Renáta Názlerová: Na ples sa teší.

Známa jojkárka tvrdí: „Ples po sviatkoch je zlomyseľnosť!

Už zajtra sa v národnom divadle odohrá spoločenská udalosť roka. Na Ples v opere sa chystá aj moderátorka a spisovateľka Renáta Názlerová. Oblá brunetka si pre istotu po sviatkoch nechala ušiť šaty na mieru.

Poznáte ju z relácie Súdna sieň, moderuje a píše zábavné knihy inšpirované reálnymi životnými situáciami. Vtipne komentuje nástrahy partnerského života, ženských drám, či finančných trampôt. Vtipne vie okomentovať svoju postavu a netrápi sa už ideálnymi mierami, ktoré nikdy nedosiahne.

Renáta Názlerová: Na ples sa teší.
Renáta Názlerová: Na ples sa teší.
Foto: Archív

V sobotu sa Renáta Názlerová zaradí medzi najvychytenejšiu smotánku, ktorá sa bude zabávať na udalosti roka, Plese v opere. Zaujímalo nás ako sa po sviatkoch popasovala s figúrou a či mala na štedrovečernom stole zemiakový šalát s light majonézou. Prípravy do spoločenských šiat, ale okomentovala svojsky: „Iná už nebudem,“zasmiala sa a mávala rukou. Drastické diéty a luxusné masky na pleť nie sú nič pre ňu.

Pomoc výživových odborníkov?

Mnohé celebrity sa na prestížny ples pripravujú mesiace dopredu. Naplánujú si špeciálnu diétu, chodia na kozmetické úkony aby mali vypnutú pleť a na štedrovečernom stole sa prísne vydeľujú. Aby prvú sobotu v januári mohli vo večernej róbe s kľudom predstúpiť pred fotografov. Renáta Názlerová, ale ničomu z toho nepodľahla: „Ja by som potrebovala krabicovú diétu, nie krabičkovú,“ nadhodila s vtipom.

O diétach si myslí svoje
O diétach si myslí svoje
Foto: Emil Vaško

Oslovila krajčírku

Renáta Názlerová sa rozhodla dať si šaty ušiť na mieru. Musela sa róba prispôsobiť jej, nie ona róbe: „Šaty mi šije Hana Převrátilová. Má cit pre kyprejšie ženy s nekonfekčnou veľkosťou. Pre mňa nie je v požičovni nič, čo by mi sedelo. Šaty budem mať inšpirované orientom, lebo sama mám tieto krajiny veľmi rada. Som zvedavá ako to dopadne. Ale nejako to neprežívam, len sa musím prispôsobiť štátnej kultúre.“
Načasovanie plesovej sezóny okomentovala spisovateľka po svojom. Hojnosť jedla počas sviatkov poznačila aj ju: „Nerobila som pre to nič špeciálne. Aj keď si myslím, že robiť ples po sviatkoch je trochu zlomyseľné,“ vyjadrila sa.

Profesionál aj na vizáž

Brunetka si nechá u odborníka upraviť aj tvár a vlasy. „Viete ako to dopadne keď si kulmujem vlasy,“povzdychla si. Vie, že všetky úkony spojené s plesom a nemalé výdavky proste treba akceptovať: „Je to žatva pre ľudí čo sa v móde hýbu.“ Perfektne naštylizovanú moderátorku bude v sobotu sprevádzať dlhoročný rodinný priateľ Richard.