Fikcia: Fico skolaboval. Môže za to prezident!

Je to potvrdené. Záchranári museli na Nový rok zasahovať u Roberta Fica. Zistili sme, čo sa presne stalo.

Niekoľko húkajúcich sanitiek so zapnutými majákmi dorazilo na Nový rok popoludní pred luxusný obytný komplex Bonaparte v Bratislave. Dôvodom bolo nahlásenie náhlej nevoľnosti jedného z tamojších VIP obyvateľov.

Ako sa nám podarilo zistiť z odpočúvaného rozhovoru záchranárov s centrálou, päťdesiatjedenročný pacient R. F. skolaboval počas sledovania novoročného príhovoru prezidenta.

Ako sa neskôr potvrdilo, čo naznačovalo už aj kódové označenie R. F. v záchranárskej vysielačke, išlo o slovenského premiéra. Z kruhov blízkych Úradu vlády sme sa dozvedeli, že „pán Fico do poslednej chvíle veril, že prezident vystúpi na Nový rok v duchu skutočného vlastenectva.

Podobne ako pár dní pred ním hlava štátu v susednej Českej republike. Dúfal, že aj Andrej Kiska jasne a jednoznačne povie, že Slovensko je naše a nie je, ani nemôže byť a nebude krajinou pre všetkých, a že skromní, pracovití, ale hrdí Slováci by nemali prejavovať len tak pre nič za nič súcit s každým utečencom.

Lenže on splietal čosi o tom, že utečenci vraj nie sú dôvodom, aby sa stali hlavnou témou, ktorá vytlačí domáce dianie. A že spájanie teroristických útokov s utečeneckou vlnou ako priamou príčinou terorizmu je politická manipulácia“.

Vari nepočúval jeho slová pri schvaľovaní protiteroristického balíčka, že „vláda vidí jasný súvis medzi migráciou a hrozbami, ktoré v sebe nesie terorizmus“? „Mäkkýš poondiaty,“ zašepkal vraj predtým, než sa chytil za prsia a zrútil na pohovku.

Po podaní injekcie a vypnutí televízie sa zdravotný stav pána premiéra okamžite upravil. Vraj teraz uvažuje o krátkom 120-minútovom príhovore v RTVS, ktorým by napravil pošramotenú reputáciu Slovenska.


VIDEO Plus 7 Dní