Zatiaľ iba skúška: Anton Martvoň, vľavo, si na znak spojenia Smeru a KDH vybral za krstného otca Alojza Hlinu z KDH, vpravo. Obrad s požičaným sýrskym dablérom vykonal Marek Maďarič.

Fikcia: Anton Martvoň si vybral nečakaného kmotra

Požehnať kmotrovskému spojeniu Smeru s KDH príde minister kultúry Marek Maďarič, ktorý prezradil tajomstvo.

Nie je to tak dávno, čo sa parlamentní kohúti Anton Martvoň zo Smeru a Alojz Hlina z KDH fyzicky pochytili v rokovacej sále Národnej rady. Martvoň obvinil Hlinu, že zbohatol predajom alkoholu mladistvým, za čo si od Hlinu vyslúžil ručný a stručný protiargument. Taký dôrazný, že Martvoň skončil na zemi medzi stoličkami. Odvtedy si nevedeli prísť na meno.

Všetko sa razom zmenilo, keď poslanec Martvoň po predchádzajúcich avantúrach s pätnástimi ženami, ktorými sa pochválil pred médiami, oznámil šťastnú novinu, že jeho manželka bude matkou.

Okrem starostí s kupovaním kočíka a postieľky, ktorú prepašoval z Poľska, vďaka čomu ušetril desať eur, musel vyriešiť aj otázku krstného otca.

V jeho rodnej strane je síce adeptov na toto oslovenie viac ako dosť, ale Martvoň sťa prešibaný právnik chcel dieťaťu zabezpečiť budúcnosť aj v časoch neistých, keď už nebude Smer na výslní, ale niekde v chládku.

Po zrelej úvahe dospel k záveru, že najlepším krstným otcom, aj vzhľadom na blížiace sa parlamentné voľby, bude niekto z Kresťanskodemokratického hnutia, kde so sviatosťami majú bohaté skúsenosti.

„Našich kmotrov schvaľuje najužšie vedenie strany Smer, preto som musel vyberať veľmi uvážlivo, v súlade s generálnou líniou strany. KDH tak bola prirodzená voľba, chceme pred voľbami utužiť spojenectvo,“ upresnil Martvoň, ktorého sme zastihli, keď vybavoval pre svojho budúceho potomka doktorát u straníckeho kolegu profesora Mamojku.

Oslovili sme aj nádejného krstného otca Hlinu. Ten neskrýval dojatie. „Ani len vo sne som nedúfal, že Tonko si vyberie za kmotra práve mňa. Len netuším, kto bude krstnou mamou. Hovorí sa však, že nejaká bohatá teta Anka z východu.“

Požehnať kmotrovskému spojeniu Smeru s KDH príde minister kultúry Marek Maďarič, ktorý, ako sa priznal v najnovšom predvolebnom videu, bol v rokoch komunistického temna tajne vysvätený za kňaza, no doteraz o tom nikto nevedel.

Nezodpovedanou otázkou však stále ostáva, kto bude birmovným otcom Martvoňovho potomka. „Mám svojho birmovného favorita, ale uvidíme po voľbách,“ uzavrel tajnostkársky Martvoň.


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní