Mal to byť výlet snov: Do Ománu sa išiel Štefan Wimmer vnútorne očistiť.

Známy slovenský producent odletel do Ománu vnútorne sa očistiť. Skončil v nemocnici

Svoju dovolenku v sultánskom Ománe zrejme takto nepredstavoval!

Začiatkom minulého týždňa sa ubytoval v luxusnom päťhviezdičkovom hoteli, no po krátkom čase zistil, že niečo nie je v poriadku. Klimatizácia v izbe chladila ostošesť. „Cencúle trčali z postele, nevedel som, na akom ľade sa mám presunúť na recepciu. Bol to zdravotný šok,“ povedal nám slovenský producent Štefan Wimmer (64), ktorý na arabskom polostrove dostal obličkový záchvat.

S osobným šoférom

Do Ománu sa Štefan Wimmer vybral preto, aby aj s kamarátmi prešli vnútornou očistou ducha a tela. „Zatiaľ sa podarilo len ducha. Chcel som skúsiť, čo to je, a zistil som. Bývate v hoteli na pláži, pchajú do vás bylinky, chodíte na procedúry a cvičenia. Stojí to veľké peniaze a hovoria tomu očistná kúra,“ priblížil nám pôvodný plán. Hneď po prvej noci sa však zobudil ako omráčený. „V izbe bolo pätnásť stupňov. Klimatizáciu, ktorú nenávidím, sem dávajú všade. Dostal som obličkový záchvat. A to sú také veľké bolesti, ako keby ste rodili. Škriabete rukami po stene, plačete.“

Takto to dopadlo: Producent skončil v nemocnici v Sallaláhu.
Takto to dopadlo: Producent skončil v nemocnici v Sallaláhu.
Archív Š.W.

Stonajúcemu Slovákovi dal personál k dispozícii osobného šoféra, ktorý ho okamžite previezol do nemocnice v Sallaláhu vzdialenej osemdesiat kilometrov. Podľa jeho vlastných slov ho zachránila vysoká poistka, ktorú si každoročne platí doma na Slovensku. „Teraz viem, že ľudia by to nemali podceňovať, lebo zdravie sa nedá kúpiť ani doma, ani v zahraničí. Zariadili mi okamžitý odvoz do súkromnej nemocnice, kde ma prednostne vyšetrili a hospitalizovali. Pomohol mi najmä urológ Dr. Bernardi. Vďaka jeho vysokej odbornej lekárskej pomoci mi zachránili obličku, o ktorú som mohol prísť. Na druhý deň začala nekonečná bolesť čiastočne ustupovať,“ povedal nám v telefóne Wimmer, keď už bol v lepšej kondícii.

Svieti ako lampión

Z Ománu nakoniec producent odchádzal s oboma obličkami, ale aj so zážitkami, ku ktorým by inak neprišiel. V prvom rade sa ocitol v úplne inom nemocničnom svete, na aký je zvyknutý. „Vybavením mi to tu trochu pripomínalo päťdesiate roky u nás. Röntgen bol taký, že ešte veľmi dlho budem svietiť. Nemusím lampióny kupovať, aspoň na niečom ušetrím,“ vtipkoval po tom, čo sa presunul do päťhviezdičkového hotela. „Z balkóna teraz sledujem asi jedenapolmetrové hady, ktoré sa naháňajú na piesku. Je to divadlo ,jak hovado‘.“Aj vďaka urgentnej starostlivosti však mohol Wimmer odletieť na Slovensko podľa plánu. „Na cestu mi dali toľko liekov, že ešte vo free-shope niečo predám a môžem za to kúpiť suveníry domov.“

Štefan Wimmer je vášnivý cestovateľ a jeho dobrodružné topánky ho už povodili od Latinskej Ameriky po juhovýchodnú Áziu. Vydával albumy a produkoval zábavné relácie notoricky známych zabávačov a umelcov ako napríklad Miro Noga, Štefan Skrúcaný, Elena Vacvalová, Oliver Andrásy, Rasťo Piško či Michal Dočolomanský. Nedávno mu vyšla knižka Čo mi Všemohúci doprial, kde spomína na svoje životné zážitky. Podľa posledných udalostí už môže písať jej pokračovanie.

Čítajte tiež:


  • kb
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
  • kd
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].