaná?

Ivana síce patrí do Kollárovho háremu, ale podnikateľ ju v spoločnosti nikdy nepredvádzal. Ako jediná z jeho žien býva ďaleko od hlavného mesta, v Košiciach. Podarilo sa nám s ňou spojiť. V úvode bola Košičanka zhovorčivá a váhala, či po toľkých rokoch prehovorí. „Nečítam veľmi, čo sa deje vo svete celebrít a zlatokopiek. Vediem troška iný život. Chcete mať o ňom ďalšiu rubriku? Ľudia veria aj tak tomu, čomu chcú veriť. Je jedno, čo sa napíše. Tým bohatým je to jedno a tí chudobní z toho nezískajú aj tak nič,“ začala rozprávať.

Na otázku, či je podnikateľ naozaj taký veľkodušný, ako tvrdí, nám východniarka odporučila, aby sme sa obrátili na obyvateľku jeho sídla a matku posledného dieťaťa Andreu Heringhovú. Argumentovali sme, že tá predsa nebude hrýzť ruku, ktorá ju živí. „Vidíte, tak ste veľmi šikovní,“ odpovedala neurčito. „Vyčkajte času. To, že s ním má druhé dieťa, neznamená nič. To tak nebude naveky,“ dodala triezvo Ivana. „Len toľko poviem keďže som sa k svojim súkromným veciam nevyjadrovala jedenásť rokov, tak sa ďalších jedenásť určite nebudem. Je to moje a naše súkromie. Ja si Boriska veľmi vážim na to, aby som niečo viedla cez médiá. Keď budem chcieť niečo riešiť, určite to budem robiť súkromne. Sú na to iné cesty ako cez médiá,“ uzavrela Ivana debatu.

Pochvália sa

Na rozdiel od nej ďalším Kollárovým matkám záujem verejnosti nikdy neprekážal. Matku číslo jeden Stanku Horňákovú, ktorá multioteckovi porodila jeho najstaršiu, dnes takisto jedenásťročnú dcéru Sašku, sme v minulosti videli na pár akciách. S partnerom, s ktorým teraz žije a spolu vychovávajú aj svoje ďalšie dve dcéry, prijala pozvanie na veľkolepú oslavu tridsiatky Andrey Heringhovej, poslednej Borisovej ofi ciálnej partnerky. Ani matka Petra Krištúfková neodmieta prezentáciu seba ani ich spoločnej dcéry Ester v značkovom oblečení a na dovolenkách.

Ďalšia partnerka Martina Štofaníková, ktorá multioteckovi porodila ako prvá syna, Šimona Heliodora, sa s podnikateľom cez médiá rada doťahovala a do spoločnosti chodila aj bez neho. S blonďavou plavkyňou Barborou Richterovou sa podnikateľovi pošťastil druhý syn, Artur. Jeho fotky v oblečení ikonickej britskej značky mamička krátko po pôrode zavesila na sociálnu sieť. Aktuálna a občas neaktuálna priateľka Andrea Heringhová Borisovi pred pár dňami porodila po dcére Sare Zoe syna Borisa a je zrejme len otázka času, kedy ho vyparádeného ukáže verejnosti.

Realiťák

Pri siedmich deťoch sa má Boris čo obracať, náročné je nielen sledovať mediálne výstupy, ale zabezpečiť si aj logistiku. Ako byť čo najrýchlejšie k dispozícii každej matke i dieťaťu. Zvláda ju možno aj preto, že každej svojej novej rodičke sa údajne postaral o auto a bývanie v Bratislave. Úplne pokope „svoje“ ženy a deti Boris Kollár nemá, ale na bratislavské pomery nie sú od seba ďaleko. Keby si chcel vziať taxík a obehať všetky s výnimkou Ivany a Natálky, ktoré žijú v Košiciach, podľa odhadov by mu zelená stoeurovka stačila.

