Rok 2005: Jaromír Jágr síce neprišiel, ale na veľkolepej svadbe Nejedlých nechýbala Andrea ani Simona Krainová.

„Do sporu by s ním išiel len samovrah“, hovorí sa o záletnom švagrovi topmodelky Verešovej

Alexandra Verešová pravdepodobne môže za to, že Andrea sa stala v roku 1999 Miss Slovensko - svoju mladšiu sestru presvedčila, aby sa na súťaž krásy vôbec dala.

Sama vyštudovala žilinskú Vysokú školu dopravy a spojov, no po tridsiatke sa presťahovala do Česka za manželom Martinom Nejedlým. Ten od začiatku deväťdesiatych rokov pobýval v Rusku, kde rozvíjal biznis v automobilovom a energetickom priemysle. Po návrate domov sa stal konateľom českej pobočky ropného gigantu Lukoil, lásku k Rusku však nezaprie vo všeobecnosti. Na kryte svojho mobilného telefónu ešte donedávna nosil podobizeň Vladimira Putina. Pritom ako poradca pracuje pre jeho český náprotivok.

Do práce biznismen dochádza na Pražský hrad, kde má údajne kanceláriu hneď vedľa Miloša Zemana. No prepychový život zariadil aj manželke a dvom dcéram.

Zrada! Verešovej sestra Alexandra zažíva ťažké časy. Manžel ju vymenil za mladšiu - ženu najlepšieho kamaráta.
Zrada! Verešovej sestra Alexandra zažíva ťažké časy. Manžel ju vymenil za mladšiu - ženu najlepšieho kamaráta.
Foto: Profimedia

Dom na roztrhanie

Svadba Alexandry a Martina neprebehla bez povšimnutia. V centre Uherského Hradišťa, kde sa v roku 2005 konal obrad, postávalo množstvo ľudí. Viac než na novomanželov boli zrejme zvedaví na Jaromíra Jágra. Nevestina sestra Andrea totiž s hokejistom tvorili pár. Nakoniec prišla sama, nechýbali však iné celebrity. Speváčka Bára Basiková či topmodelka Simona Krainová s vtedajším manželom Bořkom Slezáčkom. Snúbenci, ktorých spred sobášnej siene odviezol kočiar z roku 1928, strávili noc v prezidentskom apartmáne tamojšieho hotela.

Vila v pražských Dejviciach: Je písaná na oboch manželov.
Vila v pražských Dejviciach: Je písaná na oboch manželov.
Foto: Profimedia

Ubehlo pár rokov a Alexandru, ktorá na večierkoch pôsobila skôr introvertne až obozretne, začali českí novinári nazývať realitným kúzelníkom. Všimli si, že pri Staromestskom námestí získala v roku 2006 superlacný byt. Za nehnuteľnosť s rozlohou 42 štvorcových metrov dala len 297-tisíc českých korún. V rovnakom období zaplatila za tisícmetrový pozemok neďaleko Prahy v Tehove pri Říčanoch 130 korún za štvorcový meter. S manželom Martinom Nejedlým sa však udomácnili v známej pražskej štvrti Hanspaulka, ktorá vznikla v dvadsiatych rokoch 20. storočia - kedysi v nej bývala Lída Baarová i Vlasta Burian.

V Dejviciach si Nejedlí kúpili na hypotéku vilu, ktorej hodnota sa v súčasnosti odhaduje na 35 miliónov českých korún. O rodinný dom, písaný na oboch manželov, by sa v prípade rozvodu museli deliť. No tí, ktorí Nejedlého poznajú, sa pri týchto úvahách usmievajú. Zemanov poradca má totiž v Prahe povesť výbušného biznismena, ktorý nechodí po ostré slová ďaleko. „Do sporu by s ním išiel len samovrah,“ domnievajú sú naše zdroje, podľa ktorých si manželia rodinné záležitosti vyriešia tak, aby spokojní zostali všetci.