V luxuse: Rodinné sídlo Zuzany Zvolenskej leží v lukratívnej časti Bratislavy - Záhorskej Bystrici. Dom s pozemkom môžu mať hodnotu 600-tisíc eur.

Zo Zvolenskej je podnikateľka: Hniezdočko za vyše pol milióna eur!

Exministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská dostavala luxusný dom v Záhorskej Bystrici a založila si firmu.

Veľké a ukryté pred zrakmi nepovolaných je rodinné sídlo bývalej šéfky ministerstva zdravotníctva Zuzany Zvolenskej. Luxusné sídlo v Bratislave- Záhorskej Bystrici, ktoré začala stavať ešte ako ministerka, je už dokončené.

Súkromie a bezpečnosť domácich chráni vysoký plot i množstvo kamier. Exšéfka rezortu zdravotníctva však nemá hotový iba barak. Namiesto práce v Bruseli, kde mali pôvodne smerovať jej kroky po rezignovaní z funkcie, sa, zdá sa, vrhla na podnikanie.

Podniká

Svojho času jediná žena v jednofarebnom smeráckom kabinete musela odísť z ministerského kresla po kauze predraženého nákupu CT prístroja v piešťanskej nemocnici. Neskôr údajne dostala atraktívny flek v Bruseli.

Informácia však prenikla na verejnosť a Zvolenská nikam neodcestovala. Na nejaký čas sa po nej zľahla zem, no v polovici júla si založila eseročku s názvom Wisehouse. Predmet činnosti má široký, od poradenstva po počítačové služby a verejné obstarávanie.

Zvolenská je jediná spoločníčka i konateľka firmy, ktorá má sídlo v novopostavenom rodinnom dome. Do práce by to teda nemala mať ďaleko.

Čítajte viac:

Zuzana Zvolenská sa bude sťahovať do luxusného sídla

Rozľahlý

Exministerka si dopriala vskutku úctyhodné sídlo. O mnohom vypovedá už samotná voľba lokality, kde stojí. Záhorská Bystrica patrí k lukratívnym adresám v hlavnom meste a je mimoriadne obľúbená medzi slovenskými boháčmi.

Trojpodlažnú haciendu tu má napríklad Juraj Široký, člen predstavenstva zadlženého Váhostavu, ktorému kauza firmy dlhujúcej stovkám veriteľov takmer nijako nenarušila pokojný život.

Rodinné hniezdo Zvolenských je oproti Širokého vile nepomerne skromnejšie, no pre väčšinu našincov aj tak zostáva nedostupným snom. Podľa výpisu z listu vlastníctva má zastavaná plocha domu spolu s nádvoriami úctyhodných 293 štvorcových metrov. K tomu treba pripočítať dvor s rozlohou 724 štvorcových metrov.

Podľa priemerných cien v lokalite by sa mohla cena vily vyšplhať aj na 600-tisíc eur. Ak by si ju chcel kúpiť priemerný našinec, ktorý vlani zarobil v čistom 665 eur mesačne, musel by naň pracovať sedemdesiatpäť rokov a investovať celý príjem.

Pre objektívnosť treba dodať, že na dom je záložné právo a Zvolenská financuje novú strechu nad hlavou z hypotéky.

Čítajte viac:

Kam smerujú známe tváre zo zdravotníckych káuz? Na teplé miestečká!

Dopriali si

Obyvatelia vily v Záhorskej Bystrici pamätali aj na súkromie a bezpečnosť. Pozemok je obohnaný vysokým asi dvojmetrovým plotom, aký zatiaľ nie je v tejto časti štvrte príliš populárny. Okolité domy majú skôr nízke ploty.

Opomenúť nemožno ani niekoľko priemyselných kamier sledujúcich dianie pred domom a v jeho okolí. Zvolenská sa poistila aj premysleným vysadením stromov, ktoré hatia výhľad potenciálnym zvedavcom. Solídna rozloha a draho pôsobiaci vonkajší vzhľad vily napovedá, že Zvolenská zrejme nešetrila ani na vnútornom vybavení.

Už vlani sme informovali, že manžel vtedy ešte zaneprázdnenej ministerky prevzal LED televízor s uhlopriečkou 163 centimetrov a 3D zobrazovaním. V čase, keď si ho rodina objednala, stál zhruba 3 600 eur.

Ak by si chcela podobný luxus dopriať napríklad zdravotná sestra, musela by naň aj po započítaní nadčasov a služieb robiť niekoľko mesiacov. Bez toho, že by v tom čase platila za bývanie, jedlo a ošatenie.

Tajila muža

LED televízor vlani preberal Zvolenskej manžel, o ktorom kolovali v parlamentných kuloároch vtipy, že je ako Columbova žena. Každý o ňom počul, no nik ho nevidel. Zvolenská ešte ako ministerka tajila dokonca i jeho meno, manželia sa spolu neukazovali na verejnosti. To, že sa volá Ladislav, vysvitlo až po tom, čo bola vyše roka vo funkcii.

Zaujímavé je, že dom nie je napísaný na oboch manželov, ale iba na Zvolenskú. Rovnako ako chata v Šajdíkových Humenciach a dom v radovej zástavbe v Dunajskej Lužnej, kde rodina bývala predtým.

Je možné, že Zvolenská chráni majetok pred bezpodielovým spoluvlastníctvom manželov. Jej kariéra bola totiž celkom úspešná. Vyštudovaná právnička pracovala v štátnej Spoločnej zdravotnej poisťovni. Potom sa stala generálnou riaditeľkou štátnej Všeobecnej zdravotnej poisťovne, neskôr členkou predstavenstva súkromnej poisťovne Dôvera.

Chvíľu pôsobila aj ako poradkyňa na Úrade pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou. Ministerkou sa stala v apríli 2012, z funkcie odišla v novembri 2014 pre spomínanú kauzu predraženého cétečka.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní