Robert Fico

FIKCIA Fico prijal na Úrade vlády slovenské prostitútky. Robil im previerku

Premiér Robert Fico prijal na Úrade vlády slovenské prostitútky.

Nielen novinárov, vulgarizmy premiéra Roberta Fica o „špinavých, protislovenských prostitútkach" pobúrili aj kurtizány. Dokonca natoľko, že prišli na Úrad vlády, aby svoju nespokojnosť tlmočili osobne. „Vzhľadom na zaprášené cesty a vrtochy počasia dokážem ešte pripustiť, že niektoré kolegyne občas podcenia osobnú hygienu. Ale na čistotu vo všeobecnosti kladieme veľký dôraz,“ uviedla prezidentka Združenia slovenských prostitútok (ZPK) Frederika Prítulná.

„Hovoriť o prostitútkach ako o protislovenských elementoch si vyžaduje poriadnu dávku drzosti. Práve počas veľkých medzinárodných podujatí, ako sú športové majstrovstvá, rôzne festivaly či predsedníctvo v Rade EÚ, sa celým telom obetujeme za národ. Sme doslova na roztrhanie.“ Nezostalo len pri vyhláseniach.

Dôkladná kontrola: Premiér Fico sa na vlastné oči mohol presvedčiť, že prostitútky dbajú o osobnú hygienu.
Dôkladná kontrola: Premiér Fico sa na vlastné oči mohol presvedčiť, že prostitútky dbajú o osobnú hygienu.
Foto: archív

Dôkladná kontrola: Premiér Fico sa na vlastné oči mohol presvedčiť, že prostitútky dbajú o osobnú hygienu. Foto: archív

Pani Frederika sa s niekoľkými ďalšími dievčatami vybrali na Úrad vlády, aby premiéra presvedčili o svojej pravde. Ten sa ich na prekvapenie prítomných rozhodol prijať vo svojej kancelárii. „Strana Smer aj moja vláda sa vždy zaujímali o problémy obyčajných ľudí, ktorých bežne stretávame na ulici,“ vysvetlil Robert Fico svoje rozhodnutie. Po stretnutí prezidentka ZSK už na pohľad pôsobila spokojnejšie.

„Nebolo to síce jednoduché, ale nakoniec uznal naše argumenty,“ usmievala sa Frederika Prítulná. „Premiér sa na vlastné oči mohol presvedčiť, že každá z nás je čistá ako ľalia. A nielen telá, ale aj pracovné pomôcky. Dokonca vtipkoval, že občas je to na jeho vkus až príliš sterilné.“ Ako dodala, pánovi Ficovi zároveň predložili excelovské tabuľky so štatistikami o náraste počtu klientov v čase veľkých medzinárodných podujatí na Slovensku. Údajne tým urobili obrovský dojem.

Po stretnutí s pani Prítulnou premiér využil príležitosť, aby znovu zaútočil na novinárov. „Tieto dámy sa - na rozdiel od vás - dokázali v čase nášho predsedníctva zomknúť a povzniesť nad vzájomné rozpory. Vláda Slovenskej republiky si to nesmierne váži,“ uviedol. „Pani Prítulná a jej kolegyne pochopili, že kto nesúloží s nami, súloží proti nám.“


VIDEO Plus 7 Dní