Vraj sa pretvaroval: Igor Matovič nevládne ležal v pivničných priestoroch parlamentu, kde ho mal akože náhodou nájsť údržbár.

Fikcia: Ako je na tom Matovič s heroínom?

Ľudia, ktorí poslanca Matoviča poznajú, neveria, že si naozaj pichol heroín. Jeho panický strach z injekcie je vraj ešte silnejší ako túžba zdiskreditovať Poliačika. Naša fikcia.

Naším parlamentom otriasol poriadny škandál. Údržbár pri kontrole pivničných priestorov našiel v jednej z miestností ležať na zemi nevládneho poslanca Igora Matoviča, ktorý bol úplne apatický a jediným prejavom komunikácie s okolím bol trochu nepríčetný úsmev, akoby bol pod vplyvom psychotropnej látky.

Dohodnutý s údržbárom

V ruke držal injekčnú striekačku. Privolaný lekár, ktorý ho okamžite ošetril, odmietol poskytnúť akékoľvek informácie o jeho zdravotnom stave a preniesol ho do miestnosti vyhradenej v parlamente na rozjímanie členov zákonodarného zboru.

Ako neskôr tvrdil samotný poslanec, týmto spôsobom chcel usvedčiť svojho parlamentného kolegu Martina Poliačika z bohapustého klamstva. Ten, ako je známe, verejne tvrdil, že čistý heroín je pre ľudské telo v podstate neškodná vec.

„Ja som presvedčený, že to nie je pravda, že každá droga, nech je akokoľvek čistá, ide minimálne na mozog, čo asi aj bolo dobre vidno, keď som tam tak ležal,“ argumentoval Igor Matovič, ktorý svoj čin neľutuje, tak ako nikdy neoľutoval nič, čo ho mohlo zviditeľniť. V kuloároch sa však šepká, že s údržbárom, ktorý ho našiel, bol vopred dohodnutý a v skutočnosti to bolo len dobre zinscenované divadlo pre voličov, podobne ako auto zaparkované na priechode pre chodcov.

Čuchne si a odpadne

O tom, že by Igor Matovič naozaj zobral drogu, pochybujú všetci, ktorí ho poznajú.

„Už ako decko sa strašne bál injekcie a tento panický strach v ňom pretrval do dnešných dní. Neverím, že by bol schopný pichnúť si sám do žily ihlu, to je jednoducho vylúčené. Nepoviem, čuchnúť si tak pre dobro veci k vreckovke s toluénom, ale injekciu do ruky, to v žiadnom prípade. Odpadol by skôr, ako by ju vybalil,“ prezradil nám jeho dlhoročný dobrý priateľ, ktorý poslanca Matoviča pozná ešte z predškolského zariadenia.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní