Mala veľké oči?: Katarína priznala, že školu nedokázala finančne ani časovo utiahnuť.

Známa slovenská tanečníčka skrachovala, po piatich rokoch musí zavrieť svoju školu

V septembri už prídu klienti do tanečnej školy Kataríny Štumpfovej Jakeš (30) zbytočne.

Aká to bola sláva, keď Katarína Štumpfová Jakeš otvárala v roku 2012 svoje tanečné štúdio v bratislavskej Petržalke. Po tom, ako sa blondína zviditeľnila v Let's Dance, sa vrhla do podnikania s tanečníkom Matejom Chrenom. Obaja aj s ďalšími lektormi poskytovali zákazníkom tanečné kurzy od výmyslu sveta. Konkurovali tak predovšetkým Petrovi Modrovskému, ktorý tanečnú školu viedol v rovnakej časti Bratislavy, no s vyššími cenami. Katarína stavila aj na pozitívnu kampaň. „Zavrite ma na hodinu do sály. Sľubujem, že odtiaľ vyjdem vysmiata,” ospevovala pozitívny účinok tanca na život.

Rozlúčila sa e-mailom

Začiatkom týždňa však prišiel šok. Katarína Štumpfová napísala úctivý list všetkým svojím klientom, ktorí u nej absolvovali tanečný kurz. „Chcela by som vás touto cestou informovať, že tanečná škola DanceCool od septembra 2017 nebude pokračovať vo svojej činnosti. K tomuto rozhodnutiu som nedospela ľahko, nakoľko išlo o moju srdcovú záležitosť,“ začala v e-maili plavovlasá tanečníčka, ktorá sa na sklonku vlaňajška tajne vydala. Za manžela si vzala svojho dlhoročného partnera Borisa Jakeša, ktorý je od nej o štrnásť rokov starší.

Pred klientami Katarína nič nezapierala a otvorene priznala, čo za krachom tanečnej školy stojí. „Žiaľ, tento typ podnikania nie je jednoduchý. Ani čo sa týka financií ani čo sa týka času. A ja som sa po piatich rokoch rozhodla, že sa budem venovať naplno svojej druhej firme a taktiež som prijala ponuku supervisora tanečnej show Let's Dance, kde uvidíte tancovať aj niektorých lektorov DanceCool,” ozrejmila tanečníčka, ktorá založila s Ivanou Gáboríkovou - Surovcovou internetový obchod s doplnkami.

Prvý utiekol Chren

Ako prvý pritom z tanečného štúdia zdupkal Matej Chren. Jeho meno zmizlo z obchodného registra už vlani, zhodou okolností len pár mesiacov predtým, než si vzal snúbenicu Lindu Zubčákovú-Čongrády. Niečo po vyše roku to vzdala aj Katarína. „Verím, že sa moje rozhodnutie stretne s vašim pochopením,” napísala pred dvoma dňami klientom a dodala: „V prípade záujmu vám rada poradím pri výbere novej tanečnej školy, poprípade poskytnem kontakty na našich lektorov, ktorí sa určite učeniu tanca idú venovať naďalej, avšak v iných priestoroch v Bratislave.“

Aké priestory pustila Katarína Štumpfová k vode, uvidíte vo fotogalérii.