Bola to sláva: Pred rokmi sa bývalá politička rozhodla druhýkrát vydať, za umelca Rastislava Baláža. Svadbu si vystrojili už po šiestich mesiacoch, neotáľali.

Známa exmarkízačka podľa našich informácií podala žiadosť o rozvod. Po rokoch vraj chystá nový život

Manželstvo bývalej reportérky, političky a v súčasnosti bankovej ombudsmanky Evy Černej (54) a výtvarníka Rastislava Baláža sa pravdepodobne rúti do záhuby.

Slovo rozvod sa v kuloároch skloňuje už dlhšie. Navonok vidieť len to, že blondínka začala vyhľadávať prestížne spoločenské udalosti, na ktoré sa vždy náležite upraví. Dala si predĺžiť vlasy a perfektne nadýchané vlny dopĺňa zvodným mejkapom, priliehavým oblečením a vysokými opätkami. S takýmto imidžom je na večierkoch neprehliadnuteľná. A Eva je všade! No jej muž nikde.

A taká to bola láska

Eva Černá patrila ku skupine reportérov, ktorí v deväťdesiatych rokoch rozbiehali spravodajstvo v komerčnej Markíze. Po neúspešnom manželstve, v ktorom sa narodila dcéra Dominika, na mužov nadlho zanevrela. Až jej raz astrologička predpovedala, že do dvoch rokov príde ten pravý. Dva dni pred vypršaním termínu stretla na krste hudobnej skupiny Rasťa. Na prvý pohľad ju upútal a sympatického výtvarníka s nadšením prijala aj dcéra Dominika. A tak so svadbou zamilovaná dvojica veľmi neotáľala. Vystrojili si ju po šiestich mesiacoch „randenia“. „Sme už takí starí corgoni. Preto sme sa rozhodli, že nebudeme spolu chodiť celú večnosť a radšej sa zoberieme. Obaja máme tridsaťsedem rokov a čas nám uteká pomedzi prsty. Budeme veľmi šťastní, ak spojíme naše osudy do jedného spoločného,“ prezradil vtedy s úsmevom Baláž.

Dve dcéry: Staršiu Dominiku má blondínka z prvého manželstva. Menšiu Lindu si s Rasťom adoptovali.
Dve dcéry: Staršiu Dominiku má blondínka z prvého manželstva. Menšiu Lindu si s Rasťom adoptovali.
Foto: Archív

Dátum svadby si budúci manželia vybrali podľa konštelácie hviezd. Padol na máj, čo je lásky čas. Neskôr si adoptovali dcéru Lindu a spolu sa presťahovali do domu v Lamači. Ten je súčasťou viacgeneračného komplexu, v ktorom žije Balážova mama aj jeho dvaja bratia s rodinami. Novomanželia svoju časť zrekonštruovali.

Od začiatku ich spájala láska, aj keď každý mal vášeň k iným veciam. Rasťo sa orientoval na umenie, Evu zase bavilo klasické ženské hoby - nakupovanie. „Som fanatik na bielizeň. Potešia ma aj krémy a rada kupujem drobnosti, sviečky a nejaké šaty. V Amerike ma viac bavilo nakupovanie handier ako návšteva pamiatok v New Yorku. Za tie peniaze to tam predsa nenechám,“ netajila sa.

Zlostná

Po šestnástich rokoch sa v šoubiznise rozpráva o rozvode známeho páru. Či ide o zlomyseľné klebety, alebo fakt, sme si overovali priamo u bývalej političky. Poznámku, že na súde by už mala ležať žiadosť o rozvod, nezobrala s pokojom Angličana, za sekundu akoby do nej vošlo sto čertov. „Aha, tak keď zo súdu, tak ja na ten súd zavolám. Dobre?“zvýšila hlas a na otázku, či je v rozvodovom konaní, odpovedala stručne. „Ani vraj, ani nijak! A rovno idem zavolať na súd, aj na Najvyšší súd, aj na všetky. Aj prezidentovi, keď bude treba,“ hnevala sa.

Keď sme sa snažili získať vyjadrenie od Rastislava Baláža, z domu v bratislavskom Lamači vybehla opäť bývalá ombudsmanka. „Ja práve hovorím so sudkyňou. Ešte nemám nič zo súdu a budem sa súdu sťažovať. A tu mám priateľku, ktorá mi hovorí, že sú povinní zachovávať mlčanlivosť! Ešte nemám žiadny termín súdu,“ spustila Eva so zvýšeným hlasom.

Rastislav Baláž nám neskôr zaslal vyjadrenie esemeskou: „Rešpektujte právo na súkromie našej rodiny,“ napísal nám.

Prečítajte si aj:


VIDEO Plus 7 Dní