Obstál: Ľadová spŕška, ktorú na jeho hlavu vyliala senzitívna poslankyňa Mezenská, vyvolala na Matovičovej tvári sympatický úsmev.

Fikcia: Ajsbúket čelenč absolvoval už aj Matovič

Šéf Obyčajných ľudí Matovič bez váhania prijal ľadovú výzvu. Obstál na výbornú.

Poslanec parlamentu a šéf Obyčajných ľudí Igor Matovič zažíval minulý týždeň mimoriadne ťažké obdobie svojho politického života. Neuveriteľných päť dní sa o ňom neobjavila v médiách žiadna, ani tá najmenšia zmienka! A tak sa rozhodol konať. Ako prvý človek na svete bez výhrad prijal ľadovú výzvu, na ktorú nominoval sám seba.

Asistovala mu pri tom vzácna žena, kandidátka na prezidenta a poslankyňa Helenka Mezenská, ktorá sa do parlamentu prebojovala podobne ako mnoho iných významných nezávislých osobností, na kandidátke Matovičových Obyčajných ľudí.

Ako je o nej známe, na rozdiel od väčšiny z nás dokáže bez výraznejšej ujmy prežiť až do konca volebného obdobia súčasnej vlády. „Od letných prázdnin vôbec nejem a vôbec nemám hlad. Ja si myslím, že my stúpame do vyšších dimenzií ako zem. Ľudia, ktorí sú senzitívnejší, to cítia. Tí, ktorí majú duchovnú podstatu rozvinutú, potrebujú zladiť celý proces."

"Dávnejšie už jem len jedno jedlo denne. Potom sa to upravilo na polovičnú porciu, vyzeralo to zvláštne, tvrdili o mne, že šetrím. Ale potom som začala už len zobkať. Následne v priebehu mesiaca to prišlo do takého štádia, že budem prijímať už len tekutú stravu. Keď som v behu alebo v prírode, normálne mám pocit, že nasávam a som vyživená vesmírom,“ vyhlásila koncom minulého roku.

Pán Matovič prijal ajsbúket čelenč, ako nazýva túto ľadovú spŕšku, pokojne a bez vonkajších emócií. Ako povedal, keďže on sám už na iných vylial toľko vedier, trochu studenej vody ho nemôže vyviesť z miery. No pocit, že zase bude pár dní v médiách, mu viditeľne vrátil životný optimizmus.


VIDEO Plus 7 Dní