Rasťo Žitný.

Známy exmoderátor náhle zmenil prácu aj bývanie. Chystá odchod do zahraničia?

Od nuly začínal viackrát a teraz si to zopakuje. Zdalo sa, že bývalý moderátor Rasťo Žitný (41) našiel prácu aj ženu svojich snov. A zrazu náhle mení plány.

Po dvoch rokoch odišiel z firmy, v ktorej ho to bavilo. Súčasne s ním dala výpoveď jeho partnerka Nicola (32). Podľa budúceho Rasťovho svokra nie je vylúčené, že dvojica sa presťahuje do zahraničia.

Našiel si dievča z Prešova

V časoch najväčšej slávy sa po boku usmievavého Rasťa Žitného menili tmavovlásky. Teraz dáva prednosť blondínam. S plavovlasou Nicolou, pôvodom z Prešova, donedávna pracovali v jednej firme a bývali v jednom dome. Overovali sme si to v Brestovanoch, dedine pri Trnave, kde stojí rodinný dom Rasťových rodičov. Podľa staro-usadlíkov ho využívajú práve oni, Žitného otca tu vraj vídať cez víkendy. No my sme mali šťastie skôr na auto s prešovskou značkou, ktoré pred domom cez noc pravidelne parkovalo. A čo sa dialo ráno?

Ráno z domu vyšiel Rasťo Žitný a pôvabná blondína, nastúpili do Hondy s prešovskou značkou a presunuli sa do Ivanky pri Dunaji, vzdialenej asi päťdesiat kilometrov. Stratili sa v budove firmy, ktorá do maloobchodných prevádzok distribuuje kávu pre fajnšmekrov. Žitný sa v nej zamestnal asi pred dvoma rokmi a podľa našich zistení tu s mladou blondínou pracovali. „Ona sa starala o chod firmy, riešila eventy. Rasťo Žitný mal na starosti hlavne predaj a akcie. Zabezpečoval ľudí ku kávovému vozíku a tak ďalej,“ prezradil náš zdroj informácie, ktoré už niekoľko dní neplatia.

Exmoderátora práca s kávou podľa jeho známych bavila, nakoniec sa jej však dobrovoľne vzdal. „Rasťo tam už nepracuje, po dvoch rokoch dal výpoveď, vraj sa rozhodol posunúť,“vysvetľoval iný náš zdroj a o ďalšom pôsobení exmoderátora a jeho partnerky nemal poňatia. Zdá sa totiž, že dvojica je nanajvýš opatrná. Rasťova partnerka Nicola podľa sociálnych sietí vôbec neexistuje a keď sme ju oslovili, veľa toho nepovedala. „Neviem, odkiaľ máte na mňa číslo, ale ďakujem veľmi pekne. Nebudem sa k ničomu vyjadrovať,“povedala milým hlasom a rozlúčila sa.

Nová priateľka: Bývalého moderátora Rasťa Žitného zbalila Nicola z Prešova, s ktorou ešte v septembri dochádzali spoločne do práce v Ivanke pri Dunaji.
Nová priateľka: Bývalého moderátora Rasťa Žitného zbalila Nicola z Prešova, s ktorou ešte v septembri dochádzali spoločne do práce v Ivanke pri Dunaji.
Foto: Vlado Benko jr.

Svokor ho nespoznal

Kam povedú kroky Rasťa Žitného, netuší ani jeho budúci svokor. „Len to viem, že skončili. Oni sa do tej roboty zažrali, ale nie bárs dobre, keď dvaja robia na jednom mieste,“ špekuloval Nikolin otec, úspešný prešovský podnikateľ, o dôvodoch ich odchodu z ivanskej pražiarne. „Povedali, že si dačo hľadajú. Ale čo, kde, ako, to ešte neviem. Podľa mňa ani oni sami nevedia, či pôjdu do Rakúska niečo robiť, alebo čo,“ rozhovoril sa pán Štefan.

Ten sa, mimochodom, o existencii akéhosi Rastislava Žitného dozvedel len nedávno. „Takto vám poviem - ja som ani nevedel, kto je, čo je. Jednak nesledujem až tak televíziu, jednak na tváre a mená vôbec nemám pamäť. Zaregistroval som ho, až keď mi manželka povedala, či viem, kto to je. Hovorím - neviem, ani ma to kvázi netrápi, ani ma to nikdy trápiť nebude. Lebo mne je jedno, či je Žitný, či je Kapustový, alebo nejaký iný. Len nech je to normálny človek.“

V okolí Rasťa Žitného sa už rozpráva o chystanej svadbe, do Prešova však tieto chýry stále nedorazili. „Neteším sa na nič, nič si neprajem, lebo zatiaľ o ničom neviem. Zatiaľ mi nikto nič neoznámil, takže ste rýchlejší ako vietor. Predbehli ste mňa aj dobu,“ čudoval sa pán Štefan a smial sa pritom. Možno aj preto, že Rasťa Žitného videl doteraz len dvakrát, z toho prvý raz začiatkom roka. Ako sa mu teda pozdával? „Už ste s ním boli niekedy? Ako na vás pôsobil? Takisto na mňa. Normálny chlap ako každý jeden,“dodal spokojne.

Na vyslní: Jedinou blondínou, ktorá sa kedysi okolo moderátora motala, bola Marianna Ďurianová. Na galaprograme OTO 2007.
Na vyslní: Jedinou blondínou, ktorá sa kedysi okolo moderátora motala, bola Marianna Ďurianová. Na galaprograme OTO 2007.
Foto: Ján Zemiar

Prešiel očistcom

Od júna 2008, keď Rasťo Žitný pri dopravnej nehode usmrtil päťročného Tomáška Žilavého, vystriedal niekoľko robôt. Istý čas prednášal na Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce svätej Alžbety, chvíľu pôsobil v občianskom združení Fórum života. Za smrteľnú dopravnú nehodu si odpykal trinásťmesačný trest a po prepustení z väzenia odletel do Talianska, kde pracoval pre charitatívnu organizáciu. Naposledy bol zamestnaný v slovenskej firme, ktorá distribuuje kávu a iné výrobky.

Medzitým menil aj bývanie. Vlani predal svoj trojizbový byt v obci Malinovo, mimochodom, od Ivanky vzdialenej desať minút cesty autom. Na realitnom portáli ho ponúkal vraj za 126-tisíc eur. Neskôr prespával v Brestovanoch v rodinnom dome po starých rodičoch.

Ak by si vzal Nicolu za manželku, nebola by to prvá svadba. S manželkou Katarínou žili spolu päť rokov a po rozvode randil istý čas s bývalou šéfkou Miss Slovensko Luciou Hablovičovou. Rok po nehode, ktorá mu zruinovala život i televíznu kariéru, Hablovičová moderátora opustila.


VIDEO Plus 7 Dní