Dôkladná príprava: Čínski odborníci najprv trénovali vo fabrike, potom vyšli do ulíc. Na ministra Kažimíra zjavne urobili dojem.

FIKCIA: Tajný výskum v Košiciach. Chcú vylepšiť telesné vlastnosti Ázijčanov!

Číňania na východnom Slovensku nebudú len vyrábať oceľ.

Týždenníku PLUS 7 DNÍ sa podarilo zistiť, že za plánovanou kúpou košických železiarní je zrejme aj supertajný vedecký výskum, ktorého cieľom je vylepšiť telesné vlastnosti Ázijčanov. „Malo by ich to doslova zoceliť,“ pohral sa so slovíčkami náš zdroj, ktorý má blízko k rokovaniam o celej transakcii medzi americkou spoločnosťou US Steel a čínskou skupinou He Steel. Ako je dobre známe, príslušníci väčšiny ázijských národov majú ťažkosti so spaľovaním látky s chemickým vzorcom C2H5OH. Keďže na východe našej republiky majú s touto bezfarebnou horľavou kvapalinou bohaté skúsenosti, Číňania sa rozhodli zabiť dve muchy jednou ranou. Spoločnosť He Steel, ktorej väčšinovým vlastníkom je vláda provincie Che-pej, chce podľa nášho zdroja tajne prepašovať do Košíc biológov, genetikov, chemikov a ďalších vedcov, ktorí budú robiť prieskum v pohostinstvách po celom východnom Slovensku.

V rámci prvých kontaktov a auditov vraj vybraní vedci už urobili skúšobné výjazdy do okolia metropoly východného Slovenska. „Niekoľko dní sa pripravovali v samotnej fabrike a potom vyrazili do ulíc. Prvé skúsenosti sú vraj viac ako povzbudivé,“ prezradil náš zdroj. Týždenníku PLUS 7 DNÍ sa dokonca podarilo vypátrať jedného z týchto vedcov. „Je tu naozaj veľa výborného materiálu na prieskum. Verím, že celej veci rýchlo prídeme na koreň a naša odolnosť proti C2H5OH sa rapídne zvýši,“ povedal nám prostredníctvom tlmočníka antropológ, ktorý nechcel byť menovaný. „Už v prvých dňoch sme sa dopracovali k mantre, ktorú si musíme opakovať, ak chceme uspieť. Zatiaľ neviem, čo presne znamená, ale znie dokonca trochu čínsky - naľej, bo vypito, vypi, bo naľato, naľej, bo vypito, vypi, bo naľato, naľej, bo vypito…“ nadchýnal sa.

Na výskum spaľovania C2H5OH sme sa opýtali aj predstaviteľov spoločnosti He Steel, ktorí nám informáciu nepotvrdili, ale ani nevyvrátili. „Môžeme vás ubezpečiť, že občania Slovenskej republiky sa nášho prípadného príchodu nemusia obávať. O plánoch sme už informovali aj vládu Slovenskej republiky, pričom niektorí ministri sa o našich zámeroch mohli presvedčiť aj na vlastné oči. Šéf rezortu financií Peter Kažimír nám dokonca prisľúbil desaťročné prázdniny na platenie spotrebnej dane z alkoholických nápojov,“ uviedla čínska spoločnosť v krátkom vyhlásení.


VIDEO Plus 7 Dní