Zmierenie?: Minister Kaliňák s expremiérom Dzurindom sa celý čas dobre bavili.

Zosnulý humorista Stano Radič: Takto spojil Kaliňáka a Dzurindu

Na krste knihy o Stanovi Radičovi bolo plno. Prišli aj politici, ktorých tak rád kritizoval.

Siedmeho mája by sa bol humorista Stano Radič dožil okrúhlej šesťdesiatky. Práve v tento deň jeho blízki a priatelia uviedli do života knihu Stano Radič, majster nenápadnej pointy, ktorú o ňom napísal Rasťo Piško. Prišli aj tí, z ktorých si počas svojho života tak rád strieľal. Politici.

Polovica policajtov

Sála bola plná do posledného miesta. V prvom rade vedľa Ivety Radičovej a jej partnera Mariána Balázsa sa usadil prezident Andrej Kiska. V úzadí sa družne bavil minister vnútra Robert Kaliňák s niekdajším premiérom Mikulášom Dzurindom.

V priestore sa nenápadne pohyboval neúspešný kandidát na prezidenta a primátora Milan Kňažko spolu s Jánom Budajom a dorazil aj predseda KDH Ján Figeľ, sprevádzaný svojou hovorkyňou Natáliou Žembovou.

Nechýbali ani humoristi z brandže a Stanovi spolupútnici Štefan Skrúcaný, Miro Noga i Oliver Andrássy so svojou „dvojičkou“ Elenou Vacvalovou, Milan Markovič, Radičov rozhlasový kolega Ján Grexa.

„Netreba sa báť, že by sa tu niečo zomlelo. Polovica prítomných sú policajní ochrankári,“ zavtipkoval si na margo nabitej sály minister vnútra Robert Kaliňák, ktorý sa celý čas neodtrhol od expremiéra Dzurindu.

Čítajte viac:

Toto tu ešte nebolo! Kaliňák šokuje a chce návrat Radičovej

Semienka vo vreckách

Aforistu a glosátora Stana Radiča po celý čas pripomínali ukážky z televíznych vystúpení či vtipných dialógov, ktoré napísal. Rovnako tak bol prítomný v osobných spomienkach.

„Stano stále nosil po vreckách tekvicové semienka. Neustále ich žul a zvyšky po dožutí si ‚odkladal‘. Každý kus odevu musel prejsť starostlivou kontrolou, pretože jediná zabudnutá šupka dokázala pri praní narobiť veľkú galibu,“ usmievala sa Iveta Radičová.

Pokrstila knihu o svojom nebohom manželovi spolu s dcérou Evou práve tekvicovými semienkami.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní