Weiss v akcii: Náš fotoreportér ho zachytil v momente, keď skúšal teleportáciu vo svojom vozidle.

FIKCIA Slovensko má Nobelovu cenu! Získal ju futbalista Vladko Weiss v oblasti teleportácie

Futbalista Vladimír Weiss urobil priekopnícke objavy v oblasti teleportácie.

Za reprezentáciu si síce v najbližších zápasoch nezahrá, napriek tomu má dôvod na spokojnosť. Švédska Kráľovská akadémia vied udelila slovenskému futbalistovi Vladimírovi Weissovi Nobelovu cenu za fyziku, keď ocenila jeho priekopnícky výskum v oblasti teleportácie.

„Vladimír Weiss sa teleportácii venuje už dlhé roky a jeho originálne objavy vrhajú celkom nové svetlo na otázku presúvania ľudí v čase a priestore,“ zdôvodňujú členovia akadémie svoje rozhodnutie. „Chceli by sme osobitne zdôrazniť skutočnosť, že pán Weiss v záujme vedy neváhal robiť často nebezpečné experimenty na vlastnej koži.“ Slovenský futbalista exkluzívne pre PLUS 7 DNÍ vysvetlil, že zo začiatku sa venoval hlavne teleportácii v čase.

„Najmä počas reprezentačných sústredení som hľadal správnu kombináciu omamných látok. No a raz sa to konečne stalo. Obrátil som do seba pohárik a zodpovedne som mohol povedať, že som presne tam, kde som bol na predchádzajúcom sústredení. Veľmi ma to povzbudilo,“ opísal nám svoje prvé úspechy. Presun v priestore bol tvrdší oriešok.

„Čo ako som sa snažil, vždy som zostával na tom istom mieste. Vtedy som pochopil, že musím ísť cestou postupných krokov a robiť pokusy v kontrolovaných podmienkach v uzavretom priestore,“ vysvetlil futbalista. Nový prístup sa osvedčil. „Už po niekoľkých mesiacoch som sa dokázal bleskovo teleportovať z miesta vodiča na zadné sedadlo. Bolo to úžasné. V tom istom okamihu som dokázal šoférovať aj nešoférovať.“ Vladimír Weiss však zostáva oboma nohami pevne na zemi.

Prestížna cena ho vraj neuspokojí a chce pokračovať vo výskume. „Čaká má ešte veľa práce, najmä pokiaľ ide o priestorovú teleportáciu. Zatiaľ sa mi totiž darí presunúť sa len o pár metrov a chcel by som sa teleportovať aj na väčšie vzdialenosti. Pre mňa by bolo ideálne bleskovo sa presunúť na reprezentačné sústredenie či do slovenského podniku priamo z Kataru, kde momentálne pôsobím. Ušetril by som tým veľa času, ktorý by som mohol venovať vede,“ zveril sa nám so svojimi odvážnymi plánmi.


VIDEO Plus 7 Dní