Schudnutá: Celeste zhodila kilá vďaka zdravej strave aj pripravovanému filmu.

Známa speváčka o vzťahu s expriateľom: „Občas mi zavolá, kedy skočíme na pivo...“

Pár týždňov po rozchode s priateľom, dídžejom Brunom Malíkom, sa Celeste Buckingham vrhla všetkými silami do práce na novom albume

Narodila sa v Zürichu, vyrastala v Amerike a na Slovensku, no v krvi jej prúdi aj exotický Irán. Speváčka Celeste Buckingham (22) však momentálne trávi najviac času v Bratislave.

Zaneprázdnená

„Mám sa dobre, rýchlo ako vždy,“ prehodila Celeste hneď na začiatok. Momentálne je single, a tak jej život napĺňa práca. Tá bola aj dôvodom rozpadu jej posledného vzťahu s dídžejom Brunom, ktorého spoznala vďaka raperovi Vladisovi.

Keďže aj Bruno sa pohybuje v hudobnej brandži, ich pracovné rozvrhy boli dosť náročné. Ako dídžej hrával celé noci a veľa cestoval. Celeste ho často na cestách sprevádzala, trávila s ním čas buď uňho doma, alebo sa stretávali u nej v byte v bratislavskej novostavbe, kde speváčka býva v podnájme. Spoznala sa dokonca s jeho rodičmi. Pracovná vyťaženosť oboch si nakoniec vyžiadala svoju daň v podobe rozchodu.

Aj po ňom však Celeste bývalého chváli a snaží sa s ním udržiavať kamarátsky vzťah. „Občas mi zavolá, kedy ideme na to pivo,“ hovorí s úsmevom. Momentálne žiaden vzťah nehľadá, vraj nemá na lásku popri práci čas. Celý júl trávi v nahrávacom štúdiu, kde so svojimi producentmi pracuje na jedenástich skladbách hudobnej novinky, ktorej názov zatiaľ drží v tajnosti.

Štíhla vďaka filmu

Celeste v poslednom čase výrazne schudla, a to najmä vďaka zdravej strave a pravidelnému pitnému režimu, no prispela k tomu aj herecká rola profesionálnej cyklistky v českej komédii Bajkeri. Tá bude mať kinopremiéru v októbri tohto roka.

Okrem muziky baví Celeste psychológia. Tej sa venuje v rámci vysokoškolského štúdia. „Študujem program hudobný biznis a psychológia a momentálne sa snažím dokončiť bakalára.“ Keďže externé štúdium pri kariére speváčky nie je také jednoduché, záverečný semester stále odkladá. Jej snom je mať raz doktorát z detskej psychiatrie. Momentálne jej však chýba rodina. „Doletia za mnou z USA v auguste, tak už sa teším, ako si konečne pôjdem s mamou sadnúť na vytúženú kávu,“ hovorí na záver.