Statočný: Na rozdiel od Vasila Biľaka pán Čarnogurský neodovzdal pozývací list na záchode, ale priamo v Kremli.

Fikcia: Čarnogurský chce od Ruska bratskú vojenskú pomoc

Ján Čarnogurský odovzdal v Moskve pozývací list, v ktorom žiada o bratskú pomoc.

Kým náš pseudoprezident Andrej Kiska sa nevie stále rozhýbať, či má, alebo nemá ísť do Moskvy na oslavy výročia konca druhej svetovej vojny, jeho niekdajší najväčší rival v súboji o kreslo hlavy štátu a súčasný prezident Slovensko- ruskej spoločnosti Ján Čarnogurský zbytočne nemudruje, ale koná.

Hneď po mimoriadne úspešnej demonštrácii proti základniam NATO na Slovensku, ktoré tu síce nie sú, ale o to sú odsúdeniahodnejšie, sa vybral do Kremľa. V predstihu.

„Chcel som, aby si pán prezident Putin uvedomil, kto sú jeho skutoční priatelia, na ktorých sa môže vždy spoľahnúť. Budeme verne stáť za ním, nech už by spravil čokoľvek a komukoľvek. Veď sme Slovania, na rozdiel od Ukrajincov a Poliakov,“ povedal pán prezident Čarnogurský na krátkom brífingu s vybraným novinárom po stretnutí s Putinom, ktorý sa vzápätí na niekoľko dní stratil.

Kremeľ fámy o vážnych problémoch so zažívacím ústrojenstvom ruského prezidenta nevyvrátil ani nepotvrdil. Stretnutie s najmocnejším mužom sveta využil pán Čarnogurský nielen na rôzne lichôtky, ale aj na odovzdanie pozývacieho listu, v ktorom spolu s ďalšími aktivistami žiadajú ruského prezidenta o bratskú vojenskú pomoc proti zákerným zámerom Severoatlantickej aliancie rozdeliť Slovanov.

Na otázku, či by mu, na rozdiel od základní NATO, ruskí vojaci na Slovensku neprekážali, jednoznačne odvetil: „Nie, veď som prezident Slovensko-ruskej spoločnosti.

Navyše, na ruských vojakov sme si za tých dvadsať rokov zvykli a už mnohým z nás, úprimne povedané, aj chýbajú. Pán Čarnogurský nevylúčil, že v prípade zmeny našej zahraničnopolitickej orientácie by opäť vstúpil do vrcholovej politiky. „V podstate by potom stačilo len zmeniť oficiálny názov našej inštitúcie, ktorej som prezidentom, na Slovensko-ruská republika.“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected]plus.sk.
VIDEO Plus 7 Dní