FIKCIA Harabin mieri na Hrad: Aj Ježiš údajne volí Štefana!

Bývalý minister spravodlivosti verí, že sa s pomocou Boha a Biblie stane piatym slovenským prezidentom

Ježiš volí Štefana. Ako sa podarilo zistiť týždenníku PLUS 7 DNÍ, s takýmto sloganom pôjde do súboja o prezidentské kreslo bývalý minister spravodlivosti Štefan Harabin. „Všetko nájdete v Biblii, len musíte vedieť čítať,“ vysvetlil nám, ako prišiel na originálne heslo. Ako sa bývalý šéf Najvyššieho súdu priznal týždenníku PLUS 7 DNÍ, konečne pochopil, že nestačí vyznať sa len v zákonoch, ale každý človek vrátane sudcu by si mal osvojiť aj základné etické princípy. Vrhol sa preto na štúdium Biblie.

„Asi to bolo vnuknutie, vďaka štúdiu svätej knihy sa mi otvorili nové, dovtedy nevídané obzory,“ tvrdí. „Neviem, či ste vedeli, ale termín sudca má v Biblii špecifický význam. Zásadne sa ním označuje Bohom vyvolená charizmatická osoba obdarená Božím duchom, vynikajúca morálnou a fyzickou silou a mimoriadnymi vodcovskými schopnosťami.“ Ale to bol len začiatok sebapoznávania. Keď sa uistil o svojej výnimočnosti či dokonca vyvolenosti, Štefan Harabin chvíľu pátral po tom, na čo je predurčený.

„Vybral som sa do rodnej Ľubice a štyridsať dní držal pôst. Aby som to nemal také jednoduché, občas som si zatancoval kazačok. Keď som už bol na konci so silami, v sne sa mi zjavil prezident Andrej Kiska a hovoril mi niečo spamäti. Vtedy som si povedal, že je to znamenie. Rozhodol som sa kandidovať na post hlavy štátu.“ Len na úplnosť informácie, viacerí očití svedkovia tvrdia, že toto stretnutie sa neodohralo v Harabinových predstavách, ale v nemenovanom popradskom supermarkete.

Ale na to sa história už pýtať nebude. Nádejný prezidentský kandidát už začal vyberať tím volebných poradcov. „V duchu kresťanského odpúšťania som chcel osloviť ľudí, s ktorými som mal konflikty, a aspoň takouto formou im kompenzovať nepríjemnosti,“ uviedol. „Bohužiaľ, ukázalo sa, že voľby sú už o dva roky a nestihol by som sa skontaktovať so všetkými. Tak som si zvolil len niekoľko výraznejších osobností.“

Harabin dúfa, že do jeho tímu sa napríklad dostane súčasná ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, bývalý minister vnútra Daniel Lipšic, nepohrdol by ani súčasnou šéfkou Najvyššieho súdu Danielou Švecovou. „Spolu to určite dokážeme,“ verí si. „Láska je silnejšia než nenávisť, pokora víťazí nad chamtivosťou.“ A čo si mysli, ako na jeho kandidatúru zareagujú voliči? „Som presvedčený, že nebudú hlasovať proti Biblii. Veď by to bolo rúhanie,“ zdôraznil krátko.

Vianočné tipy na darček