LásZakázala kontakty?: Kňažná Charlene vyhlásila, že manželova minulosť sa jej netýka.

Žiarli kňažná Charlene na deti monackého kniežaťa Alberta?

Matka nemanželského syna monackého kniežaťa Alberta II. útočí na jeho manželku, kňažnú Charlene.

Manželstvo monackého kniežaťa Alberta II. a niekdajšej juhoafrickej plavkyne Charlene Wittstockovej je stále v centre pozornosti. Deti spolu zatiaľ nemajú, hoci knieža bez potomkov nie je. Má dospelú dcéru Jazmin a syna Alexandra, čo kňažná Charlene znáša čoraz horšie.

Zakázala kontakty

Nicole Costová (42), bývalá letuška z afrického Toga, matka desaťročného Albertovho syna Alexandra, poskytla britským novinám Mail on Sunday exkluzívny rozhovor. Vyhlásila, že jej potomok nesmie otca vidieť, hoci pred sobášom s Charlene (36) sa vídali pravidelne. Z Albertovho vrecka pritom idú peniaze na výchovu, výživu aj školné.

Finančne podporuje obe deti, Alexandra aj 22-ročnú dcéru Jazmin Grace Grimaldiovú. Noviny takisto zverejnili, že vlani na jeseň sa Costová so synom presťahovali z Monaka do Veľkej Británie. Žijú vo vile za 8,5 milióna eur v londýnskej štvrti Knightsbridge. Vilu, samozrejme, takisto kúpil knieža.

Smutný a odvrhnutý

Nicole však nie je spokojná. Nezáleží jej iba na peniazoch, praje si, aby potomok vyrastal v priamom kontakte s otcom. „Albert Alexandra od krátkej návštevy vlani v septembri nevidel. Odkedy sa oženil s tým dievčaťom, nie je to možné,“ vyhlásila bývalá letuška, s Albertom sa zoznámila počas letu. Nezaváhala ani s odpoveďou na otázku, či si myslí, že kňažná žiarli.

„Samozrejme. Ako už sa len môže v takejto situácii cítiť nová žena? Ale mala by myslieť na moje nevinné dieťa. Nechcem na ňu útočiť ani sa jej dotknúť, ale myslím si, že je to žiarlivosť. Neviem prečo. Prešla som peklom, keď som bojovala o synovo meno a budúcnosť,“ zdôvodnila Nicole. Costová sa bojí o syna, lebo „otec mu veľmi chýba, je smutný, cíti sa odvrhnutý“, povedala priateľke.

Syna podľa nej najviac trápi britské počasie a skutočnosť, že nevída otca. „V čase pred Charlene mali Alexandre a Albert srdečný vzťah, s cestovaním a pirátskou párty na narodeniny. Knieža bol na syna hrdý, často sa s ním hral,“ uviedla Nicole.

Zlé jazyky tvrdia, že jej ide o zviditeľnenie obchodných plánov. Chystá sa totiž otvoriť butik v Londýne a takto si robí, možno na úkor syna, reklamu.

Čašníčka porodila dcéru

Druhým nemanželským Albertovým potomkom je Jazmin Grace Grimaldiová, plod románika s americkou čašníčkou Tamarou Rotolovou (52). Jazmin dlho žila utajene, rozhovory pre médiá odmieta. Je však známe, že sa zapísala na umeleckú fakultu na Fordham University, žije v New Yorku a rada navštevuje galérie.

Lásku k umeniu zdedila po starej mame, hollywoodskej herečke Grace Kellyovej, ktorá sa po sobáši s monackým kniežaťom Rainierom III. stala kňažnou Graciou Patriciou. Jazminina matka sa s Albertom zoznámila v roku 1991 počas dovolenky v Monaku.

Príťažlivú brunetku si všimol na tenisovom turnaji a pozval ju na párty. O deväť mesiacov sa narodilo dievčatko a Albert prerušil s Tamarou kontakt. Američanka roky bojovala, aby priznal otcovstvo. Keď mala Jazmin dva roky, Albert bol na oficiálnej návšteve v americkom Wyomingu. Tamara vystúpila spomedzi ľudí, vzala Jazmin na ruky a zavolala: „Albert, toto je tvoja dcéra!“

Ťažká skúška

K Jazmin sa Albert priznal až v roku 2006, jedenásť mesiacov po tom, čo po teste DNA uznal za svojho Alexandra. Po smrti otca Rainiera sa stal panovníkom a rozhodol sa urobiť v súkromí poriadok. Odvtedy obe jeho deti sprevádzajú ochrankári. Finančne sa o ne začal Albert starať po priznaní, že sú jeho, čo im zabezpečilo nárok na dedičstvo.

Jazmin umožnil kvalitné vzdelanie na katolíckej škole v Kalifornii, neskôr chodila na Jezuitskú univerzitu v New Yorku, teraz študuje umenie. Jazmin Alberta niekoľkokrát navštívila v Monaku. Pre fotografov v New Yorku pózovala s kňažnou Charlene. Už vtedy bolo jasné, že to kňažná bez dediča trónu nemá ľahké.

Nedávno o Albertových nemanželských deťoch povedala: „Albertova minulosť nemá so mnou nič spoločné. Ak mám byť úprimná - keby nebol taký, aký je, zrejme by som tu nebola.“

Žiadna kríza

Reči o hlbokej kríze kniežacieho páru napriek tomu silnejú. Pred vyše mesiacom Charlene pripustila, že „prežili náročné obdobie, cnie sa jej za domovom v Juhoafrickej republike a nikdy nesnívala o tom, že z nej bude kňažná“. Pred pár dňami Alberta označila za „tolerantného, láskyplného s podobným zmyslom pre humor“.

Na narážky o problémoch v manželstve zareagovala stručne: „Hovoria sa strašné, poburujúce reči.“ Hoci sa stále vraví, že Grimaldiovci Charlene za svoju nikdy neprijali, na jednom sa rodina zhodla - film o kňažnej Grace s názvom Grace of Monaco s Nicole Kidmanovou v hlavnej úlohe, ktorý sa predstaví na festivale v Cannes, budú bojkotovať.

Podľa nich sa snímka nezakladá na pravde, je to „fikcia, z hľadiska dejín nepresná, s prekrútenou rodinnou históriou“. Či nie je fikciou aj šťastné manželstvo Alberta a Charlene, ukáže čas.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní