Pripravené na pulty: Limitovaná edícia špeciálnych horaliek sa dostane do obchodov v septembri.

FIKCIA: Zahryznite si do Danka!

Výrobca horaliek sa rozhodol pre nečakaný krok vďaky.

Veľavážený predseda Národnej rady SR Andrej Danko sa posledné týždne preslávil najmä ťažením proti nekultúrnosti v parlamente, čím opäť dokázal, ako osobnosť jeho formátu celé roky chýbala na našej politickej scéne. A nielen na nej. Žne úspechy aj inde.

Vďaka svojmu vášnivému, ale najmä invenčnému a nesmierne zásadovému prejavu k poslancom pred začiatkom parlamentných prázdnin sa totiž nechtiac zaslúžil aj o rozvoj známej cukrovinkárskej firmy.

„To, že od niekoho chcete, aby chodil v obleku, nenosil do sály transparenty, nejedol horalku, nie je návratom do čias Vladimíra Mečiara,“ reagoval vodca národniarov na sprosto a hulvátsky vykonštruované obvinenia opozície, že sa vraj správajú ako za mečiarizmu.

Predsedovi parlamentu sa totiž nepáči, že nemenovaná poslankyňa sa počas štátotvorných rokovaní NR SR napcháva horalkou. A keby raz! Bdelému oku druhého muža Slovenska neušlo, že to očividne úmyselne zopakovala viackrát, za čím možno pri hlbšej analýze vidieť jasnú snahu poškodiť nášmu predsedníctvu v Rade Európskej únie.

„Sme veľmi radi, že pán predseda vo svojom príhovore spomenul náš výrobok. Odkedy sa jeho slová o jedení horaliek v Národnej rade dostali na verejnosť, dopyt po nich sa takmer strojnásobil,“ povedal nám spokojný predseda predstavenstva spoločnosti I.D.C. Holding, ktorá zastrešuje aj výrobcu kultovej sladkosti.

Podľa posledných prieskumov Slováci zjedia každú sekundu nie dve horalky ako doteraz, ale až tri! Raz darmo - čo chutí ctihodným pánom poslancom, chutí aj pospolitému ľudu. Len sa pri niektorých veciach nesmú nechať prichytiť. Firma kvitovala počin predsedu parlamentu a rozhodla sa poďakovať mu naozaj veľkolepo.

„V septembri dáme na trh limitovanú sériu obľúbených napolitánok s podobizňou pána predsedu parlamentu,“ povedal nám marketingový riaditeľ Pečivární Sereď. Ako sa nám podarilo zistiť, usmiata tvár Andreja Danka bude symbolicky hneď vedľa obrázka kvetu plesnivca, ktorý na obale horalky svieti už dlhých 51 rokov.


VIDEO Plus 7 Dní