Zapôsobila: Podľa Pan Ki-muna vyžaruje Martine Šimkovičovej z očí túžba po svetovom mieri.

FIKCIA Vieme prví: Lajčák sa vzdal kandidatúry na šéfa OSN!

Slovenský minister zahraničných vecí si myslí, že väčšie šance na úspech v boji o prestížny post má Martina Šimkovičová.

Podarilo sa nám zistiť, kam má Martina Šimkovičová namierené po odchode zo strany Sme rodina. Nie je to žiadny politický subjekt, ale post generálnej tajomníčky Organizácie Spojených národov. Doterajší slovenský uchádzač o prestížny post Miroslav Lajčák sa totiž vzdal svojej kandidatúry práve v prospech bývalej moderátorky.

„Je to pravda, už nie som kandidát na šéfa svetovej organizácie,“ potvrdil nášmu týždenníku prekvapujúcu informáciu slovenský minister zahraničných vecí. „Ale, prosím vás, nehľadajte za tým žiadne politické obchody. Na rokovaní vlády sme sa jednoducho zhodli na tom, že pani Šimkovičová má oveľa väčšie šance uspieť než ja.“

Ako vysvetlil Lajčák, pri voľbe nového šéfa sa OSN bude riadiť aj pozitívnou diskrimináciou, takže ideálnym kandidátom je žena z východnej Európy. Podľa neho má nová slovenská kandidátka aj ďalšie kvality.

„Správny diplomat by nemal mať vlastný názor a Martina Šimkovičová túto schopnosť doviedla do úplnej dokonalosti.“ Ako sa nám podarilo zistiť, Šimkovičová sa už stretla so súčasným tajomníkom OSN Pan Ki-munom a urobila na neho vynikajúci dojem.

„Z očí jej priam vyžaruje túžba po svetovom mieri,“ rozplýval sa podľa nášho zdroja kórejský diplomat pred svojimi najbližšími spolupracovníkmi. „Okrem toho, keďže výsledky OSN sú vo všeobecnosti dosť chabé, na jej čele by mala byť aspoň pekná tvárička. A, povedzme si úprimne, ja nie som žiadny Brad Pitt,“ dodal sebakriticky.

A čo na to hovorí bývalá moderátorka? Naše informácie zatiaľ nevyvrátila ani nepotvrdila. „Je pravda, že keď sa pozerám na všetky tie vojny, hlad a globálne otepľovanie, dostávam depresie,“ uviedla veľavravne. „Doteraz som ich liečila nákupmi topánok a kabeliek. Ale rozhliadam sa po niečom, kde by som túto negatívnu energiu mohla pretaviť do dačoho prospešného, aby tak vznikla nová kvalita,“ dodala priam filozoficky.


VIDEO Plus 7 Dní