FIKCIA: Slovensko vystúpi z eurozóny!

Naša krajina si podľa Andreja Danka zaslúži vlastné bankovky s vlastnými osobnosťami

Slovensko vystúpi z eurozóny! Po brexite ďalšiu tvrdú ranu Európskej únii zasadila aj vláda v Bratislave. Koaliční politici sa zhodli na tom, že krajina potrebuje vlastnú menu a hlavne vlastné bankovky. „Prosím vás, len sa pozrite na tie okná a brány na eurách. Vraj by mali symbolizovať otvorenosť a spoluprácu,“ pohoršil sa premiér Robert Fico počas zdôvodnenia nečakaného kroku.

„Okná a dvere môžu symbolizovať akurát tak prievan. A ten predsa na Slovensku nechceme.“ S pozoruhodnou myšlienkou vystúpiť z eurozóny prišiel predseda parlamentu Andrej Danko. Aj šéfa národniarov pohoršili „nič nehovoriace“ kresby na bankovkách. "To sú čmáranice, ako keby ich kreslili deti, ktoré sú síce radosť a budúcnosť, ale predsa len peniaze by mali mať nejakú dôstojnosť a nejaký ten národný prvok, národné cítenie,“ povedal týždenníku PLUS 7 DNÍ.

Návrat koruny: Takto vraj budú vyzerať naše bankovky po vystúpení z eurozóny.
Návrat koruny: Takto vraj budú vyzerať naše bankovky po vystúpení z eurozóny.
Foto: archív

„Máme toľko významných a vynikajúcich osobností a my tu používame bankovky s nejakými oknami, mostami a - nebojím sa to povedať – lávkami. Hrdá a nádherná krajina pod Tatrami si určite zaslúži vlastnú menu s vlastnými osobnosťami na platidlách.“ Predseda Slovenskej národnej strany dokonca už má v zálohe návrhy budúcich korunových bankoviek. Nechce vraj nič nasilu pretláčať, ale vždy je dobré mať niečo v zálohe. „Na veľké zmeny treba byť pripravený. Ako hovoríme my vojaci, ľahko na cvičisku, ťažko na bojisku. Alebo naopak?“

Keď sme poznamenali, že sa mu muž na päťtisíckorunáčke až nápadne podobá, okamžite zvážnel. „Pokiaľ by niekto spomenul moje meno, aby tam bolo, neváhal by som to prijať s maximálnou úctou a pokorou. Je to zodpovednosť a ja nie som z tých, čo zvyknú pred zodpovednosťou zbabelo utekať,“ pozorne volil slová. „A nebudem klamať, že by ma to nepotešilo. K peniazom mám totiž mimoriadne pozitívny vzťah.“

Na našu poznámku, či pri svojich plánoch nezachádza priďaleko, keďže na výstup z eurozóny bude vláda potrebovať aj podporu opozície, Andrej Danko odpovedal diplomaticky, že je to vec politického konsenzu. V každom prípade je optimista, lebo v rokovaniach má čo ponúknuť. Ešte stále sú tu vraj aj mince a niektoré tváre na nich celkom pekne vyniknú.


VIDEO Plus 7 Dní