Matka syna Artura Barbora Richterová žije aj po pôrode na Dlhých dieloch, pravdepodobne u rodičov. Borisova niekdajšia veľká láska a matka Esterky Petra Krištúfková zas dostala byt v novostavbe Boria v bratislavskej časti Ružinov. Aj matke svojho prvého syna Šimona Martine Štofaníkovej, hoci svoj byt už mala, daroval ďalší v Starom Meste. No ona tvrdí, že súčasne získala aj hypotéku, ktorú musela sama splácať. „Darovaný byt“ chcela predať a keďže túžila po živote na vidieku, kúpila dom v Zlatých Klasoch. Napriek tomu si nechala svoj starý byt na Dlhých dieloch a do dediny neďaleko Bratislavy sa presťahovali jej rodičia, ktorí jej pomáhajú s výchovou Šimona Heliodora. „Martina tu nebýva. Iba sem nosí syna. Niekedy tu aj prespí alebo my v Bratislave,“ povedala nám jej matka s tým, že opäť bude všetko inak. „Už sme to predali a sťahujeme sa do Bratislavy.“

Jediná matka, s ktorou splodil podnikateľ dve deti, bývalá plejmejtka Andrea Heringhová, je teraz zložená v jeho rodinnom dome na bratislavských Palisádach. V čase, keď boli oficiálne rozídení, prenajímal boháč Andrei byt. Pred niekoľkými mesiacmi si však Kollár kúpil novú vilu vo vychytenej štvrti pod Slavínom. Šušká sa, že sa tam chce presťahovať a Andreu nechá na Palisádach. Momentálne je hypermoderný hranolovitý dom na Slavíne prázdny. Borko, ako ho volajú kamaráti, interiér stále nezariadil.

Zaslúžila si

Jediná, ktorej miesto pobytu je neznáme, hoci vlastní byt v širšom centre Bratislavy, je Saškina mama Stanka Horňáková. Zistili sme, že Boris sa k tejto právničke, s ktorou podľa všetkého aj po rokoch výborne vychádza a spoločne figurujú v štyroch firmách, zachoval veľkoryso. „Stanka je z matiek mojich detí najlepšia obchodníčka,“ vyjadril sa o nej raz. Pred pár rokmi na ňu prepísal lukratívnu nehnuteľnosť v srdci bratislavského Starého Mesta. Hodnota priestoru, ktorý chcel od neho kúpiť vraj aj finančník Ivan Jakabovič, sa šplhá takmer k astronomickým sedemstotisíc eurám.

„Dostala to veľmi výhodne, za päťdesiat percent ceny,“ tvrdil. Vtedy tam mala Horňáková v pláne otvoriť kaviareň. „Ostane to v rodine, bude tam podnikať a nakoniec to aj tak ostane Saške,“ povedal v tom čase Kollár. Dnes v priestoroch na Hviezdoslavovom námestí podľa Obchodného registra sídli firma, v ktorej figuruje Kollár aj Horňáková. Na otázku, ako sa na tento dar pozerajú jeho ďalšie partnerky, iba odvetil: „Čo umožním jednej, nemusím umožniť ďalším, to je moja dobrá vôľa.“

Množia sa mu náramky pre šťastie

Multiotecko sa spirituálne chráni náramkami z budhistického kláštora. Sú pre šťastie. Kollár však uznáva, že niekedy možno nie sú úplne efektívne. „Môj život je jeden veľký škandál,“ priznáva. Na ľavé zápästie si tatko Borko uviazal iba tri šnúrky. „Sú pozbierané z celého sveta. Jednu som dostal od mojej dcéry Ester. Doniesla mi ju z Thajska. Je to pre mňa istá symbolika vzťahu medzi otcom a dcérou. Samozrejme, kontroluje, či ju mám. Potom mám čiernu, ktorú som si kúpil v Dubaji. Veľmi sa mi páčila. Ešte nosím červenú, tá je od Cartiera. Daroval mi ju pred dvoma rokmi blízky človek.“

Na pravej ruke má podnikateľ šnúrok oveľa viac. Alebo, ako hovorí - požehnane. „Tie na pravej ruke sú z budhistického kláštora v Thajsku. Podporil som tam jeho stavbu a dostal som ju od jedného mnícha. Mal k tomu modlitbu a je pre šťastie. Bol som tam viackrát, tak sa mi nazbierali také tri-štyri kusy,“ prezradil Kollár, ktorý nosí tiež spirituálny náramok šambala. Tá má prinášať duchovné poznatky v čistej podobe. Šambala je zároveň hlavným centrom odporu zla a temných síl. „Ešte mám zlatý cartierovský náramok z kolekcie Love. Vymenili sme si ho s jednou kamarátkou. Nebudem komentovať s ktorou. Je to pre mňa cenný náramok, ktorý nedám dole,“ vyznal sa tajnostkársky Kollár. „Spím v nich, kúpem sa a všetko. Tie z budhistického kláštora nesmiete dať dole. Môžu sa zničiť prirodzenou cestou, že sa rozpadnú alebo roztrhnú. To je v poriadku. Ale dole ich nemôžem dať, lebo sa pripravím o šťastie,“ priznal poverčivý donchuan.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní