Nápadná podoba: Poslanec Kolesík tvrdí, že chlapík na fotke je Paška, iba sa maskuje koženou bundou a typickú kravatu zakryl neestetickým šálom.

Fikcia: Chcel sa Paška obohatiť na úkor kolegov?

Poslanci za Smer sa hnevajú, že šéf parlamentu zarába na ich prázdnych fľašiach.

V poslaneckom klube Smeru to poriadne vrie. Až takmer hysterickú atmosféru v ňom vyvolala fotografia, ktorú neznáma osoba doručila prostredníctvom Alojza Hlinu do parlamentu. Je na nej zachytený muž nápadne sa ponášajúci na predsedu parlamentu a podpredsedu Smeru Pavla Pašku, odovzdávajúci do automatu v istom obchodnom reťazci stovky prázdnych zálohovaných fliaš.

„Som presvedčený, že je to pán Paška, aj keď sa snažil maskovať - obliekol si koženú bundu a svoju neodmysliteľnú kravatu si zakryl hrubým šálom,“ otvorene hovorí poslanec Kolesík, ktorého pobúrilo, že šéf parlamentu sa takto obohatil na účet svojich spolustraníkov. Pretože, ako zdôraznil, to sú ich fľaše a pán Paška má dosť svojich vo vlastnej kancelárii.

Na druhej strane tento jeho počin tak trochu aj víta. „Už sa tu naozaj nedalo ani pohnúť, všade sa povaľovali prázdne fľaše. Keď šéf parlamentu Paška zakázal upratovačkám vynášať ich do kontajnerov, mysleli sme, že to iba preto, aby ich Matovič zase nenašiel a nepredvádzal sa s nimi pred novinármi. No až táto fotografia nielen mne, ale aj ostatným poslancom, ktorí sa podieľajú na ich dodávaní, otvorila oči.“

Kolesíkov kolega, nehybne sediaci pri stole, na naše otázky vôbec nereagal a za celý čas neprehovoril ani slovo. Presne tak ako počas celého svojho pôsobenia v parlamente. Iba usilovne prikyvoval a netrpezlivo čakal na pokyn, ako má hlasovať, aby niečo nepokazil.

A prečo sa pán Paška ulakomil na pár tisícok prázdnych fliaš?

„Počul som už viaceré konšpiračné teórie. Napríklad, že potrebuje peniaze, lebo jeho asistentka chce novú kabelku, aby ho mohla dôstojne reprezentovať na oficiálnych podujatiach, alebo že ide kúpiť mestský park v Košiciach, aby tam ani cez deň nechodievali cudzie decká a neotravovali slušných ľudí bývajúcich v tamojšom apartmánovom dome, teda aj jeho. Ja by som však za tým nevidel žiadne záhady - jednoducho iba videl príležitosť mať ešte viac, ako má, a tak ani teraz neodolal.“


  • Plus 7 dní
    Článok bol spracovaný a publikovaný redakciou Plus7 dní. Svoje pripomienky, návrhy a tipy môžete adresovať priamo na adresu [email protected].
VIDEO Plus 7 Dní