Utajený tréning: Podľa fotografií, ktoré nám neznámy čitateľ doručil do redakcie, Počiatek má už prvé džudistické kolo za sebou. Putin mu vraj dal riadne zabrať.

FIKCIA: Počiatka odpratali do Ruska!

Exminister Ján Počiatek má namierené k šéfovi Kremľa Vladimirovi Putinovi.

Keď oni Mikloša, tak ja Počiatka! Presne toto si zrejme povedal ruský prezident Vladimir Putin, keď sa dozvedel, že novým ministrom financií na Ukrajine by sa mal stať bývalý financmajster Dzurindovej vlády Ivan Mikloš. Toho oslovil samotný ukrajinský prezident Peter Porošenko.

„Dostal som ponuku do vlády a dal som predbežný súhlas s mojou nomináciou po splnení istých podmienok, a to programových aj personálnych a takých, ktoré sa týkajú občianstva,“ povedal Mikloš Denníku N.

Podľa ukrajinských zákonov totiž musí byť člen vlády ukrajinský občan. V takom prípade by však Mikloš mohol stratiť to slovenské, čo on, samozrejme, nechce. Výnimku mu môže udeliť iba minister vnútra Robert Kaliňák.

Ako sa nám podarilo zistiť, Kaliňák je tejto myšlienke naklonený! Teda, naklonil ho premiér Robert Fico, ktorému sa podaril ďalší husársky kúsok. Keď ho jeho kamarát, ruský prezident Vladimir Putin, požiadal o pomoc pri hľadaní vhodných adeptov na ministerstvo financií, nezaváhal ani chvíľu.

„Jano je predsa voľný!“ spomenul si okamžite staronový predseda vlády na svojho exministra Jána Počiatka. Hoci pôvodne ho chcel upratať do nejakého štátneho podniku, myšlienka poslať ho do Ruska sa mu rozhodne zapáčila viac.

„Môžem potvrdiť, že podľa predbežných rozhovorov s prezidentom Putinom je môj ruský kolega týmto nápadom nadšený. Zaujala ho doterajšia profesionálna kariéra pána Počiatka, najmä to, že má už skúsenosti s dvoma rezortmi - financií aj dopravy,“ priznal nám Fico.

V prospech budúcej úspešnej spolupráce hovorí aj fakt, že Putin aj Počiatek majú spoločnú záľubu - bojové umenie! Hoci Ján Počiatek sa kedysi venoval karate a Putin je džudista, spoločný tréning si obaja páni podľa našich informácií už v utajení v Moskve dopriali.

„Musím priznať, že ponuka pracovať na ministerstve financií v Putinovej vláde ma rozhodne zaujala,“ povedal nám exkluzívne exminister dopravy a financií Počiatek.

Dôležitú úlohu pri rozhodovaní vraj zohrala aj jeho manželka Ivana, ktorá sa už nevie dočkať luxusných nákupov v ruskej metropole. Zostáva teda už jediné - doriešiť problémy s dvojakým občianstvom.

„Pán premiér ma už v tejto veci kontaktoval, myslím, že výnimky pre pánov Mikloša aj Počiatka nebudú problém,“ potvrdil nám šéf rezortu vnútra Robert Kaliňák.

V tejto súvislosti dodal, že je ochotný promptne vybaviť aj ďalšie, ak by sa ukázal záujem zahraničia o väčší počet našich exministrov. „Slovensko bolo s inými krajinami v núdzi vždy solidárne, no rozhodne nebudeme súhlasiť s ich prerozdeľovaním podľa akýchkoľvek kvót,“ zdôraznil požiadavku premiéra.